Pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych związanych z zagospodarowaniem bulwarów nad rzeką Białą (od ul. Cz. Miłosza do ul. Świętojańskiej).
Miasto Białystok
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00439659
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00439659/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-07-31 14:50
- Lokalizacja
- Białystok, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-59b265c6-2c89-11ef-86d2-4e696a6d8c25
- Identyfikator
- 9662117220
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00439659 z dnia 2024-07-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych związanych z zagospodarowaniem bulwarów nad rzeką Białą (od ul. Cz. Miłosza do ul. Świętojańskiej).
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Białystok
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050658640
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Słonimska 1
1.5.2.) Miejscowość: Białystok
1.5.3.) Kod pocztowy: 15-950
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: din@um.bialystok.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.bialystok.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miastobialystok.ezamawiajacy.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych związanych z zagospodarowaniem bulwarów nad rzeką Białą (od ul. Cz. Miłosza do ul. Świętojańskiej).2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-59b265c6-2c89-11ef-86d2-4e696a6d8c25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00439659
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00378213
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DIN-III.271.11.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 619200 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych związanych z zagospodarowaniem bulwarów nad rzeką Białą (od ul. Cz. Miłosza
do ul. Świętojańskiej)
2. W ramach zamówienia Wykonawca będzie sprawował nadzór autorski obejmujący branże:
1) architektoniczną,
2) konstrukcyjno-budowlaną,
3) drogową,
4) elektryczną,
5) sanitarną lub inżynieryjną hydrotechniczną
3. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie wszelkich czynności nadzoru autorskiego i prac projektowych w zakresie:
1) sprawowania nadzoru autorskiego w sposób i na zasadach określonych w ustawie z dnia
07 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2024 r. poz. 725 t.j.),
2) stwierdzania w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji robót
z dokumentacją projektową w zakresie rozwiązań użytkowych, technicznych i materiałowych oraz uzgadniania z Zamawiającym możliwości wprowadzania rozwiązań zamiennych
w stosunku do przewidzianych w dokumentacji,
3) zapewnienia pełnienia nadzoru autorskiego przez osoby posiadające uprawnienia stosowne do wykonywanych czynności oraz uprawnienia takie same lub wyższe od wymaganych
w SWZ we wszystkich branżach objętych dokumentacją projektową stanowiącą załącznik
nr 7 do SWZ, zgodnie z wymogami prawa budowlanego i na warunkach określonych
w umowie stanowiącej załącznik nr 6 do SWZ,
4) udział w wyjaśnianiu wszelkich wątpliwości pojawiających się w toku prowadzonego postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych związanych z zagospodarowaniem bulwarów nad rzeką Białą,
5) dokonywania wpisów do dziennika budowy,
6) wyjaśniania wszelkich wątpliwości pojawiających się w toku realizacji inwestycji wynikających z opracowanej dokumentacji projektowej oraz uzupełniania szczegółów dotyczących rozwiązań w niej zawartych,
7) dostosowania dokumentacji projektowej do warunków zastanych na budowie,
8) opracowanie i wprowadzenie, po uzgodnieniu z Zamawiającym, rozwiązań zamiennych
w stosunku do rozwiązań przewidzianych w dokumentacji technicznej,
9) opiniowania możliwości wbudowania wyrobów budowlanych równoważnych pod względem zgodności z dokumentacją projektową,
10) wydawanie, na wniosek Zamawiającego, w ciągu 3 dni roboczych, opinii dotyczącej technicznych możliwości, zasadności i zgodności z dokumentacją projektową wykonania ewentualnych robót zamiennych i/lub dodatkowych i/lub zmiany (zwiększenia
lub zmniejszenia) zakresu rzeczowego robót ujętych w przedmiarach,
11) doradztwa (udzielania porad i opinii w formie pisemnej oraz prowadzenia konsultacji) dot. realizacji zadania inwestycyjnego w zakresie każdorazowo określonym przez Zamawiającego,
12) rozstrzygania w sprawie wyników szczegółowych badań materiałów i konstrukcji w zakresie zgodności z rozwiązaniami projektowymi, obowiązującymi normami i przepisami,
13) udziału w radach budowy, naradach technicznych i innych spotkaniach na zaproszenie Zamawiającego - przyjmuje się, że liczba pobytów projektanta(-ów) na budowie oraz
w siedzibie Zamawiającego będzie wynikać z uzasadnionych potrzeb określonych każdorazowo przez Zamawiającego lub występującego w jego imieniu inspektora nadzoru,
14) na wezwanie Zamawiającego, udziału w odbiorach częściowych i końcowym,
15) opracowania analiz i opinii dotyczących zasadności oraz zgodności z dokumentacją projektową ewentualnych roszczeń zgłaszanych przez wykonawcę robót i jego podwykonawców lub osób trzecich,
16) podpisania protokołu konieczności w przypadku pozytywnej opinii, o której mowa w ppkt 10,
17) ścisłej współpracy ze wszystkimi uczestnikami procesu budowlanego,
4. Udokumentowanie aktualizacji/zmian rozwiązań projektowych, wprowadzonych do dokumentacji projektowej w czasie wykonywania robót budowlanych, potwierdzających zgodę Wykonawcy na ich wprowadzenie, stanowić będą podpisane przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia ze strony Wykonawcy:
1) zapisy na rysunkach wchodzących w skład dokumentacji projektowej,
2) rysunki zamienne lub szkice albo nowe projekty opatrzone datą, podpisem oraz informacją
jaki element dokumentacji zastępują (w wersji papierowej i elektronicznej),
3) wpisy do dziennika budowy,
4) protokoły lub notatki służbowe podpisane przez Strony.
5. Zakres zamówienia obejmuje również wykonanie, w przypadku wystąpienia zmian w zakresie realizacji robót budowlanych, nad którymi sprawowany jest nadzór, spowodowanych przyczynami technicznymi, technologicznymi, użytkowymi, rozbieżnościami w zakresie warunków terenu inwestycji występujących na budowie i przyjętych w dokumentacji, czy też koniecznością wykonania robót dodatkowych, zamiennych, każdorazowo, na pisemne zlecenie Zamawiającego w terminie do 7 dni roboczych (lub do 14 dni roboczych w przypadku skomplikowanego charakteru prac):
1) zamiennych prac projektowych, w tym takich, których przedmiotem są istotne zmiany
w stosunku do rozwiązań przewidzianych w dokumentacji pierwotnej,
2) dodatkowych prac projektowych, koniecznych i niezbędnych dla prawidłowej realizacji zadania.
Wykonanie dokumentacji, o której mowa w pkt 1) i 2) obejmuje również uzyskanie niezbędnych uzgodnień oraz jeżeli zajdzie taka konieczność również uzyskanie zmiany decyzji pozwolenia
na budowę.
3) inwentaryzacji drzew i krzewów niezbędnych do wycinki, przygotowanie wniosku
o ich wycinkę i mapy nasadzeń zastępczych.
6. Usługa świadczenia nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych dotyczyć będzie robót prowadzonych na podstawie:
1) Dokumentacji projektowej Zagospodarowania śródmiejskiego odcinka bulwarów nad
rzeką Białą, pomiędzy ul. Miłosza i ul. Świętojańską w Białymstoku opracowana przez
Biuro 87A s.c. – stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ
2) Dla której uzyskano pozwolenia na budowę:
a) Decyzja nr 88/2017 z dnia 10.08.2017 r. wydana przez Wojewodę Podlaskiego,
b) Decyzja nr 89/2017 z dnia 10.08.2017 r. wydana przez Wojewodę Podlaskiego,
c) Decyzja nr 327/2017 z dnia 28.04.2017 r. wydana przez Prezydenta Miasta Białegostoku,
d) Decyzja nr 328/2017 z dnia 28.04.2017 r. wydana przez Prezydenta Miasta Białegostoku
stanowiące załącznik nr 8 do SWZ.
7. Zasady realizacji przedmiotu zamówienia określa umowa, której projekt stanowi załącznik nr 6
do SWZ.
8. Dokumentację projektową, o której mowa w pkt 5 niniejszego rozdziału należy opracować zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania
i odbioru robót budowlanych (Dz. U. z 2021 r., poz. 2454 z późn. zm.).
Uwaga:
W cenie oferty należy uwzględnić uzyskanie warunków, opracowanie i uzgodnienie dokumentacji w zakresie usunięcia wszelkich kolizji istniejącej infrastruktury z planowaną inwestycją, a także złożenie wniosków i uzyskanie niezbędnych decyzji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W wyznaczonym terminie nie złożono żadnej oferty.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2024-07-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |