Budowa drogi dla pieszych i rowerów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 849 w miejscowości Skokówka-Żdanów-Żdanówek
Gmina Zamość
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00661947
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00661947/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-18 14:39
- Lokalizacja
- Zamość, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d650ab8c-de1d-4e9f-95ba-72351c157889
- Identyfikator
- 9222717648
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00661947 z dnia 2024-12-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Budowa drogi dla pieszych i rowerów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 849 w miejscowości Skokówka-Żdanów-Żdanówek
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zamość
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950368724
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Peowiaków 92
1.5.2.) Miejscowość: Zamość
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-400
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@zamosc.org.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugzamosc.bip.lubelskie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gminazamosc1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi dla pieszych i rowerów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 849 w miejscowości Skokówka-Żdanów-Żdanówek2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d650ab8c-de1d-4e9f-95ba-72351c157889
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00661947
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00059607/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.23 Budowa drogi dla pieszych i rowerów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 849 w miejscowości Skokówka – Żdanów – Żdanówek
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00553477
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.41.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej, wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania dotyczącego budowy drogi dla pieszych i rowerów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 849 w miejscowości Skokówka – Żdanów.
Zadanie jest realizowane w ramach pomocy rzeczowej Województwu Lubelskiemu w zakresie opracowania dokumentacji technicznej na budowę drogi dla pieszych i rowerów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 849.
2. Zakres dokumentacji projektowej
Zakres zamówienia obejmuje zaprojektowanie pierwszego odcinka drogi dla pieszych i rowerów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 849 w miejscowości Skokówka – Żdanów od granicy Miasta Zamość, km ok. 2+937 do drogi gminnej nr 112232L w km. ok. 5+000.
Drogę dla pieszych i rowerów należy zaprojektować w ciągu istniejącego chodnika w pasie drogi.
Dokumentacja niezbędna jest do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę.
Zakres rzeczowy zadania obejmuje m.in.:
• opracowanie dokumentacji projektowej zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022 r. w sprawie przepisów techniczno – budowlanych dotyczących dróg publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1518), wytycznymi projektowania infrastruktury dla pieszych część 1 i część 2 oraz wytycznymi projektowania infrastruktury dla rowerów część 1, część 2 i część 3.
• drogę dla pieszych i rowerów o szerokości 3,00 m i długości
ok. 2 063 m z bezfazowej kostki brukowej,
• kompleksowe odwodnienie drogi dla pieszych i rowerów zgodnie z warunkami zarządcy drogi znak UD.410.184.1.2024.wk z dnia 10.10.2024 r.,
• oświetlenie drogowe wymagane przepisami § 37 i odpowiednio § 86 wyżej wymienionego Rozporządzenia oraz zgodnie z Wytycznymi projektowania urządzeń do oświetlenia dróg zamiejskich i ulic część 1 i część 2,
• zjazdy zwykłe do posesji zaprojektować w poziomie drogi dla pieszych i rowerów (zjazdy na posesję należy zaprojektować z kostki betonowej na odcinku od krawędzi jezdni do drogi dla pieszych i rowerów),
• wycinkę drzew i krzewów w przypadku kolizji z inwestycją,
• zabezpieczenie istniejących sieci uzbrojenia podziemnego, nadziemnego i naziemnego na warunkach uzyskanych od właścicieli/zarządcy sieci,
• likwidację kolizji branżowych i uzyskanie wymaganych prawem budowlanym uzgodnień/decyzji /opinii,
• budowę kanału technologicznego lub uzyskanie odstępstwa od przepisów techniczno – budowlanych w zakresie obowiązku jego budowy,
• opracowanie i zatwierdzenie projektu stałej oraz czasowej organizacji ruchu, zawierających elementy oznakowania pionowego, poziomego, urządzenia bezpieczeństwa ruchu (projekt stałej organizacji ruchu dotyczy całego pasa drogi wojewódzkiej),
• przebudowę istniejącego oświetlenia ulicznego w pasie drogi wojewódzkiej nr 849 (jeśli wystąpi taka konieczność),
• przebudowę przepustu drogowego zlokalizowanego w poprzek drogi wojewódzkiej nr 849 oraz częściowo w pasie drogowym, przy nieruchomości o numerze ewid. 59 w m. Żdanów (jeśli wystąpi taka konieczność).
Zamawiający informuje że jest w trakcie opracowania mapy do celów projektowych na daną infrastrukturę i dostarczy Wykonawcy dokumentacji w miesiącu listopad 2024r.
Zakres dokumentacji projektowo – kosztorysowej musi zapewnić dowiązanie sytuacyjno – wysokościowe projektowanego układu drogowego do otaczającego terenu oraz układu komunikacyjnego do drogi wojewódzkiej nr 849 w m. Skokówka, Żdanów.
Dokumentację projektowo – kosztorysową należy opracować zgodnie z warunkami technicznymi wydanymi przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, stanowiącymi załącznik nr 1 do zakresu rzeczowego.
Opracowana dokumentacja będzie wzajemnie skoordynowana technicznie we wszystkich branżach i kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć, przez co należy rozumieć, że zawierać będzie wszystkie wymagane przepisami prawa projekty, opracowania, warunki, opinie, uzgodnienia i inne dokumenty niezbędne do:
uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę,
przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na realizację robót budowalnych zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych,
realizacji robót budowlanych bez konieczności wykonywania dodatkowych opracowań.
Opracowana dokumentacja musi być zgodna ze stanem prawnym aktualnym na dzień przekazania jej do odbioru Zamawiającemu.
Dokumentacja powinna zawierać rozwiązania dotyczące uniwersalnego projektowania, w tym pod kątem dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.
Opracowana dokumentacja stanowić będzie opis przedmiotu zamówienia publicznego w celu wyłonienia Wykonawcy przyszłych robót budowlanych. Opracowana dokumentacja musi uwzględniać zasady opisywania przedmiotu zamówienia wynikające z ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.
Dokumentacja stanowi podstawę do wykonania robót budowlanych oraz użytkowania obiektu zgodnie z przeznaczeniem. Zawierać będzie wymagane potwierdzenia sprawdzeń, rozwiązań projektowych, wymagane opinie, uzgodnienia, w tym także uzgodnienia, w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów.
Dokumentacja projektowo – kosztorysowa będzie niezbędna do złożenia wniosku o dofinasowanie z Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021 – 2027 w ramach działania 5.2 Niskoemisyjny transport miejski w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych na realizację niniejszej inwestycji.
Nabór wniosków o dofinansowanie: grudzień 2024 r. – maj 2025 r.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany zakresu prac projektowych, w tym rezygnację z części zamówienia obejmującego budowę kanału technologicznego.
W takim przypadku Zamawiający pomniejszy wartość wynagrodzenia ryczałtowego o wartość dokumentacji projektowo-kosztorysowej na budowę kanału technologicznego.
Z upoważnienia Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest złożyć do organu administracji architektoniczno-budowlanej kompletny wniosek o wydanie decyzji pozwolenia na budowę.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do umowy – Zakres rzeczowy.
Długość okresu gwarancji jakości i rękojmi na wykonaną usługę stanowi kryterium oceny ofert.
Zamawiający określa minimalny okres gwarancji wynoszący 36-miesięcy a maksymalny 60 miesięcy. W przypadku gdy Wykonawca poda dłuższy niż 60-miesięczny okres gwarancji, ocenie będzie podlegał okres 60-miesięczny.
Bieg gwarancji liczony będzie od daty protokołu odbioru końcowego.
Zamawiający wymaga, aby okres udzielonej rękojmi był równy okresowi gwarancji.
Zamawiającemu przysługują pełne uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne wynikające z przepisów kodeksu cywilnego w terminach w nim określonych – niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 274782,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 274782,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 274782,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DROGOWIEC Jakubecki, Milewski, Sietejko sp. k.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9662100389
7.3.3) Ulica: ul. Gen. G. Orlicz-Dreszera 1 lok. 29
7.3.4) Miejscowość: Białystok
7.3.5) Kod pocztowy: 15-797
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-04
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 274782,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
| 2024-12-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |