Kompleksowa modernizacja budynków Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim w formule „zaprojektuj i wybuduj”

Gmina Gryfów Śląski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00660679
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00660679/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-12-18 11:28
Lokalizacja
Gryfów Śląski, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-779c20a4-3ae3-4097-9ac6-3ecd77f3fac7
Identyfikator
6161223228
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychEnergia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowaRoboty rozbiórkoweNaprawa dachówWznoszenie rusztowańDemontaż rusztowańIzolacja cieplnaRoboty instalacyjne hydrauliczneInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty w zakresie okładziny tynkowejMalowanie budynkówInstalacje słoneczneRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty izolacyjneUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieTynkowanieRoboty malarskie i szklarskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00660679 z dnia 2024-12-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Kompleksowa modernizacja budynków Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim w formule „zaprojektuj i wybuduj”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gryfów Śląski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821635

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Gryfów Śląski

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-620

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gryfow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.gryfow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-779c20a4-3ae3-4097-9ac6-3ecd77f3fac7

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa modernizacja budynków Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim w formule „zaprojektuj i wybuduj”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-779c20a4-3ae3-4097-9ac6-3ecd77f3fac7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00660679

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00061821/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Kompleksowa modernizacja budynków Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00571005

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WT/KMBSP/5/24

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 5770000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I. Przebudowa i remont dachu hali sportowej w Gryfowie Śląskim. W ramach zadania należy wykonać:
1.
Wymiana pokrycia dachowego z papy dachowej na membranę dachową EPDM. Wymiana warstwy wełny i dopasowanie spadków w warstwie izolacji;
2.
Naprawa wentylatorów dachowych wraz z podstawami dachowymi - demontaż istniejących urządzeń, wymiana na nowe 4 szt., reszta urządzeń 8 szt. przeznaczone do likwidacji;
3.
Montaż klamek z linkami na sali gimnastycznej w oknach uchylnych, na wysokości 1,5 m;
4.
Remont i przebudowa instalacji odgromowej, wymiana mocowań;
5.
Remont obróbki blacharskiej wykańczającej attyki z wykorzystaniem blachy tytanowo cynkowej;
6.
Likwidacja istniejących wpustów dachowych;
7.
Demontaż istniejących kanałów wentylacyjnych na dachu budynku sali gimnastycznej;
8.
Wyczyszczenie ścian attyki, zastosowanie klinów z wełny mineralnej, wykonanie uszczelnienia obwodowego z blachy stalowej ocynkowanej o gr. ok. 0,7 mm, wywinięcie membrany dachowej na ścianę attyki, poprawny montaż instalacji odgromowej z uszczelnieniami;
9.
Zastosowanie klinu z wełny mineralnej przy ścianie istniejącego budynku szkoły poza zakresem opracowania. Montaż okien na wyższych listwach, zwiększenie spadku dachu od budynku szkoły, wymiana okien w ilości 3 szt.;
10.
Wykonanie zadaszenia części dachu z pokryciem z poliwęglanu na podkonstrukcji aluminiowej mocowanej do ścian attykowych;11.
Demontaż centrali wentylacyjnej, możliwe przeniesienie na dach nad łącznikiem w wyznaczonym miejscu na podstawie odrębnej dokumentacji projektowej;
12.
Wymiana istniejących wpustów dachowych na nowe;
13.
Likwidacja istniejącej drabiny - przeniesienie w wyznaczone miejsce na elewacji północnej;
14.
Dostosowanie instalacji odgromowej do nowego układu dachu;
15.
Zastosowanie progu na dachu o wysokości 10 cm;
16.
Zastosowanie wpustów attykowych, przeprowadzenie rur w ścianie attykowej;
17.
Odprowadzenie wód opadowych za pomocą rur spustowych śr. 10cm z zastosowaniem koszy zlewowych;
18.
Remont belek żelbetowych, oczyszczenie, warstwa mineralna naprawcza, ocieplenie, otynkowanie;
19.
Ulokowanie nowej, stalowej drabiny ze szczeblami szerokimi na 50cm, z koszem od wysokości 300cm od poziomu gruntu prowadzącej na dach budynku mocowanej na stałe do elewacji budynku;
20.
Likwidacja istniejącego pomostu i drabiny;
21.
Osłona elewacyjna z blachy trapezowej, kolor zbliżony do RAL 3013, mocowanie do elewacji budynku .za pomocą podkonstrukcji aluminiowej

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45261910-6 - Naprawa dachów

45262120-8 - Wznoszenie rusztowań

45262110-5 - Demontaż rusztowań

45321000-3 - Izolacja cieplna

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45442110-1 - Malowanie budynków

09332000-5 - Instalacje słoneczne

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45320000-6 - Roboty izolacyjne

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45410000-4 - Tynkowanie

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

4.5.5.) Wartość części: 1600000 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II. Kompleksowa modernizacja budynków Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim w formule „zaprojektuj i wybuduj”. W ramach zadania należy zaprojektować i wykonać kompleksową modernizację budynków Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim.
Parametry modernizowanego budynku:
1.
Powierzchnia użytkowa 1 878,83 m2;
2.
Kubatura netto 8 102,38 m3;
3.
Kubatura brutto 11 947,79 m3;
4.
Powierzchnia zabudowy 1 109,25 m2;
5.
Wysokość budynku max 11,77 m.
Zakres robót do zaprojektowania i wykonania:
1.
izolacja termiczna przegród zewnętrznych (ściany, ściany fundamentowe i dachy);
Zadanie współfinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych
5
2.
remont dachów z uwzględnieniem przygotowania podłoża pod montaż paneli fotowoltaicznych;
3.
montaż stolarki okiennej w pomieszczeniu gospodarczym;
4.
wymiana drzwi wejściowych;
5.
demontaż krat w oknach pomieszczeń parteru i montaż rolet antywłamaniowych o klasie min. RC3;
6.
wymiana źródła ciepła, w zależności od wyników oceny stanu technicznego instalacji, obudowa istniejących pionów wod-kan płytami gipsowo-kartonowymi;
7.
ewentualny remont instalacji c.o. i wodno-kanalizacyjnej - w zależności od wyników inwentaryzacji i oceny stanu technicznego;
8.
remont i dostosowanie do obowiązujących przepisów pomieszczenia, w którym zlokalizowane jest źródło ciepła;
9.
montaż paneli fotowoltaicznych na dachach budynków wraz z wszelkimi pracami budowlano-instalacyjnymi wynikające ze stanu technicznego dachów (montaż paneli PV powinien być przeprowadzony BEZ KONIECZNOŚCI ZMIANY KONSTRUKCJI DACHU);
10.
kompleksowy remont korytarzy i łazienek w zakresie okładzin, sufitów, podłóg, ścian oraz wymiany drzwi na korytarzu oraz instalacji występujących na korytarzu;
11.
remont sali gimnastycznej i jej zaplecza w zakresie wymiany posadzki, wykończenia ścian wewnętrznych, wyposażenia oraz wykonania nowego systemu wentylacji mechanicznej, wraz z wykonaniem rampy/podjazdu dla wózków w pomieszczeniu magazynu Sali gimnastycznej;
12.
montaż nowego orynnowania;
13.
montaż instalacji odgromowej;
14.
wymiany ogrodzenia od strony ul. Uczniowskiej oraz systemu ochrony antywłamaniowej i dozoru;
15.
ewentualne nowe przyłącza wynikające ze zmiany źródła ciepła;
16.
zmiana zagospodarowania terenu od strony boiska do siatkówki przy budynku z uwagi na znaczne zawilgocenie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

4.5.5.) Wartość części: 4170000 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W toczącym się postępowaniu złożono trzy oferty. Cena ofert przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zadania.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W toczącym się postępowaniu złożono trzy oferty. Cena ofert przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zadania.

2024-12-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane