Modernizacja pomieszczeń na nowoczesne dydaktyczne laboratoria analityczne Wydziału Chemicznego przy ul. Krzywoustego 6 w Gliwicach. Znak sprawy: DZPZ.284.45.2024.HP
Politechnika Śląska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00658469
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00658469/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-12-17 13:07
- Lokalizacja
- Gliwice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0ce40ef8-a39b-453b-82d4-598d9616ec48
- Identyfikator
- 6310200736
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00658469 z dnia 2024-12-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja pomieszczeń na nowoczesne dydaktyczne laboratoria analityczne Wydziału Chemicznego przy ul. Krzywoustego 6 w Gliwicach. Znak sprawy: DZPZ.284.45.2024.HP
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Śląska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001637
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Akademicka 2A
1.5.2.) Miejscowość: Gliwice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.7.) Numer telefonu: (32) 237-13-34, 237-13-35
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: DZPZ@polsl.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.polsl.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://polsl.ezamawiajacy.pl/app/login1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja pomieszczeń na nowoczesne dydaktyczne laboratoria analityczne Wydziału Chemicznego przy ul. Krzywoustego 6 w Gliwicach. Znak sprawy: DZPZ.284.45.2024.HP2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0ce40ef8-a39b-453b-82d4-598d9616ec48
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00658469
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00039281/25/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.39 Modernizacja pomieszczeń na nowoczesne dydaktyczne laboratoria analityczne Wydziału Chemicznego przy ul. Krzywoustego 6 w Gliwicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00580550
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZPZ.284.45.2024.HP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 5054450,24 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja pomieszczeń na nowoczesne laboratoria analityczne badawcze. W ramach przebudowy do wykonania są:
- roboty demontażowe i rozbiórkowe (w tym utylizacja rtęci z pom. nr 324 i 325),
- wykonanie posadzek i okładzin ściennych chemoodpornych,
- dostawa i montaż stolarki drzwiowej aluminiowej oszklonej,
- wykonane instalacji elektrycznej dla nowych stołów laboratoryjnych i dygestoriów,
- wykonanie instalacji elektrycznej oświetlenia, gniazd wtyczkowych i siły,
- wykonanie instalacji teleinformatycznej, systemu kontroli dostępu,
- montaż klimatyzacji indywidualnej,
- montaż odciągów miejscowych wraz z układami ich sterowania,
- wymiana z rozbudową kanalizacji chemoodpornej, instalacji zimnej i ciepłej wody,
- montaż instalacji centralnej próżni i sprężonego powietrza,
- montaż sufitów podwieszanych, roboty wykończeniowe - tynkarskie, malarskie,
- wyposażenie pomieszczeń w meble laboratoryjne i dygestoria.
UWAGA! Dwa pomieszczenia laboratoryjne zostały skażone rtęcią, w związku z czym konieczne będzie wykonanie prac mających na celu jej usunięcie. Ten zakres prac musi zostać wykonany przez podmiot posiadający stosowne uprawnienia do usuwania odpadów niebezpiecznych.
Zamawiający przewiduje wykonanie prac/ płatności w bieżącym roku na kwotę co najmniej 250.000,00 zł, co podyktowane jest otrzymaną dotacją z MNiSW.
Zamawiający informuje, że niniejsza inwestycja jest współfinansowana z dotacji celowej z budżetu państwa i zgodnie z art. 9 pkt 2 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz. U. z 2024.0.104) nierozliczenie w terminie otrzymanej dotacji jest naruszeniem dyscypliny finansów publicznych. Z uwagi na powyższe informuje się, że niewydatkowanie w 2024 lub 2025 roku choć części dotacji, spowoduje jej utratę. Jeśli niewydatkowanie będzie z winy Wykonawcy, to Zamawiający może dochodzić od wykonawcy odszkodowania w wysokości utraconej kwoty.
2. Termin wykonania zamówienia: do 8 miesięcy od dnia zawarcia umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2544685,89 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3371700 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2544685,89 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Mariusz Nowaczek
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Lider: BAUTERM INVEST Sp. z o.o., Partner: Rafał Jędrzejewski, Łukasz Bugajczyk, Mariusz Nowaczek prowadzący wspólnie działalność gospodarczą pod firmą BAUTERM Rafał Jędrzejewski, Łukasz Bugajczyk, Mariusz Nowaczek S.C.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: LIDER KONSORCJUM: NIP: 5732944223
7.3.3) Ulica: Rudnik Wielki, ul. Sosnowa 21
7.3.4) Miejscowość: Kamienica Polska
7.3.5) Kod pocztowy: 42-260
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2544685,89 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
UWAGA! Kwota podana w pkt 4.3.) niniejszego ogłoszenia, tj.: "Wartość zamówienia: 5054450.24 PLN", to kwota uwzględniająca wartość przewidywanych zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp w wysokości 100%, tj. 2527225.12 PLN.| 2024-12-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |