Dostawa oleju opałowego lekkiego w roku 2025

Gmina Narewka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00655522
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00655522/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-12-16 13:19
Lokalizacja
Narewka, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4df6b2be-3992-4337-b8a4-b9f9d9ae9813
Identyfikator
6030006370
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Olej opałowy

Wykonawcy

1 przyznane

KRZYSZTOF FALKOWSKIBiałostoczek, PL · lot 0
306 081,07 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00655522 z dnia 2024-12-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa oleju opałowego lekkiego w roku 2025

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Narewka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659562

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Białowieska 1

1.5.2.) Miejscowość: Narewka

1.5.3.) Kod pocztowy: 17-220

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ug.narewka.wrotapodlasia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.narewka.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1011300

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa oleju opałowego lekkiego w roku 2025

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4df6b2be-3992-4337-b8a4-b9f9d9ae9813

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00655522

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00571992/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa oleju opałowego lekkiego w roku 2025

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00578847

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IN.271.16.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia są sukcesywne dostawy oleju opałowego lekkiego do budynków w roku 2025:
1) Urzędu Gminy Narewka
2) Stanicy Kajakowej w Narewce
3) Gminnego Ośrodka Zdrowia w Narewce
4) Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Siemianówce
2. Szczegółowy opis zamówienia określa:
1) OPZ
który stanowi załącznik do SWZ

2) Projektowane istotne postanowienia umowy,
które stanowią załącznik do SWZ

3. Ponadto w ramach wykonania przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić następujące wymagania:
1) Dostarczony lekki olej opałowy musi spełnić wymagania zawarte w:
a) PN-C96024:2020-12 „Przetwory naftowe – oleje opałowe” lub równoważnej;
2) Wykonawca zobowiązuje się zapewnić dostawę, transport, rozładunek lekkiego oleju opałowego w miejscach wskazanych przez Zamawiającego na terenie Gminy Narewka.
3) Olej opałowy będzie dostarczana samochodami typu autocysterna w ilości i miejscu wskazanym przez Zamawiającego (na terenie Gminy Narewka).
4) Przy wycenie dostawy oleju w celu określenia ceny ofertowej, wykonawca będzie uwzględniał wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia.
4. Pozostałe szczegółowe wymagania co do wykonywania przedmiotu zamówienia szczegółowo opisano w IPU – stanowiącym załącznik do SWZ.
5. Przyjmuje się, iż łączna ilość dostarczonego oleju opałowego wynosić będzie:
2) 13 200,00 litrów oleju w ramach zakresu objętego prawem opcji.
6. Zgodnie z wymogami art. 433 pkt 4) ustawy pzp zamawiający wskazuje, że minimalna wielkość świadczenia Wykonawcy wynosi 50 000,00 litrów oleju opałowego.
7. Wymagane ilości dostaw wskazano w powyższym ust. 6 oraz w załączniku Nr 1 do SWZ (formularz ofertowy), przy czym Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zamówieniu większej ilości oleju opałowego objętego dostawą w ramach realizacji umowy niż podana w załączniku Nr 1 - w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb oraz w przypadku wystąpienia dalszej degradacji dróg na terenie gminy wymagającej naprawy ze strony zarządcy drogi, przy zabezpieczeniu odpowiednich kwot wydatków w budżecie Gminy. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji podczas realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli – zlecenie e-mailowe. Maksymalny zakres prawa opcji został podany w powyższym ust. 5 oraz w kolumnie „Ilość objęta prawem opcji” w załączniku Nr 1 do SWZ.
8. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w niniejszej SWZ oraz załącznikach do niniejszej SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 09135100-5 - Olej opałowy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 306081,07 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 309003,55 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 306081,07 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P.H.U.Falko Oil Krzysztof Falkowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5421013020

7.3.4) Miejscowość: Białostoczek

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 306081,07 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2025-12-31
2024-12-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy