"Dostawa paliwa do samochodów służbowych i urządzeń mechanicznych dla Starostwa Powiatowego w Limanowej i jednostek organizacyjnych w latach 2025 - 2026"

POWIAT LIMANOWSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00662008
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00662008/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-12-18 14:52
Lokalizacja
Limanowa, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-35811230-addf-46b0-a4f6-2505cccf0ad4
Identyfikator
7372206836
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Oleje napędoweBenzyna bezołowiowaSkroplony gaz ropopochodny (LPG)

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00662008 z dnia 2024-12-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
"Dostawa paliwa do samochodów służbowych i urządzeń mechanicznych dla Starostwa Powiatowego w Limanowej i jednostek organizacyjnych w latach 2025 - 2026"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT LIMANOWSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892854

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Józefa Marka 9

1.5.2.) Miejscowość: Limanowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-600

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.7.) Numer telefonu: 183337800

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@powiat.limanowski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.limanowski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

1.9.) Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie

Zamawiający 2

1.2.) Nazwa zamawiającego: Dom Pomocy Społecznej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 490072356

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: W. Witosa 24/26

1.5.2.) Miejscowość: Limanowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-600

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.7.) Numer telefonu: 183371707

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@dpslimanowa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://dpslimanowa.pl/

Zamawiający 3

1.2.) Nazwa zamawiającego: Dom Pomocy Społecznej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 490008750

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rakoczego 9

1.5.2.) Miejscowość: Mszana Dolna

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-730

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.7.) Numer telefonu: 183310154

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@dpsmszanadolna.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dpsmszanadolna.pl/

Zamawiający 4

1.2.) Nazwa zamawiającego: Dom Pomocy Społecznej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 122443591

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Szczyrzyc 182

1.5.2.) Miejscowość: Szczyrzyc

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-623

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.7.) Numer telefonu: 183320266

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@dpsszczyrzyc.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dpsszczyrzyc.pl/

Zamawiający 5

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491898880

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Józefa Marka 9

1.5.2.) Miejscowość: Limanowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-600

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.7.) Numer telefonu: 183375831

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pzd.limanowa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pzd.limanowa.pl/

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Dostawa paliwa do samochodów służbowych i urządzeń mechanicznych dla Starostwa Powiatowego w Limanowej i jednostek organizacyjnych w latach 2025 - 2026"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-35811230-addf-46b0-a4f6-2505cccf0ad4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00662008

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00047513/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.9 Dostawa paliwa do samochodów służbowych i urządzeń mechanicznych dla Starostwa Powiatowego w Limanowej i jednostek organizacyjnych w latach 2025-2026.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00630713

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZ.272.31.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest bezgotówkowa, cykliczna sprzedaż paliw do pojazdów samochodowych i urządzeń mechanicznych dla: Starostwa Powiatowego w Limanowej, Powiatowego Zarządu Dróg w Limanowej, DPS-u w Limanowej, DPS-u w Szczyrzycu oraz DPS-u w Mszanie Dolnej na stacjach paliw Wykonawcy, z użyciem elektronicznych kart paliwowych.
2. Sprzedaż paliw odbywać się będzie sukcesywnie, w zależności od potrzeb Zamawiającego, poprzez doraźne tankowanie paliw za pomocą kart paliwowych na stacjach paliw Wykonawcy.
3. Szacunkowa ilość paliwa jaką planuje nabyć Zamawiający w 2025 i 2026 roku wynosi:
1) Starostwo Powiatowe w Limanowej:
a) olej napędowy ON – w 2025 r. 5 600 litrów, w 2026 r. 5 600 litrów,
b) benzyna bezołowiowa Pb 95 – w 2025 r. 1 420 litrów, w 2026 r. 1 420 litrów,
2) Powiatowy Zarząd Dróg w Limanowej:
a) olej napędowy ON – w 2025 r. 23 610 litrów, w 2026 r. 25 220 litrów,
b) benzyna bezołowiowa Pb 95 – w 2025 r. 1 670,50 litrów, w 2026 r. 1 729 litrów,
c) gaz LPG – w 2025 r. 700 litrów, w 2026 r. 600 litrów,
3) DPS w Limanowej:
a) olej napędowy ON – w 2025 r. 1 000 litrów, w 2026 r. 1 000 litrów,
4) DPS w Szczyrzycu:
a) olej napędowy ON – w 2025 r. 1 400 litrów, w 2026 r. 1 400 litrów,
b) benzyna bezołowiowa Pb 95 – w 2025 r. 220 litrów, w 2026 r. 220 litrów,
5) DPS w Mszanie Dolnej:
a) olej napędowy ON – w 2025 r. 1 400 litrów, w 2026 r. 1 400 litrów.
4. Ilości paliw określone powyżej są ilościami szacunkowymi, orientacyjnymi i mogą ulec zmianie w zależności od potrzeb Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługują roszczenia z tytułu niezrealizowania dostaw w wielkościach podanych w pkt 3.5.
5. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy, że szacunkowa łączna ilość wszystkich rodzajów paliw w całym okresie trwania umowy dla poszczególnej jednostki będzie odebrana na poziomie:
1) Starostwo Powiatowe w Limanowej co najmniej 85 %,
2) Powiatowy Zarząd Dróg w Limanowej co najmniej 90 %,
3) DPS w Limanowej co najmniej 90 %,
4) DPS w Szczyrzycu co najmniej 80 %,
5) DPS w Mszanie Dolnej co najmniej 100 %.
6. Paliwa muszą spełniać wymagania określone w odpowiednich Polskich normach oraz w ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1209), Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1018), a także w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 28 maja 2021 r. w sprawie wymagań jakościowych dla gazu skroplonego (LPG) (t.j.Dz. U. z 2024 r. poz. 744).
7. Wykonawca musi posiadać sieć stacji w całej Polsce oraz na terenie Miasta Limanowa w odległości nie większej niż 6 km od siedziby Starostwa Powiatowego w Limanowej, ponadto odległość między stacjami w całej Polsce nie może być większa niż 250 km. Stacje paliw powinny spełniać warunki techniczne w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 24 lipca 2023 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, bazy i stacje gazu płynnego, rurociągi przesyłowe dalekosiężne służące do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1707).
8. Zamawiający będzie dokonywać w danym okresie rozliczeniowym Transakcji Bezgotówkowych przy użyciu kart paliwowych w granicach limitów ustalonych dla każdej karty paliwowej, wskazanych w zapotrzebowaniach na karty paliwowe.
9. W przypadku ewentualnej modernizacji lub wyłączenia ze sprzedaży danej stacji paliw Wykonawca umożliwi dokonanie Transakcji Bezgotówkowych na innej stacji paliw położonej najbliżej siedziby stacji modernizowanej.
10. Sprzedaż paliwa odbywać się będzie po cenach obowiązujących na danej stacji paliw Wykonawcy w momencie realizacji transakcji przy uwzględnieniu stałego upustu w wysokości określonej w ofercie Wykonawcy na paliwa (od ceny brutto).
11. Zaproponowany w ofercie procentowy upust na paliwa będzie obowiązywał przez cały okres trwania umowy tj. w latach 2025 i 2026 na wszystkich stacjach Wykonawcy, z zastrzeżeniem zapisów określonych w projektowanych postanowieniach umowy.
12. Wykonawca wyda Zamawiającemu w ciągu 10 dni od dnia podpisania umowy elektroniczne karty paliwowe (24 szt. w tym 19 szt. na pojazdy oraz 5 szt. imiennych) pozwalające na identyfikację odbiorcy i realizowanie transakcji bezgotówkowych. Dodatkowo Wykonawca na wniosek Zamawiającego oznaczy kartę/karty w sposób umożliwiający tankowanie paliwa do kanistrów.
13. Podstawą wyliczenia wartości należności będzie suma wartości transakcji bezgotówkowej według cen obowiązujących na stacjach pomniejszona o upust udzielany Zamawiającemu przez Wykonawcę określony w ofercie.
14. Wykonawca zobowiązany będzie do rejestrowania transakcji sprzedaży. Zestawienie transakcji stanowić będzie podstawę do wystawienia faktur. Każda transakcja zakupu paliwa powinna być potwierdzona dokumentem zakupu.
15. Podstawę do zapłaty wynagrodzenia stanowić będzie faktura VAT oraz ewidencja wykonanych transakcji zawierająca co najmniej:
1) datę i czas dokonania transakcji,
2) nazwę, numer i adres stacji paliw, na której dokonano transakcji,
3) numer rejestracyjny pojazdu,
4) numer karty, którą dokonano transakcji,
5) ilość i rodzaj paliwa oraz jego cenę jednostkową i wartość zakupu.
16. Okres rozliczeniowy dla transakcji bezgotówkowej określony zostaje od 1 do 15 dnia miesiąca i od 16 dnia miesiąca do ostatniego dnia miesiąca. Za datę sprzedaży uznaje się ostatni dzień danego okresu rozliczeniowego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09134000-7 - Oleje napędowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

09132100-4 - Benzyna bezołowiowa

09133000-0 - Skroplony gaz ropopochodny (LPG)

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z treścią art. 255 pkt 1 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli nie złożono żadnej oferty.

Na mocy Uchwały Nr 162/24 Zarządu Powiatu Limanowskiego z dnia 20 listopada 2024 r. ogłoszono postępowanie w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji na zadanie pn.: „Dostawa paliwa do samochodów służbowych i urządzeń mechanicznych dla Starostwa Powiatowego w Limanowej i jednostek organizacyjnych w latach 2025 – 2026”. Postępowanie ogłoszono w dniu 03.12.2024 r. (nr ogłoszenia opublikowanego w Biuletynie Zamówień Publicznych 2024/BZP 00630713/01), z terminem składania ofert do dnia 11.12.2024 r. do godz. 10:00.
Do upływu wyznaczonego terminu składania ofert nie złożono żadnej oferty, wobec czego Zamawiający w oparciu o art. 255 pkt 1 ustawy Pzp zobowiązany jest do unieważnienia postępowania.
2024-12-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy