„Kompleksowe dostarczenie paliwa gazowego dla budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu zlokalizowanego przy ul. Polnej 8”.
Powiat Olkuski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00655483
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00655483/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-12-16 13:13
- Lokalizacja
- Olkusz, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ad471e72-5cdb-4699-97dd-d11f53967a31
- Identyfikator
- 6372024678
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00655483 z dnia 2024-12-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Kompleksowe dostarczenie paliwa gazowego dla budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu zlokalizowanego przy ul. Polnej 8”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Olkuski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255045
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 2
1.5.2.) Miejscowość: Olkusz
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-300
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@sp.olkusz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sp.olkusz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/10102821.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Kompleksowe dostarczenie paliwa gazowego dla budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu zlokalizowanego przy ul. Polnej 8”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ad471e72-5cdb-4699-97dd-d11f53967a31
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00655483
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00032198/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Kompleksowe dostarczanie paliwa gazowego - I Liceum Ogólnokształcące
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00576838
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OZP.272.38.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Kompleksowe dostarczenie paliwa gazowego dla I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu w ilości 370 000{kWh} od 1 stycznia 2025r. do 31 grudnia 2025r.
Taryfa BW-5, Moc umowna 329 kWh/h
Numer punktu poboru: 8018590365500000030521
Obecny sprzedawca: PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o.
OSD: Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o., Oddział Zabrze.
Dla celów niniejszego postępowania Zamawiający przyjął przewidywane zużycie gazu ziemnego w okresie 12 miesięcy. Wskazane zużycie ma jedynie charakter orientacyjny, służący porównaniu ofert i w żadnym wypadku nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu gazu ziemnego w podanej ilości. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu nie pobrania przez Zamawiającego orientacyjnej podanej ilości gazu ziemnego. Zamawiający określa ewentualne odchylenia wolumenu względem zapotrzebowania podstawowego do poziomu +/- 20%.
Rozliczenie zobowiązań wynikających z tytułu sprzedaży gazu ziemnego odbywać się będzie według wskazań układów pomiarowych.
Obecna umowa kompleksowa zawarta została na czas oznaczony do 31.12.2024.
Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy gazu ziemnego. Wykonawca, poinformuje dotychczasowego OSD nie później niż na 21 dni przed rozpoczęciem realizacji zamówienia o zawarciu umowy kompleksowej z nowym sprzedawcą.
Zwolnienie z podatku akcyzowego zgodnie z Art. 31b. ust. 2 ustawy o podatku akcyzowym - podmioty systemu oświaty, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.
Zamawiający nie ma zawartych umów/aneksów w ramach akcji promocyjnych/lojalnościowych, które uniemożliwiając zawarcie nowej umowy we wskazanym przez Zamawiającego terminie.
Zamawiający będzie sam kontrolował wartość umowy, a w przypadku jej przekroczenia, Zamawiający zapłaci za rzeczywiste zużycie paliwa gazowego.
Punkt poboru gazu objęty postępowanie dotyczy obszaru taryfowego OSD Oddział Zabrze.
Warunkiem rozpoczęcia dostaw gazu ziemnego we wskazanym terminie jest pozytywne przeprowadzenie procedury zmiany sprzedawcy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09123000-7 - Gaz ziemny
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
65210000-8 - Przesył gazu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 148857,90 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 148857,90 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 148857,90 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5272706082
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 148857,90 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-31| 2024-12-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |