Wykonywanie prac remontowych i czynności konserwacji w branży ogólnobudowlanej na nieruchomościach stanowiących własność Gminy Wrocław - Rejon D,E,M,N
Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00661035
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00661035/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-18 12:17
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-50338e10-97d1-4863-b5e2-584e2f47c7c3
- Identyfikator
- 8982123598
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00661035 z dnia 2024-12-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonywanie prac remontowych i czynności konserwacji w branży ogólnobudowlanej na nieruchomościach stanowiących własność Gminy Wrocław - Rejon D,E,M,N
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 020610504
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Namysłowska 8
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 50-304
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@wm.wroc.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wm.wroc.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://wm-wroc.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonywanie prac remontowych i czynności konserwacji w branży ogólnobudowlanej na nieruchomościach stanowiących własność Gminy Wrocław - Rejon D,E,M,N2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-50338e10-97d1-4863-b5e2-584e2f47c7c3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00661035
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00620919
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WM/SZP/TP/109/2024/G
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 735405,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonywanie prac remontowych i czynności konserwacji w branży ogólnobudowlanej na nieruchomościach zabudowanych mieszkalnych i użytkowych, obiektach małej architektury oraz na terenach zewnętrznych stanowiących własność Gminy Wrocław oraz na nieruchomościach zabudowanych mieszkalnych i użytkowych będących własnością Gminy Wrocław w budynkach i obiektach będących w zarządzie Wspólnot Mieszkaniowych i innych osób prawnych, zwane dalej „pracami remontowymi” lub „czynnościami konserwacji” lub łącznie „pracami”, w tym w szczególności: prace rozbiórkowe i demontażowe, stolarskie, tynkarskie i malarskie, pokrywcze i blacharskie, ślusarskie, posadzkarskie, izolacyjne, betonowe, murarskie, dekarskie, zduńskie oraz zabezpieczające lokale, budynki i obiekty budowlane będące własnością Gminy Wrocław – w rejonach D, E, M, N.
4. Użyte w SWZ pojęcia oznaczają:
a) prace remontowe, tj. prace remontowe, tj. prace budowlane, przeprowadzane w obrębie istniejącego budynku, lokalu, obiektu małej architektury oraz na terenie zewnętrznym mające na celu przywrócenie stanu pierwotnego, a niestanowiące bieżącej konserwacji, mogące nosić znamiona prac modernizacyjnych i budowlanych;
b) czynności konserwacji, tj. czynności polegające na bieżącym utrzymaniu w należytym stanie budynku i jego części, lokalu, obiektu małej architektury oraz terenu zewnętrznego, tak aby nie ulegały pogorszeniu z powodu codziennej eksploatacji bez konieczności odtwarzania stanu pierwotnego.
c) Rejony D,E,N,M - we wskazanych rejonach znajduje się:
- dla rejonu D i E - ok. 76 budynków z 100% udziałem Gminy Wrocław, a w nich ok. 963 lokali mieszkalnych i ok. 67 lokali użytkowych oraz ok.2390 lokali mieszkalnych gminnych we wspólnotach i ok. 96 lokali użytkowych we wspólnotach oraz ok. 200 garaży gminnych.
- dla rejonu M i N - ok. 73 budynków z 100% udziałem Gminy Wrocław, a w nich ok. 665 lokali mieszkalnych i ok. 65 lokali użytkowych oraz ok. 1600 lokali mieszkalnych gminnych we wspólnotach i ok. 80 lokali użytkowych we wspólnotach oraz ok. 170 garaży gminnych.
Zasób zostanie zaktualizowany przez Zamawiającego przed podpisaniem umowy.
5. W ramach wykonania usług remontowych, Wykonawca zobowiązany będzie do usuwania awarii czyli wykonywania usług polegających na usuwaniu przyczyn i skutków nagłych, niezamierzonych uszkodzeń elementu budynku, instalacji lub urządzeń technicznych, mogących spowodować zagrożenie bezpieczeństwa użytkowników obiektu budowlanego (budynku, lokalu lub obiektu małej architektury) oraz narażenie właścicieli lub najemców na straty materialne.
6. Wymagany przez Zamawiającego wymagany okres gwarancji na wykonane czynności konserwacji wynosi 12 miesięcy, na wmontowane urządzenia - obowiązuje gwarancja producenta, nie krótsza jednak niż 12 miesięcy, na wykonane prace remontowe i modernizacyjne okres gwarancji wynosi minimum 24 miesiące.
7. Zakres zamówienia i obowiązki stron określają:
a) projektowane postanowienia umowy (zał. 9 do SWZ),
b) wykaz typowych prac remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii (branża ogólnobudowlana) - zał. 7 do SWZ/zał. 1 do umowy),
8. Usługi będą wykonywane na terenie czynnym. Przedmiot umowy będzie wykonywany
na nieruchomościach zabudowanych zamieszkałych lub użytkowych, a Wykonawca zobowiązuje się prowadzić prace z poszanowaniem miru domowego i mienia mieszkańców. Wykaz nieruchomości Gminy Wrocław, w których będą wykonywane prace remontowe lub czynności konserwacji, zawiera załącznik nr 8 do SWZ/załącznik nr 2 do umowy. Wykaz będzie aktualizowany przez Zamawiającego na bieżąco, na podstawie powzięcia informacji o zaistniałych zmianach i przekazywany Wykonawcy
w formie pisemnej przez Zamawiającego, w tym drogą mailową.
9. Zamawiający podał w formularzu cenowym (zał. 1B do SWZ) tylko dla celów porównania ofert
i obliczenia ceny szacunkowe ilości poszczególnych prac remontowych oraz szacunkową liczbę roboczogodzin czynności konserwacji. Zamówienie określa maksymalne potrzeby Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie prawo do niezrealizowania całości zamówienia. Zamawiający zastrzega również możliwość przesunięć ilościowych w poszczególnych pozycjach formularza cenowego przy zachowaniu wartości brutto oferty Wykonawcy. Wartość niezrealizowanego przedmiotu umowy w trakcie trwania umowy nie może przekroczyć 20% wartości zamówienia określonej w § 4 ust. 1 niniejszej umowy, z zastrzeżeniem § 1 ust. 13.
4.5.3.) Główny kod CPV: 50800000-3 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71315000-9 - Usługi budowlane
71326000-9 - Dodatkowe usługi budowlane
71500000-3 - Usługi związane z budownictwem
50700000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
50800000-3 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 799911,04 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1014042,33 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 799911,04 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Ekoland Aleksandra Kostka
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8952059319
7.3.3) Ulica: Przejazdowa 20/2
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 51-167
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 799911,04 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-12-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |