Budowa budynku pojedynczej, wolnostojącej kancelarii leśnictwa Pleśna zlokalizowany na działce nr 1000/1 i 1000/2 w miejscowości Szczepanowice postępowanie III

NADLEŚNICTWO GROMNIK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00439550
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00439550/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-07-31 14:28
Lokalizacja
Gromnik, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-80f5942d-3ac9-11ef-b37c-4e696a6d8c25
Identyfikator
8730208639
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynków

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00439550 z dnia 2024-07-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa budynku pojedynczej, wolnostojącej kancelarii leśnictwa Pleśna zlokalizowany na działce nr 1000/1 i 1000/2 w
miejscowości Szczepanowice postępowanie III

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: NADLEŚNICTWO GROMNIK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 350545576

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: GENERAŁA ANDERSA 1

1.5.2.) Miejscowość: Gromnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-180

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.7.) Numer telefonu: 146514205

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gromnik@krakow.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gromnik.krakow.lasy.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_gromnik

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Leśnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa budynku pojedynczej, wolnostojącej kancelarii leśnictwa Pleśna zlokalizowany na działce nr 1000/1 i 1000/2 w
miejscowości Szczepanowice postępowanie III

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-80f5942d-3ac9-11ef-b37c-4e696a6d8c25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00439550

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00493139/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa kancelarii leśnictwa Pleśna

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00400116

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: S.270.17.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania „Budowa budynku pojedynczej, wolnostojącej kancelarii
leśnictwa Pleśna zlokalizowany na działce nr 1000/1 i 1000/2 w miejscowości Szczepanowice” w następującym
zakresie;
a) Roboty ziemne
b) Roboty fundamentowe
c) Montaż konstrukcji budynku w technologii tradycyjnej z pustaków ceramicznych oraz betonu komórkowego wraz z
ociepleniem wełną mineralną
d) Roboty dekarskie – pokrycie dachu blachą na rąbek ,zamontowanie orynnowania
e) Montaż stolarki okiennej i drzwiowej
f) Ocieplenie budynku płytami wełny mineralnej, wykończenie elewacji tynkiem cienkowarstwowym
g) Wykonacie instalacji wod - kan, grzewczej, elektrycznej, telekomunikacyjnej, alarmowej, odgromowej
h) Wykonanie przyłączy wodociągowego, elektrycznego, gazowego, telekomunikacyjnego oraz lokalnej
instalacji kanalizacyjnej wraz ze szczelnym zbiornikiem na fekalia.
i) Roboty wykończeniowe: roboty malarskie, wykonanie posadzek z płytek ceramicznych antypoślizgowych,
oraz okładziny ścienne z płytek ceramicznych w pom. socjalnym i łazience , montaż armatury sanitarnej
j) Wykonanie ogrodzenia z paneli 3D wraz z cokołami z prefabrykatów betonowych, brama oraz furtka wejściowa
k) Wykonanie ciągów pieszych oraz opaski chodnikowej budynku z kostki brukowej
l) Wykonanie miejsc postojowych
3.2. Informacje szczegółowe
1. Szczegółowe informacje zawarte są w dokumentacji projektowej, która jest załącznikiem do SWZ.
3.3. INFORMACJE DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA
1. Zamawiający nie zapewnia miejsca poboru energii elektrycznej, wody do wykonania przedmiotu zamówienia.
2. Wykonawca zobowiązany będzie do zabezpieczenia placu budowy zgodnie z obowiązującymi przepisami
prawa.
3. Wszystkie materiały użyte do wykonania zamówienia muszą posiadać dopuszczenie do obrotu oraz posiadać
deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z Polską Normą lub aprobatą techniczną przypadku braku Polskich
Norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane, Wykonawca musi dostarczyć ww. dokumenty przy
odbiorze końcowym. Wyklucza się montaż jakichkolwiek materiałów i sprzętu nie posiadających ważnych
certyfikatów.
4. Podczas realizacji inwestycji Wykonawca zapewni Zamawiającemu możliwość sprawdzenia materiałów
budowlanych, które będą użyte do wykonania przedmiotu umowy.
5. Wykonawca zobowiązany jest do przywrócenia do należytego stanu i porządku terenu budowy, a także
(w razie korzystania) dróg, nieruchomości, urządzeń, obiektów które Wykonawca naruszył przy wykonywaniu przedmiotu
zamówienia.
6. Wykonawca na własny koszt dokona przed i po robotach wszystkich uzgodnień, zgłoszeń, powiadomień
organów administracyjnych, zgodnie z wydanymi warunkami technicznymi, decyzjami, uzgodnieniami, które to
zostały dołączone do SWZ.
7. Wykonawca jest zobowiązany do przekazywania na bieżąco Zamawiającemu kopii wszystkich dokumentów
przesyłanych do organów administracyjnych oraz otrzymywanych odwrotnie.
8. Wszystkie koszty oraz opłaty niezbędne do wykonania wszystkich przyłączy instalacji do budynku ponosi
Wykonawca.
9. Wykonawca robót wykona na własny koszt opracowanie dokumentacji geodezyjnej powykonawczej wraz z jej
zaklauzulowaniem w odpowiednim ośrodku dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej.
10. Wykonawca po zakończeniu robót na własny koszt sporządzi świadectwo charakterystyki energetycznej budynku w
ilości egzemplarzy niezbędnej do uzyskania prawomocnej decyzji pozwolenia na użytkowanie obiektu oraz w dwóch
egzemplarzach dla Zamawiającego.
11)Wszystkie prace winny być zrealizowane zgodnie z obowiązującymi normami, sztuką budowlaną, przepisami BHP,
przepisami p.poż oraz przepisami o ochronie środowiska i zaleceniami Zamawiającego.
Informacje dodatkowe dotyczące realizacji zamówienia: Transport materiałów na teren wykonania robót należy wykonać
środkami transportu dostosowanymi do tonażu określonego na drogach dojazdowych do miejsca prowadzenia robót.
3.4. Szczegółowe warunki dotyczące zamówienia: W ramach wynagrodzenia kosztorysowego Wykonawca
uwzględni:
1) w przypadku korzystania z podwykonawców koordynowanie robót podwykonawców ponosząc za nich pełną
odpowiedzialność,
2) wykonywanie prac z uwzględnieniem wszystkich warunków i nakazów wynikających z uzgodnień i zobowiązań wzajemnych,
3) doprowadzenie do należytego stanu i porządku miejsca prowadzenia robót, a w szczególności dróg
dojazdowych, które Wykonawca naruszy w celu realizacji przedmiotu zamówienia,
4) naprawę ewentualnych szkód związanych z prowadzeniem robót wyrządzonych osobom trzecim lub uszkodzeniem
mienia.
3.5. Warunki rękojmi i gwarancji:
1. Zamawiający wymaga udzielenia okresu gwarancji na zamontowany sprzęt i urządzenia zgodny z gwarancją producenta,
jednak na okres nie krótszy niż 2 lata, a na wykonane roboty budowlane na okres nie krótszy niż 60 miesięcy.
2. Termin gwarancji liczony będzie od daty protokolarnego bezusterkowego odbioru końcowego.
3. Okresy gwarancji udzielane przez Podwykonawców muszą odpowiadać, co najmniej okresowi udzielonemu
przez Wykonawcę i liczone będą od daty odbioru bez zastrzeżeń całości zamówienia.
4. Okres rękojmi za wady robót budowlanych wynosi 5 lat (zgodnie z Kodeksem Cywilnym).
3.6. Szczegółowe wymogi dotyczące zatrudniania na podstawie umowy o pracę określono w punkcie 25 SWZ. Zamawiający
wymaga, aby Wykonawca lub podwykonawca przy realizacji Przedmiotu zamówienia zatrudniał na podstawie umowy o
pracę w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy osoby wykonujące wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie
realizacji zamówienia, jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1
ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku – Kodeks pracy (Dz. U z 2022 r. poz. 1510 ze zm.) obejmują czynności
bezpośredniego wykonywania robót budowlanych przez pracowników fizycznych. Szczegółowe wymogi dotyczące
zatrudnienia na podstawie umowy o pracę określono w pkt. 25 SWZ oraz we wzorze umowy (załącznik nr 3 do SWZ)

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia
postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub
oferta z najkorzystniejszą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza
przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę
kwotę do ceny lub kosztu oferty najkorzystniejszej. Do dnia składania ofert tj. 22.07.2024 r. do godz. 9:00 do Zamawiającego wpłynęła jedna oferta. Złożona oferta przekracza kwotę jaką zamawiający przeznaczył na
sfinansowanie zamówienia (kwota podana do wiadomości na stronie prowadzonego
postępowania), a Zamawiający nie ma możliwości jej zwiększenia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 898200,88 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 898200,88 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2024-07-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane