.Dostawa energii elektrycznej dla punktów poboru energii elektrycznej Gminy i Miasta Przysucha
Gmina i Miasto Przysucha
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00656952
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00656952/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-12-17 08:59
- Lokalizacja
- Przysucha, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-09b814a2-d392-4136-b761-d13783a85ac9
- Identyfikator
- 6010085828
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00656952 z dnia 2024-12-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
.Dostawa energii elektrycznej dla punktów poboru energii elektrycznej Gminy i Miasta Przysucha
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina i Miasto Przysucha
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223379
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Kolberga 11
1.5.2.) Miejscowość: Przysucha
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-400
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski
1.5.7.) Numer telefonu: 48 675 22 19
1.5.8.) Numer faksu: 48 675 21 06
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminaprzysucha.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.gminaprzysucha.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-09b814a2-d392-4136-b761-d13783a85ac91.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Administracja samorządowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
.Dostawa energii elektrycznej dla punktów poboru energii elektrycznej Gminy i Miasta Przysucha2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-09b814a2-d392-4136-b761-d13783a85ac9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00656952
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00069181/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.5 Dostawa energii elektrycznej do obiektów Gminy i Miasta Przysucha w okresie 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00567130
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WIRiFZ.271.96.2024.MM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Nazwa zamówienia: Dostawa energii elektrycznej dla punktów poboru energii elektrycznej Gminy i Miasta Przysucha.
2. Przedmiotem zamówienia jest dostarczanie energii elektrycznej na potrzeby Gminy i Miasta Przysucha do wszystkich obiektów (punktów poboru energii) wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ (Lista obiektów objętych zamówieniem) w okresie od dnia skutecznego przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy dla poszczególnych punktów poboru energii (dalej również jako: „PPE”), nie później jednak niż od 01.01.2025 r. Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej dla obiektów Zamawiającego w okresie 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r. wynosi 750 200 kWh.
3. Zamawiający informuje, że:
1) nie posiada aktualnie kompleksowej umowy na sprzedaż energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji;
2) obecnym sprzedawcą energii elektrycznej dla punktów poboru energii objętych przedmiotowym postępowaniem jest: RENPRO Sp. z o.o. zarejestrowana pod numerem KRS: 0000208263 XIII Wydziału Gospodarczego Krajowego Rejestru Sądowego Sądu Rejonowego Szczecin – Centrum z siedzibą 70-515 Szczecin, ul. Małopolska 43, NIP: 8542166221, REGON: 812549246. Okres obowiązywania umowy: do dnia 31.12.2024r.
3) obecnym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD), z którym Zamawiający posiada zawartą umowę na dystrybucję energii elektrycznej jest: PGE Dystrybucja S.A. Oddział Skarżysko-Kamienna, al. Marsz. J. Piłsudskiego.
4. Wykonawca winien posiadać zawartą aktualną umowę z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego, o którym mowa w pkt 3.3. ppkt 3) na świadczenie usług dystrybucyjnych na obszarze, na którym znajdują się miejsca dostarczania energii lub w przypadku braku takiej umowy zobowiązany jest zawrzeć taką umowę do czasu podpisania umowy na sprzedaż energii (dotyczy Wykonawcy nie będącego właścicielem sieci dystrybucyjnej).
5. Najpóźniej w dniu podpisania umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia Zamawiający przekaże Wykonawcy w wersji elektronicznej dane niezbędne do przeprowadzenia zmiany sprzedawcy dla każdego punktu poboru.
6. Wykonawca, z którym Zamawiający zawrze umowę w sprawie przedmiotowego zamówienia, zobowiązany będzie w imieniu i na rzecz Zamawiającego (Zamawiający udzieli w tym celu Wykonawcy stosownego pełnomocnictwa) wykonać następujące czynności w odniesieniu do punktów poboru energii elektrycznej:
1) rozwiązać lub wypowiedzieć istniejące umowy sprzedaży energii elektrycznej oraz świadczenia usług dystrybucyjnych;
2) zgłosić właściwemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego do realizacji zawartą w ramach niniejszego postępowania umowę sprzedaży energii elektrycznej.
7. Zamawiający udzieli stosowanego pełnomocnictwa do zgłoszenia w jego imieniu zawartej umowy sprzedaży energii elektrycznej do OSD i wykonania czynności niezbędnych do przeprowadzenia procesu zmiany sprzedawcy u OSD. Zamawiający zastosuje wzór pełnomocnictwa, w treści uzgodnionej z Wykonawcą, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza.
8. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z:
1) Specyfikacją Warunków Zamówienia;
2) Wzorem umowy stanowiącym załącznik do niniejszej SWZ;
3) ustawą Prawo energetyczne oraz przepisami prawa obowiązującymi w zakresie sprzedaży energii elektrycznej;
4) zasadami określonymi w koncesjach.
9. Zamawiający jest odbiorcą końcowym w świetle zapisów ustawy Prawo energetyczne.
10. Wykonawca musi posiadać aktualną koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu energią elektryczną wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki zgodnie z ustawą Prawo energetyczne.
11. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia określa wzór umowy stanowiący załącznik nr 5 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09310000-5 - Elektryczność
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 446055,42 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 637617,49 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 446055,42 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: RESPECT ENERGY S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 341470612
7.3.3) Ulica: ul. Bonifraterska 17
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 00-203
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-04
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 446055,42 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-12-31| 2024-12-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |