Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej z sieci dystrybucyjnej TAURON Dystrybucja S.A. dla SRK S.A. Oddział KCL - pompownia wody Karb II zlokalizowana przy ul. Konstytucji w Bytomiu
Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00655496
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00655496/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-16 13:15
- Lokalizacja
- Bytom, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7b57b1f6-ce6a-4b93-862a-93d31fa662fb
- Identyfikator
- 6262619005
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00655496 z dnia 2024-12-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej z sieci dystrybucyjnej TAURON Dystrybucja S.A. dla SRK S.A. Oddział KCL - pompownia wody Karb II zlokalizowana przy ul. Konstytucji w Bytomiu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276902504
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Strzelców Bytomskich 207
1.5.2.) Miejscowość: Bytom
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-914
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kbocian@srk.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.srk.com.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Górnictwo - Likwidacja kopalń
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej z sieci dystrybucyjnej TAURON Dystrybucja S.A. dla SRK S.A. Oddział KCL - pompownia wody Karb II zlokalizowana przy ul. Konstytucji w Bytomiu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7b57b1f6-ce6a-4b93-862a-93d31fa662fb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00655496
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Dystrybucja energii elektrycznej działa w obszarze monopolu naturalnego, a także w obszarze rynku regulowanego, w którym stawki usług dystrybucji są zatwierdzane przez Prezesa URE. Stawki usług dystrybucyjnych mają charakter stawek sztywnych, tj. nie podlegają zmianom . Umowa dystrybucyjna przedłożona do niniejszego wniosku została oparta na wzorcach umów dystrybucyjnych stosowanych przez TAURON Dystrybucja S.A. dla Gliwickiego obszaru dystrybucji. W nawiązaniu do powyższego zachodzi konieczność udzielenia zamówienia na świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej dla pompowni zlokalizowanej przy ul. Konstytucji w Bytomiu firmie TAURON Dystrybucja S.A jako monopoliście w przedmiotowym obszarze z zastosowaniem trybu „z wolnej ręki”, zgodnie z art. 214 ust.1 pkt 1) lit. a) Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-KCL-0038/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
„Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej z sieci dystrybucyjnej TAURON Dystrybucja S.A. dla Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. Oddział w Rudzie Śląskiej Kopalnie Węgla Kamiennego w Całkowitej Likwidacji - pompownia wody Karb II zlokalizowana przy ul. Konstytucji w Bytomiu”
4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TAURON Dystrybucja S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6110202860
7.3.4) Miejscowość: Kraków O. Gliwice
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 596755,07 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2028-12-31| 2024-12-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |