Modernizacja oświetlenia drogowego na terenie gminy Czerniejewo

GMINA CZERNIEJEWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00655640
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00655640/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-12-16 13:36
Lokalizacja
Czerniejewo, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-730d92b5-cd02-4fb4-9420-d6648de9f26c
Identyfikator
7842299724
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty instalacyjne elektryczneInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoUsługi pomiarowe

Wykonawcy

1 przyznane

ENEA OŚWIETLENIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSzczecin, PL · lot 0
1 180 800 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00655640 z dnia 2024-12-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja oświetlenia drogowego na terenie gminy Czerniejewo

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZERNIEJEWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631259525

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Poznańska 8

1.5.2.) Miejscowość: Czerniejewo

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-250

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.7.) Numer telefonu: +48 61 429 13 10

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@czerniejewo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czerniejewo.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja oświetlenia drogowego na terenie gminy Czerniejewo

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-730d92b5-cd02-4fb4-9420-d6648de9f26c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00655640

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00066080/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Realizacja programu pn. "Modernizacja oświetlenia drogowego"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00487138

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Enea Oświetlenie Sp. z o. o. jest wyłącznym właścicielem infrastruktury oświetleniowej, na której planowana jest realizacja ww. zadania. W związku z powyższym Gmina Czerniejewo wystąpiła z wnioskiem o wyrażenie zgody na przeprowadzenie inwestycji na majątku ENEA Oświetlenie Sp. z o. o. i przeprowadzenie postępowania mającego na celu wyłonienie Wykonawcy ww. zadania. ENEA Oświetlenie Sp. z o. o. nie wyraziła zgody na podejmowanie jakichkolwiek działań na własnej sieci oświetleniowej przez podmioty trzecie podnosząc, iż z istoty prawa własności wynika, że Spółka jest co do zasady jedynym podmiotem uprawnionym do korzystania z infrastruktury oświetleniowej. ENEA Oświetlenie Sp. z o. o. poinformowała o możliwościach technicznych i organizacyjnych pozwalających na wykonanie modernizacji oświetlenia drogowego na ściśle określonych zasadach. Gmina Czerniejewo przeprowadzi postępowanie na podstawie art. 304 i art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy Pzp.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.14.2024.SP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1123149,21 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach zadania pn.: Modernizacja oświetlenia drogowego na terenie gminy Czerniejewo. Modernizacja oświetlenia drogowego poprzez wymianę nieenergooszczędnych opraw sodowych na nowe
energooszczędne oprawy w technologii LED posiadające możliwość zdalnego sterowania a także certyfikaty ENEC, ENEC+, ZD4i. Inwestycja wpłynie na poprawę stanu oświetlenia drogowego na terenie gminy oraz uzyskanie efektów ekonomicznych poprzez zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.
2. W ramach czynności opisanych w ust. 1. Wykonawca zmodernizuje 656 punktów oświetleniowych w tym: przeprowadzi wymianę 656 szt. opraw na oprawy LED, uzyskując przy tym min 58% oszczędności na mocy zainstalowanych opraw,
3. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określa: Dokumentacja techniczna, Przedmiar robót, STWIOR, Specyfikacja Techniczna Opraw
4. W ramach realizacji zadania mają zostać zastosowane tylko nowe oprawy.
5. Minimalny okres gwarancji dla zabudowanych opraw oświetleniowych wynosi co najmniej 60 miesięcy.
6. Proponowany termin realizacji zamówienia wynosi do 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

71355000-1 - Usługi pomiarowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1180800,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENEA Oświetlenie sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 811084325

7.3.3) Ulica: Ku Słońcu 34

7.3.4) Miejscowość: Szczecin

7.3.5) Kod pocztowy: 71-080

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Prace montażowe

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1180800,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-12-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane