Remont budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku
Miasto Radomsko
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00661428
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00661428/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-12-18 13:13
- Lokalizacja
- Radomsko, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fa3c061a-f7a3-40ff-9595-d81922b671ae
- Identyfikator
- 7722261587
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00661428 z dnia 2024-12-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Radomsko
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648238
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Tysiąclecia 5
1.5.2.) Miejscowość: Radomsko
1.5.3.) Kod pocztowy: 97-500
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@radomsko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.radomsko.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fa3c061a-f7a3-40ff-9595-d81922b671ae1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fa3c061a-f7a3-40ff-9595-d81922b671ae
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00661428
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00040113/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Remont budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00520362
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PZP.271.1.20.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2200000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w systemie „zaprojektuj – wybuduj” przedmiotu zamówienia polegającego na zaprojektowaniu i wykonaniu remontu budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku przy ul. Narutowicza 4, który jest wpisany do rejestru zabytków nieruchomych. Zadanie jest współfinansowane ze środków Rządowego Programu Odbudowy Zabytków Edycja 2RPOZ.
Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z umową, Programem Funkcjonalno-Użytkowym, zwanym dalej w skrócie PFU, wytycznymi konserwatora zabytków oraz zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi przepisami. Ze względu na fakt, iż budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej wpisany jest do rejestru zabytków nieruchomych, szczegółowy zakres robót budowlanych, wybór rozwiązań projektowych technologicznych i technicznych musi zostać określony i uzgodniony z Wojewódzkim
Konserwatorem Zabytków w zakresie ochrony konserwatorskiej.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) opracowanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej, specyfikacji technicznych w zakresie niezbędnym dla skutecznej realizacji zadania inwestycyjnego, w celu realizacji robót budowlanych rozbiórkowych, konstrukcyjno-budowlanych, remontowych, konserwatorskich, instalacyjnych i wykończeniowych. Dokumentacja zostanie sporządzona w oparciu o uzyskane w imieniu i na rzecz Zamawiającego wymagane przepisami opinie, uzgodnienia, pozwolenia konserwatora zabytków poparte przeprowadzeniem niezbędnych badań i ekspertyz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa zgód i pozwoleń na prowadzenie prac remontowych i konserwatorskich na obiekcie, wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Dokumentacja, która została określona w § 6 umowy musi spełniać wymagania zawarte w PFU oraz zapisy umowy,
2) wykonanie robót budowlanych wg zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej zgodnie z opracowaną przez Wykonawcę i przyjętą przez Zamawiającego dokumentacją projektową oraz specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót;
3) wyposażenie przebudowywanych sanitariatów zgodnie z PFU;
4) uzyskanie wszelkich zgód i pozwoleń umożliwiających uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu lub złożenia w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego zawiadomienia o zakończeniu budowy oraz uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu lub pismo o braku obowiązku zgłoszenia robót.
UWAGA:
a) Przedmiot zamówienia dotyczy jedynie zabytkowej części budynku Biblioteki. Nie obejmuje budynku Biblioteki przylegającego od strony wschodniej.
b) Remontowany budynek znajduje się w granicy pasa drogowego drogi krajowej nr 91 ul. Narutowicza, której zarządcą jest GDDKiA.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają:
1) wzór/projekt umowy - stanowiący dodatek nr 9 do SWZ,
2) Program Funkcjonalno-Użytkowy - stanowiący dodatek nr 10 do SWZ,
3) Wytyczne konserwatora zabytków - stanowiący załącznik nr 11 do SWZ.
4. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy w sytuacji, gdyby w Programie Funkcjonalno-Użytkowym, a więc w dokumentach opisującym przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Jeżeli w programie funkcjonalno-użytkowym, użyto nazwy materiału(ów) lub urządzenia(ń), parametry identyfikujące producenta, pochodzenie, służą one jedynie do ustalenia charakterystyki, jakości tych materiałów lub urządzeń. Wykonawca ma obowiązek wbudować materiały lub urządzenia posiadające nie gorsze właściwości zapewniające zgodne z programem funkcjonalno-użytkowym funkcjonowanie elementów, części lub całego obiektu budowlanego. Tym samym dopuszcza się do stosowania przy realizacji zamówienia materiały lub urządzenia (ogólnie produkty) równoważne innych producentów. Jeżeli użyto w SWZ lub dodatkach wymóg posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Jeżeli wymagana jest określona etykieta, zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety.
5. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy.
6. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia zawartym w SWZ określił wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia, w tym w umowie i Programie Funkcjonalno-Użytkowym.
7. Zamawiający przewidział, że istnieje możliwość, że o udzielenie zamówienia będzie ubiegał się podmiot, który był zaangażowany w przygotowanie postępowania o udzielenie tego zamówienia w zakresie opisu przedmiotu zamówienia, ustalenia wartości szacunkowej zamówienia.
W związku z powyższym Zamawiający podjął następujące środki mające na celu zapobieżeniu zakłócenia uczciwej konkurencji w przypadku, o którym mowa w art. 85 ust. 1 ustawy:
1) na stronie internetowej prowadzonego postępowania opublikował wszelkie dokumenty jakimi dysponuje dotyczące opisu przedmiotu zamówienia tj. dokumenty wymienione w pkt 3.3 SWZ,
2) wyznaczył dłuższy termin na złożenie ofert,
3) ujawnia wartość szacunkową zamówienia, która wynosi: 2 200 000,00 zł netto; 2 706 000,00 zł brutto.
8. Określenie wymagań dotyczących zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy- szczegóły w SWZ i dodatkach.
9. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych- szczegóły w SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45410000-4 - Tynkowanie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45232460-4 - Roboty sanitarne
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45431200-9 - Kładzenie glazury
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2294000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3233000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2294000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WP PROJEKT PLUS SP. Z O. O.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 529298903
7.3.3) Ulica: ul. Kolejowa 8
7.3.4) Miejscowość: Radomsko
7.3.5) Kod pocztowy: 97-500
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
roboty budowlane, roboty instalacyjne elektryczne, roboty instalacyjne sanitarne - Piotr Machalewski i Witold Świtkowski Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe WIKTOR Sp. j. ul. Kolejowa 8, 97-500 Radomsko
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2294000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 20 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-12-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |