Częściowa rewitalizacja drzewostanu w Dworskim parku w miejscowości Cielądz
GMINA CIELĄDZ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00661137
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00661137/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-18 12:32
- Lokalizacja
- Cielądz, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c23551e0-9f33-4dfd-9787-da62a88dd55e
- Identyfikator
- 8351531678
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00661137 z dnia 2024-12-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Częściowa rewitalizacja drzewostanu w Dworskim parku
w miejscowości Cielądz
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CIELĄDZ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750148199
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 59
1.5.2.) Miejscowość: Cielądz
1.5.3.) Kod pocztowy: 96-214
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki
1.5.7.) Numer telefonu: 468152429
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@cieladz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.cieladz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c23551e0-9f33-4dfd-9787-da62a88dd55e1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Częściowa rewitalizacja drzewostanu w Dworskim parkuw miejscowości Cielądz
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c23551e0-9f33-4dfd-9787-da62a88dd55e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00661137
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00064390/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.5 Częściowa rewitalizacja drzewostanu w Dworskim parku w miejscowości Cielądz
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00566031
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: Or.SO.2714.12.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 90000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania polegającego na częściowej rewaloryzacji zabytkowego parku dworskiego w miejscowości Cielądz.
2. Inwestycja obejmuje przeprowadzenie zabiegów sanitarno-pielęgnacyjnych i konserwatorskich obszarze alei lipowej prowadzącej do budynku byłego domu ogrodnika tj. 30 sztuk drzew stanowiących par dworski wraz z przygotowaniem dokumentacji podlegającej zatwierdzeniu przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Łodzi.
W skład alei lipowej prowadzącej do byłego domu ogrodnika wchodzi XIX-wieczny drzewostan składający się z 30 lip drobnolistnych. Park w Cielądzu podlega ochronie konserwatorskiej na podstawie wpisu do rejestru zabytków pod nr 526 decyzja z dnia 5 maja 1980r.
Przewidywany zakres prac obejmuje:
- wykonanie dokumentacji,
- prace pielęgnacyjne i sanitarne,
- wyrównanie powierzchni ran,
- usunięcie obecnych krzewów tj. thuja
- prześwietlenie i formowanie koron,
- odciążenie konarów poprzez wykonanie wiązań elastycznych dla utrzymania statyki drzew
oraz zabezpieczających konary przed rozłamaniem,
- wykonanie nasadzeń uzupełniających oraz likwidacja odrostów powstałych w obrębie pni.
- wykonanie nasadzeń w postaci krzewów tj. róża marathon, śmieguliczka biała, kalina koralowa, bez pospolity, cis pospolity) Dobór gatunkowy roślin winien odpowiadać pierwotnej strukturze gatunkowej tworzącej poszczególne elementy układu kompozycyjnego z nawiązaniem do dokumentacji p. mgr inż. M. Bielickiej. (załącznik nr 6a do SWZ).
- zamontowanie 20szt. budek lęgowych
Wymienione prace realizowane będą na podstawie wykonanej uprzednio dokumentacji zatwierdzonej przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Łodzi.
Zaplanowane działania mają na celu ochronę istniejącego drzewostanu i poprawę bezpieczeństwa publicznego dla uczestników ruchu drogowego na przedmiotowej drodze gminnej.
3. Szczegółowy zakres prac obejmuje:
3.1 Dokumentacja.
Projekt rewaloryzacji zabytkowej alei lipowej prowadzącej do byłego domu ogrodnika:
- Inwentaryzacja drzewostanu wraz z naniesieniem na mapę
- wykonanie planu nasadzeń wraz z dobraniem gatunków zgodnie ze składem gatunkowym
- Kosztorysy, przedmiotu robót,
- Wieloletni plan pielęgnacji zabytkowej alei w Cielądzu,
- Wnioski o prowadzenie prac konserwatorskich na terenie zabytku polegających na
pielęgnacji drzewostanu i usunięciu drzew zagrażających,
- Wnioski do RDOŚ o usunięcie drzew zagrażających w obrębie parku,
- Mapa sytuacyjno-wysokościowa, obsługa geodezyjna.
3.2 Pielęgnacja podstawowa:
-Pielęgnacja zabytkowego drzewostanu, cięcia korekcyjne, pielęgnacyjne dla całego drzewostanu.
- Wytypowanie i montaż nowych wiązań dynamicznych w koronach w ilości 10 szt. w tym 3 szt. poza obszarem alei.
- Usunięcie drzew zagrażających lub chorych wraz z frezowaniem (usunięcie
skarpy/korzenia) - zakładana ilość 3 szt.
- Wycięcie odrostów przy odziomkach w całości drzewostanu,
- Nasadzenia uzupełniające + zabezpieczenia nowych nasadzeń (zestaw do stabilizacji drzew,
osłony na pień) 40 szt.
- Nasadzenie krzewów w ilości minimum 20 szt.
3.3 Pielęgnacja cykliczna (okres min. 3 lat – gwarancja - rękojmia)
- Wykaszanie ręczne przestrzeni przy drzewach 1000 m², minimum 2 razy w roku,
- Wycinanie odrostu przy odziomkach, raz w roku,
- Podlewanie drzew 40 szt., raz w tygodniu w pierwszym roku po posadzeniu w okresie
wiosna – lato (5-6 miesięcy)
- Podlewanie doraźne drzew 30 szt. w przypadku wystąpienia okresów suszy 1-2 razy w
tygodniu przez pierwsze 2 lata po posadzeniu, a kolejny rok w miarę potrzeb.
- Pielęgnacja nasadzonych krzewów przez pierwsze 2 lat po posadzeniu.
4. Zamówienie należy wykonać w szczególności zgodnie z dokumentacją SWZ –stanowiącą załącznik nr 6 do SWZ – zalecenia konserwatorskie, z uwzględnieniem zapisów SWZ i projektem umowy (załącznik nr 5).
5. Zakres, charakterystyka oraz warunki realizacji i standardy wykonania poszczególnych prac:
a) podczas realizacji prac Wykonawca będzie przestrzegać przepisów BHP, a w szczególności Wykonawca ma zadbać, aby pracownicy nie wykonywali prac w warunkach niebezpiecznych, szkodliwych dla zdrowia oraz nie spełniających odpowiednich wymagań sanitarnych;
b) Wykonawca ma obowiązek znać i stosować w czasie prowadzenia prac wszelkie przepisy dotyczące ochrony środowiska naturalnego i ochrony zabytków. Prace powinny się odbywać zgodnie z zapisami prawnymi dotyczącymi przedmiotu ochrony;
c) Wykonawca ma obowiązek wykonania prac przez osobę posiadającą doświadczenie w pielęgnacji zieleni wysokiej i wykonanie zgodnie ze sztuką ogrodniczą, w celu uniknięcia tzw. ogłowienia drzewa.
d) Prace wykonywane na zabytkowym drzewostanie należy wykonywać zawsze pod nadzorem osoby posiadającej uprawnienia wymagane Ustawą o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami art. 37b. Wykonawca ma obowiązek podać dane osoby pełniącej nadzór wraz z dokumentami, które będą wskazane w decyzji Wojewódzkiego Łódzkiego Konserwatora Zabytków w Łodzi (o decyzję występuje Wykonawca w imieniu Zamawiającemu).
e) Wykonanie nasadzeń zastępczych i uzupełniających należy wykonać zgodnie z Projekt nasadzeń uzupełniających lub projekt zieleni obejmujący nasadzenia drzew (Projekt sporządza Wykonawca po uzgodnieniu z Zamawiającym, a następnie Konserwatorem).
f) Materiał szkółkarski musi zostać odebrany przez Zamawiającego o następujących minimalnych parametrach: obwód drzewka minimum 12-14 cm na wysokości 1 m. Wykonawca ma obowiązek zgłosić dostawę materiału min. 2 dni wcześniej.
g) Wykonawca ma obowiązek utrzymania przy żywotności przez okres 5-6 miesięcy po zakończeniu realizacji inwestycji, w okresie wiosna – lato, wykonanych nasadzeń zastępczych (w zamian za usunięte drzewo) oraz nasadzeń uzupełniających (zgodnie z Projektem nasadzeń uzupełniających lub projektem zieleni obejmujący nasadzenia drzew) – patrz pkt. 3.3 powyżej.
h) Wykonawca odpowiada za ochronę instalacji, urządzeń zlokalizowanych na terenie prowadzonych prac. Wykonawca zapewni właściwe oznaczenie i zabezpieczenie przed uszkodzeniem tych instalacji i urządzeń w czasie trwania umowy. Wszelkie kolizje i awarie związane z mediami (infrastrukturą nadziemną i podziemną) należy zgłaszać bezpośrednio do odpowiednich służb odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie urządzeń technicznych tj. Pogotowia Energetycznego, Gazowego, Wodociągowego, Operatorów Telefonii;
i) Wykonawca w przypadku, gdy prawnie obejmuje odpowiedzialność za dany teren ponosi prawną odpowiedzialność karną – pieniężną za niewłaściwe wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych i doprowadzenie do zniszczenia, śmierci drzew, (Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody oraz Ustawa z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami);
6. Wykonawca jest zobowiązany do użycia jedynie takiego sprzętu, który nie spowoduje niekorzystnego wpływu na jakość wykonywanych prac. Sprzęt należący do Wykonawcy lub wynajęty powinien być utrzymany w dobrym stanie i gotowości do pracy, na bieżąco dezynfekowany (aby zapobiec przenoszeniu się drobnoustrojów, grzybów), musi być zgodny z normami ochrony środowiska i przepisami dotyczącymi jego użytkowania. Wykonawca dostarczy Zamawiającemu kopie dokumentów potwierdzających dopuszczenie do użytkowania, tam gdzie jest ono wymagane przepisami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 77211400-6 - Usługi wycinania drzew
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 99450,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 287640,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 99450,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Fundacja Drzewa Miejskie
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 525610670
7.3.3) Ulica: Sanicka 19
7.3.4) Miejscowość: Radomsko
7.3.5) Kod pocztowy: 97-500
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
nadzór, kontrola, doradztwo, kadra pracownicza posiadająca wymagane kwalifikacje
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 99450,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-12-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |