Zakup licencji FME oraz świadczenie usług technicznego dla licencji FME

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00656562
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00656562/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-12-17 07:11
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-06fb007d-1388-4784-bccc-1e5a5b8d6c05
Identyfikator
5222838321
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi wsparcia technicznegoPakiety oprogramowania i systemy informatyczneUsługi szkoleniowe

Wykonawcy

1 przyznane

'GLOBEMA' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
542 873,03 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00656562 z dnia 2024-12-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zakup licencji FME oraz świadczenie usług technicznego dla licencji FME

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 140886771

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wieżowa 8

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 02-147

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@pansa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pansa.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zapewnienie służby żeglugi powietrznej, zarządzanie przestrzenią powietrzną oraz zarzadzanie przepływem ruchu lotniczego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup licencji FME oraz świadczenie usług technicznego dla licencji FME

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-06fb007d-1388-4784-bccc-1e5a5b8d6c05

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00656562

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00605897

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

uzasadnienie prawne: Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności: dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn:
a) technicznych o obiektywnym charakterze,
b) związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów
‒ jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia
uzasadnienie faktyczne:
W związku z realizacją założeń publikacji i udostępnienia serwisów mapowych w PAŻP, w ostatnim okresie rozwijana jest technologia oparta na modelach (skryptach) FME FORM firmy Safe software. W trakcie testowania oprogramowania na etapie modelowania danych kartograficznych uzyskano prawidłowe geometrie obiektów z bazy AIM.
cd. uzasadnienie w informacjach dodatkowych

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 276/PAŻP/2024/MZP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakup 1 licencji FME FLOW (1 engine) wraz z usługą wsparcia technicznego na okres 36 miesięcy, zakup 3 licencji Desktop FME FORM wraz z usługą wsparcia technicznego na okres 36 miesięcy oraz usługa wsparcia technicznego na okres 48 miesięcy dla 4 szt. licencji FME Desktop Database Edition – będących na stanie PAŻP.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71356300-1 - Usługi wsparcia technicznego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

80500000-9 - Usługi szkoleniowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Globema Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 012910661

7.3.3) Ulica: ul. Wita Stwosza 22

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-661

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 542873,03 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 48 miesiące

2024-12-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi