Zakup samochodu osobowego typu PICK-UP 4x4, wyposażonego w pług lemieszowy
Powiat Tarnogórski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00659424
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00659424/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-12-18 07:47
- Lokalizacja
- Tarnowskie Góry, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b3627a9d-651e-48f0-acee-6a0784580355
- Identyfikator
- 6452513103
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00659424 z dnia 2024-12-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup samochodu osobowego typu PICK-UP 4x4, wyposażonego w pług lemieszowy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Tarnogórski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255170
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Karłuszowiec 5
1.5.2.) Miejscowość: Tarnowskie Góry
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-600
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.7.) Numer telefonu: 032 3813786
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@tarnogorski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.tarnogorski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/tarnogorski1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup samochodu osobowego typu PICK-UP 4x4, wyposażonego w pług lemieszowy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b3627a9d-651e-48f0-acee-6a0784580355
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00659424
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00023951/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 zakup samochodu osobowego typu pick-up 4x4 wyposażonego w pług lemieszowy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00635651
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: AZ.272.4.11.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą jednej sztuki fabrycznie nowego samochodu osobowego wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2023r. wyposażonego w pług lemieszowy, realizowany w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Zakup samochodu osobowego typu PICK-UP 4x4, wyposażonego w pług lemieszowy”.
Miejsce dostawy: Zarząd Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach ul. Pyskowicka 54, 42 – 600 Tarnowskie Góry.
Samochód oraz wyposażenie dodatkowe muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi normami, muszą być wolne między innymi od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych oraz spełniać wszystkie warunki, o których mowa w ustawie Prawo o ruchu drogowym i przepisach wykonawczych.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji
i odbioru określają:
1) opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 2 do SWZ
2) projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 4 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Podstawę unieważnienia stanowi art. 256 ustawy, gdyż wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione, a czynność unieważnienia następuje przed upływem terminu składania ofert.Po wszczęciu postępowania wpłynęły do Zamawiającego zapytania dotyczące między innymi kwestii homologacji ciężarowej samochodu. W wyniku analizy zapytań okazało się, że Zamawiający w błędny sposób opisał przedmiot zamówienia w zakresie kwalifikacji zespolonej rodzajów pojazdów typu pick-up.
Tak więc opis przedmiotu zamówienia został dokonany w sposób niejednoznaczny, który doprowadził do naruszenia zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców oraz wpłynął na brak możliwości złożenia porównywalnych ofert. Zatem obowiązkiem Zamawiającego, po stwierdzeniu tej okoliczności, jest unieważnienia postępowania z uwagi na opisanie przedmiotu zamówienia w sposób ograniczający uczciwą konkurencję.
W związku z powyższym, zaistniała nowa okoliczność powodująca, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione, zatem zgodnie z art. 256 ustawy postępowanie zostało unieważnione przez Zamawiającego
| 2024-12-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |