Odnowienie- remont i przebudowa kwatery wojennej, mogił oraz pomników znajdujących się na terenie miasta Stoczek Łukowski
Miasto Stoczek Łukowski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00657675
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00657675/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-12-17 11:04
- Lokalizacja
- Stoczek Łukowski, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d469c1ae-32a7-47a3-9a05-3fca352536a4
- Identyfikator
- 8252047034
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00657675 z dnia 2024-12-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Odnowienie- remont i przebudowa kwatery wojennej, mogił oraz pomników znajdujących się na terenie miasta Stoczek Łukowski
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stoczek Łukowski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582397
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Tadeusza Kościuszki 1
1.5.2.) Miejscowość: Stoczek Łukowski
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-450
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski
1.5.7.) Numer telefonu: 257970001
1.5.8.) Numer faksu: 257970073
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: miasto@stoczek-lukowski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.stoczek-lukowski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://stoczek-lukowski.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odnowienie- remont i przebudowa kwatery wojennej, mogił oraz pomników znajdujących się na terenie miasta Stoczek Łukowski2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d469c1ae-32a7-47a3-9a05-3fca352536a4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00657675
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie dofinansowane jest z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00532548
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IRL.271.9.1.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiotem zamówienia jest „odnowienie- remont i przebudowa kwatery wojennej, mogił oraz pomników znajdujących się na terenie miasta Stoczek Łukowski”
4.1. Zakres rzeczowy zadania obejmuje:
4.1.1. kwaterę wojenną, znajdująca się na cmentarzu rzymskokatolickim dz nr 635, w Stoczku Łukowski – (ujętą w gminnej ewidencji zabytków) ,w zakresie:
• Oczyszczenia istniejącego muru kamiennego.
• Uzupełnienia ewentualnych ubytków w spoinowaniu. :
• Wykonania wykopu wraz z fundamentem;
• Dokonania montażu nowych bloków granitowych.
• Wykonania impregnację ściany pamięci.
• Wykonanie ewentualne inskrypcje na nowych tablicach według wskazań Inwestora
4.1.2. dwie zabytkowe mogiły znajdujące się na cmentarzu rzymskokatolickim dz. nr 635, w Stoczku Łukowski – (ujęte w gminnej ewidencji zabytków) w zakresie:
• demontażu istniejącego pomnika z płyt lastryko;
• rekonstrukcja pomników poprzez wykonanie pomnika z płyt kamiennych (granitowych);
• remont elementów w bezpośrednim otoczeniu tj. nawierzchni utwardzonej (opaski wokół mogiły)
Szczegóły zakresu prac konserwatorskich:
• Wykonanie dokumentacji: pisemnej i fotograficznej;
• Demontaż całego pomnika.
• Rozbiórka posadzki z kostki betonowej oraz betonu wokół pomnika.
• Wykonanie napraw w obrębie betonowej podmurówki pomnika oraz wykonanie okładziny z granitu w kolorze ciemnoszarym.
• Odbudowa pomnika z ciętych płyt granitowych o barwie jasnoszarej i ciemnoszarej szarej nawiązujących kształtem do pierwotnego wyglądu pomnika w tym z ornamentami.
• Wykonanie posadzki z kostki granitowej wokół mogiły.
• Wyrównanie i uporządkowanie terenu wokół pomnika.
4.1.3. pomnik Ignacego Braulińskiego usytuowany przy skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i ul. Piaski (dz. ewid. nr 231/5) – (ujęty jest w gminnej ewidencji zabytków). Głównym założeniem prowadzonych prac jest odnowienie pomnika oraz elementów otoczenia.
Prace obejmują odtworzenie wszystkich elementów wokół obiektów.
Przedmiotem prac jest:
• odnowienie pomnika wraz z postumentem,
• remont elementów w bezpośrednim otoczeniu tj. ogrodzenie oraz stelaż tablicy informacyjnej.
Szczegóły zakresu prac konserwatorskich:
• Wykonanie dokumentacji: pisemnej i fotograficznej.
• Oczyszczenie nawierzchni pomnika oraz postumentu.
• Odtworzenie inskrypcji poprzez malowanie w kolorze grafitowym
• Wykonanie uzupełnień i niezbędnych napraw w nawierzchni betonowej postumentu.
• Zabezpieczenie nawierzchni impregnatem głęboko penetrującym oraz farbą epoksydową do nawierzchni betonowych.
• Wykończenie zewnętrzne postumentu przy użyciu tynku renowacyjnego.
• Oczyszczenie i malowanie elementów w bezpośrednim otoczeniu tj. ogrodzenia oraz stelażu tablicy informacyjnej.
• Wyrównanie i uporządkowanie terenu wokół pomnika.
4.1.4. pomnik ppłk Wacława Rejmaka „Ostoi” usytuowany na dz. ewid. 1942/3; ( ujęty w gminnej ewidencji zabytków).
Głównym założeniem prowadzonych prac jest odnowienie pomnika wraz z elementami uzupełniającymi oraz wykonanie opaski z kostki granitowej wokół obelisku.
Obiekt objęty opracowaniem będzie poddany pracom takim jak:
• odnowienie pomnika wraz z postumentem,
• odnowienie elementów ślusarskich tj. słupki ogrodzenia wraz z łańcuchami, postument pod znicz, stelaż tablicy informacyjnej etc.;
• wymiana masztu flagowego;
• wykonanie opaski wokół pomnika oraz chodnika z kostki granitowej.
Szczegóły zakresu prac konserwatorskich:
• Wykonanie dokumentacji: pisemnej i fotograficznej.
• Demontaż rury masztu flagowego oraz nawierzchni z betonu.
• Oczyszczenie postumentu z odspojonych elementów.
• Oczyszczenie głazu oraz elementów z brązu.
• Wykonanie uzupełnień i niezbędnych napraw w nawierzchni betonowej postumentu.
• Zabezpieczenie nawierzchni postumentu impregnatem głęboko penetrującym oraz farbą epoksydową do nawierzchni betonowych.
• Wykończenie zewnętrzne postumentu przy użyciu tynku renowacyjnego.
• Wykonanie renowacji elementów z metalu i zabezpieczenie farbą antykorozyjną w kolorze czarnym.
• Montaż nowego masztu flagowego.
• Wykonanie chodnika oraz opaski z kostki granitowej wokół pomnika.
• Wyrównanie i uporządkowanie terenu wokół pomnika.
4.1.5. krzyż metalowy na postumencie betonowym– usytuowany przy ul. Kościelna 2, dz. ewid. 228 – (ujęty jest w gminnej ewidencji zabytków) w zakresie:
• odnowienie pomnika wraz z postumentem,
• odnowienie elementów ślusarskich tj. krzyż metalowy,
• -wykonanie opaski wokół pomnika z kostki granitowej
Szczegóły zakresu prac konserwatorskich:
• Wykonanie dokumentacji: pisemnej i fotograficznej.
• Demontaż krzyża metalowego.
• Oczyszczenie nawierzchni pomnika z farby oraz oczyszczenie postumentu z odspojonych elementów.
• Odtworzenie inskrypcji poprzez malowanie w kolorze grafitowym,
• Wykonanie uzupełnień i niezbędnych napraw w nawierzchni betonowej postumentu.
• Zabezpieczenie nawierzchni postumentu impregnatem głęboko penetrującym oraz farbą epoksydową do nawierzchni betonowych.
• Wykończenie zewnętrzne postumentu przy użyciu tynku renowacyjnego.
• Wykonanie renowacji krzyża poprzez piaskowanie i zabezpieczenie farbą antykorozyjną w kolorze czarnym.
• Montaż krzyża na odnowionym pomniku.
• Wykonanie opaski z kostki granitowej wokół pomnika.
• Wyrównanie i uporządkowanie terenu wokół pomnika.
4.1.6. obelisk gen. Józefa Dwernickiego z 1931 r. – usytuowany na skwerze miejskim (Plac T. Kościuszki), dz. ewid. 1565/2; (ujęty jest w gminnej ewidencji zabytków)
Głównym założeniem prowadzonych prac jest odnowienie pomnika oraz elementów otoczenia.
Prace obejmują odtworzenie wszystkich elementów wokół obiektów.
Przedmiotem prac jest:
• odnowienie popiersia wraz z postumentem,
• remont elementów w bezpośrednim otoczeniu tj. wymiana nawierzchni utwardzonego podestu wokół pomnika z kostki betonowej na kostkę granitową.
Szczegóły zakresu prac konserwatorskich:
• Wykonanie dokumentacji: pisemnej i fotograficznej.
• Oczyszczenie nawierzchni popiersia, tablicy inskrypcyjnej oraz postumentu.
• Wykonanie ewentualnych uzupełnień i niezbędnych napraw w nawierzchni spoin postumentu.
• Zabezpieczenie nawierzchni postumentu impregnatem antygrafitti;
• Wymiana istniejącej nawierzchni podestu o kształcie schodka z kostki betonowej śrutowanej do kształtu pochylni.
Wyrównanie i uporządkowanie terenu wokół pomnika
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 325950,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 615000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 325950,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Izabela Mikulska USŁUGI KAMIENIARSKO BUDOWLANE,
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9591560013
7.3.3) Ulica: Osiedle Sosnówka 11 lok. 1,
7.3.4) Miejscowość: Chęciny
7.3.5) Kod pocztowy: 26-060
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 325950,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-07-148.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Nie dotyczy| 2024-12-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |