„Budowa dwóch wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ul. Junaków w Jeleniej Górze”

MIASTO JELENIA GÓRA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00655791
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00655791/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-12-16 13:59
Lokalizacja
Jelenia Góra, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-606b21af-539b-48a4-93c9-7a708f59011f
Identyfikator
6110003899
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego i domów jednorodzinnychRoboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnegoRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE "MAXBUD" ABJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWROCŁAW, PL · lot 0
12 780 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00655791 z dnia 2024-12-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa dwóch wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ul. Junaków w Jeleniej Górze”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO JELENIA GÓRA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821523

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Ratuszowy 58

1.5.2.) Miejscowość: Jelenia Góra

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-500

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 75 75 46 390

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@jeleniagora.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.jeleniagora.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/jeleniagora

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa dwóch wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ul. Junaków w Jeleniej Górze”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-606b21af-539b-48a4-93c9-7a708f59011f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00655791

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00088502/17/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.23 Budowa dwóch wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ul. Junaków w Jeleniej Górze

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00452628

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZ.271.34.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 13392363,70 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie dwóch wielorodzinnych budynków mieszkalnych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu przy ul. Junaków w Jeleniej Górze.
Zamówienie dofinansowane jest ze środków Funduszu Dopłat w ramach realizacji przez Bank Gospodarstwa Krajowego rządowego programu budownictwa komunalnego - zgodnie z przepisami ustawy z dnia 8 grudnia 2006 r. o finansowym wsparciu niektórych przedsięwzięć mieszkaniowych (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz.304).
2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje m.in.:
1) Przygotowanie i oczyszczenie terenu o powierzchni 6770,00 m2 pod realizację przedmiotu zamówienia (m.in. niwelacja terenu, wykarczowanie/wycinka niektórych drzew i krzewów kolidujących z zaprojektowanymi obiektami budowlanymi wraz z usunięciem powstałych skarp, wywóz i utylizacja ewentualnych odpadów, a także rozbiórka istniejącego parterowego obiektu budowlanego o pow. 12 m2).
2) Budowę dwóch wielorodzinnych budynków mieszkalnych tj. budynku „A” i budynku „B”:
Budynki niepodpiwniczone, posadowione na płycie fundamentowej, o czterech kondygnacjach nadziemnych - z poddaszem użytkowym włącznie. Budynki w konstrukcji murowanej, z dachem dwuspadowym w konstrukcji drewnianej.
W każdym z budynków znajdować się ma 15 mieszkań usytuowanych na trzech (3) kondygnacjach tj.: po cztery (4) mieszkania dwupokojowe z łazienkami, aneksami kuchennymi i balkonami oraz jedno (1) mieszkanie jednopokojowe z wydzieloną kuchnią i balkonem. Do każdego z mieszkań przynależeć będzie zadaszony balkon lub naziemny taras. Na poddaszu użytkowym komórki lokatorskie.
W każdym z budynków przewidziano platformę pionową dla osób niepełnosprawnych, obsługującą wszystkie kondygnacje wraz z poddaszem. Zainstalowane w budynkach platformy muszą spełniać wymogi określone w pkt. III.1 Tomu III SWZ „Opis przedmiotu zamówienia”.
Prace budowlane obejmą wszystkie roboty wewnątrz i na zewnątrz niezbędne do przygotowania budynków mieszkalnych do natychmiastowego zamieszkania.
3) Budowę niezbędnej infrastruktury technicznej:
 instalacji wewnętrznych i zewnętrznych: kanalizacji sanitarnej z włączeniem do sieci ks., kanalizacji deszczowej z włączeniem do sieci kd., przyłącza wody z włączeniem do sieci wodociągowej;
 centralnego ogrzewania (ogrzewanie podłogowe z gruntową pompą ciepła), wentylacji hybrydowej, elektrycznej;
 wewnętrzną linię zasilającą oraz oświetlenie zewnętrzne w granicach dz. nr 22/2;
 instalację teletechniczną bezprzewodową w granicach dz. nr 22/2.
4) Przebudowę zjazdu z drogi publicznej.
5) Budowę parkingu na 32 miejsca postojowe (w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami) oraz utwardzonych dojść do budynków dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych (szerokość 1,5 m, spadki poprzeczne do 2%, spadki podłużne do 5%).
6) Budowę placu zabaw dla dzieci z przepuszczalną nawierzchnią bezpieczną (EPDM lub mineralno-żywiczną) i obrzeżami stalowymi, wyposażonego w:
 zestaw wspinaczkowo-zabawowy ze zjeżdżalnią,
 podwójną huśtawkę,
 drewnianą piaskownicę z siedziskiem obwodowym,
 2 ławki bez oparć,
 1 kosz na odpady.
Plac zbaw o powierzchni 120,00 m2, ogrodzony (ogrodzenie wys. 1,0 m około 44 m.b. z furtką o szerokości 1,0 m).
7) Tereny zieleni – zabezpieczenie istniejących drzew i krzewów przeznaczonych do zachowania, na nieutwardzonej powierzchni działki zieleń niska w formie trawników.
8) Budowę ogrodzenia panelowego, ażurowego z betonową podmurówką (wysokość min. 170 cm) wraz z furtką i bramą wjazdową na parking (przesuwną z napędem) wokół zagospodarowanej części działki (około 350 m.b.).
9) Dostawę i montaż wiaty śmietnikowej o wymiarach ok 3,0 x 5,0 m.
10) Dostawę i montaż kuchenek elektrycznych z 4 polami grzewczymi – wolnostojących, z piekarnikiem.
11) Wykonanie, dostawę i montaż tablicy informacyjnej.
Wykonawca wykona, dostarczy i zamontuje w widocznym miejscu na terenie realizacji zamówienia tablicę informacyjną wskazującą, że źródłem finansowania przedsięwzięcia jest Fundusz Dopłat w Banku Gospodarstwa Krajowego zasilany środkami budżetu państwa, w ramach rządowego programu bezzwrotnego wsparcia budownictwa mieszkaniowego, wg wzoru i zgodnie z zasadami określonymi w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 7 maja 2021 r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych (wydanego na podstawie delegacji ustawowej art. 35d ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, z zastrzeżeniem art. 6d ustawy).
Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Tomie III Specyfikacji Warunków Zamówienia, w tym w załącznikach do opisu przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45211000-9 - Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego i domów jednorodzinnych

45211340-4 - Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 12780000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 13059635,37 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 12780000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE "MAXBUD" ABJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8991709079

7.3.3) Ulica: Bystrzycka nr 89

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 54-215

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

ODWIERTY GŁĘBIOWE, INSTALACJE SANITARNE, INSTALACJE ELEKTRYCZNE.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 12780000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-06-14

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Termin wykonania i oddania Zamawiającemu przedmiotu umowy ustala się następująco:
1) Termin zakończenia budowy – do 29 miesięcy licząc od daty zawarcia umowy tj. do dnia 13.05.2027r. (data podpisania protokołu odbioru końcowego).
2) Wykonawca zobowiązany jest na co najmniej 7 dni przed terminem wskazanym w pkt 1) tj. do dnia 06.05.2027r. zakończyć wykonywanie robót budowlanych i zgłosić pisemnie Zamawiającemu gotowość do odbioru końcowego (data zgłoszenia kierownika budowy o zakończeniu robót poprzez wpis do dziennika budowy potwierdzony przez inspektora nadzoru inwestorskiego).
3) Termin zakończenia umowy tj. uzyskania pozwolenia na użytkowanie – do 30 dni licząc od daty wskazanej w pkt 1), tj. do dnia 14.06.2027r.
2024-12-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane