Remont budynku murowanej plebanii z przełomu XIX i XXw. z zespołu kościoła rzymskokatolickiego p.w. Św. Rocha w Jazgarzewie

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00439638
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00439638/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-07-31 14:45
Lokalizacja
Piaseczno, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-93040b78-1682-11ef-9381-e6cc5d6d04e5
Identyfikator
1231210962
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty remontowe i renowacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Wykonawcy

1 przyznane

EURODACH SPÓŁKA CYWILNAPiaseczno, PL · lot 0
890 750,11 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00439638 z dnia 2024-07-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont budynku murowanej plebanii z przełomu XIX i XXw. z zespołu kościoła rzymskokatolickiego p.w. Św. Rocha w Jazgarzewie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015891289

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kościuszki 5

1.5.2.) Miejscowość: Piaseczno

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-500

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rzp@piaseczno.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.piaseczno.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-93040b78-1682-11ef-9381-e6cc5d6d04e5

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont budynku murowanej plebanii z przełomu XIX i XXw. z zespołu kościoła rzymskokatolickiego p.w. Św. Rocha w Jazgarzewie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-93040b78-1682-11ef-9381-e6cc5d6d04e5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00439638

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00331476

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: spr.59/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Postępowanie prowadzi podmiot Urząd Miasta i Gminy Piaseczno któremu Parafia Rzymskokatolicka św.Rocha w Jazgarzewie ul.Główna 2 powierzyła przeprowadzenie postępowania na podstawie art. 37 ust 2 ustawy Pzp.
Przedmiotowa inwestycja budynku Plebanii (czas powstania na przełomie XIX/XX
wieku, Parafii Jazgarzewskiej istniejącej od XIV wieku) zlokalizowana na ul. Głównej 2 w Jazgarzewie.
Obiekt wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa mazowieckiego decyzją MWKZ
z dnia 9 czerwca 2000 roku (aktualny numer A- 960, dawny numer A-36). Zabytkowa plebania jest
obiektem powszechnie dostępnym i intensywnie - niemalże codziennie użytkowana przez
społeczność lokalną np. koło gospodyń wiejskich oraz przez wiele grup działających przy Parafii
Rzymskokatolickiej Św. Rocha w Jazgarzewie, jak np. Akcja Katolicka, chór, schole, grupy Oazy i
Domowego Kościoła, grupa AA , Odnowa w Duchu Świętym, Rada Parafialna i inne. Po agresji Rosji
na Ukrainę część budynku przekazano do zamieszkania obywatelom Ukrainy. Dotychczasowe
nieszczelne poszycie dachu plebanii spowodowało zaciekanie wody na drewnianą konstrukcję dachu,
strop oraz mury budynku. Wielokrotne zacieki spowodowały zagrzybienie i gnicie tynków i murów.
W dalszej konsekwencji zalewania i zaciekania, tynki wewnątrz budynku uległy miejscowym
uszkodzeniom. Remont zabytkowej plebanii w Jazgarzewie planowany jest na lata 2023-2025 i będzie
obejmował zgodnie z art 77 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami: remont stropu i
dachu z poszyciem, a następnie w latach 2026 – 2028 gdy zostaną przeprowadzone prace remontowe
przy ganku, wewnątrz budynku i przy elewacji – wg wskazań z zaleceń konserwatorskich z 2022r.
Prace objęte w latach 2023 -2025, zostaną podzielone na trzy etapy. Podział dotyczy prac przy
fragmentach budynku tj. od strony wschodniej, środek budynku oraz zachodniej strony. W ramach
remontu naprawione i wzmocnione zostaną drewniane belki stropowe z naprawą drewnianego
przykrycia belek wraz odtworzeniem ocieplenia stropu. W ramach remontu dachu zostaną
wzmocnione krokwie i inne elementy konstrukcji dachu, wymianie będzie podlegać odeskowanie
dachu i ułożone nowe poszycie dachu z blachy z orynnowaniem.


Remont budynku wpisanego do rejestru zabytków obejmujący:
- remont z częściową wymianą drewnianych stropów nad parterem, (w tym sufitów) o powierzchni całkowitej 309 m2
- remont z częściową wymianą konstrukcji więźby dachowej,
- wymiana poszycia dachu, obróbek blacharskich, orynnowania
Realizacja remontu ściśle wg Projektu architektoniczno budowlanego, podlega nadzorowi i uzgodnieniom z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Warszawie.
Dotacja celowa na sfinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zbytków, znajdującym się na terenie Gminy Piaseczno;
-- Rządowy Program Odbudowy Zabytków – Wstępna Promesa nr RPOZ/2022/8713/Polski Ład

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 2

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 890750,11 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1056098,93 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 890750,11 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EURODACH SPÓŁKA CYWILNA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 367616550

7.3.3) Ulica: ul. Graniczna 27

7.3.4) Miejscowość: Piaseczno

7.3.5) Kod pocztowy: 05-501

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 890750,11 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2024-10-15
2024-07-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane