„Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) dla Gminy Świerzno, na okres od 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r.”
Gmina Świerzno
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00662633
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00662633/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-12-19 08:36
- Lokalizacja
- Świerzno, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8549ba1e-6bb5-43d5-ae1c-a2799259853e
- Identyfikator
- 9860157007
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00662633 z dnia 2024-12-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) dla Gminy Świerzno, na okres od 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Świerzno
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811685533
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Świerzno
1.5.2.) Miejscowość: Świerzno
1.5.3.) Kod pocztowy: 72-405
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@swierzno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.swierzno.biuletyn.net/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/10209551.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) dla Gminy Świerzno, na okres od 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r.”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8549ba1e-6bb5-43d5-ae1c-a2799259853e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00662633
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00021979/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 KOMPLEKSOWA DOSTAWA GAZU
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00607686
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.12.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) dla punktu/punków poboru gazu wg załącznika nr 1 do SWZ - dostawa paliwa gazowego wraz z usługą dystrybucji do obiektów Zamawiającego, wielkość zapotrzebowania na paliwo 1 005 972 kWh (zamówienie podstawowe), w tym 807 887 kWh rozliczane wg cen taryfowych, 198 085 kWh rozliczane wg cen konkurencyjnych.
2. Paliwo gazowe winno być dostarczane całodobowo do punktów zdawczo – odbiorczych, wymienionych w Załączniku nr 1 do SWZ, którym jest zespół urządzeń gazowych służących do przyłączenia sieci wewnętrznej, będącą własnością Zamawiającego z siecią gazową operatora systemu.
3. W toku realizacji zamówienia zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia ilości paliwa gazowego w zakresie do +/- 10% względem ilości paliwa gazowego dla zamówienia podstawowego. Zwiększenie nastąpi na zasadzie prawa opcji. Zasady, zakres i sposób skorzystania przez Zamawiającego z powyższych opisane zostały w Załączniku nr 2 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy w § 1 ust. 3 i 4.
4. W przypadku, gdy Zamawiający jest/są podmiotem uprawnionym do rozliczeń wg cen taryfowych zatwierdzanych przez Prezesa URE w rozumieniu ustawy z dnia 26 stycznia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu do niniejszego postępowania zostały dołączone podpisane przez Zamawiającego OŚWIADCZENIA ODBIORCY PALIW GAZOWYCH o przeznaczeniu paliwa gazowego, wg wzoru stanowiącego załącznik do rozporządzenia Ministra Klimatu I Środowiska z dnia 28 stycznia 2022 r. Dany PPG może być częściowo lub całkowicie rozliczany wg cen z Taryfy sprzedaży zatwierdzonej przez Prezesa URE – informacja jest zawarta w Załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Rozliczenie usługi dystrybucji oraz zakupu paliwa gazowego odbędzie się na zasadach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne, taryfie dystrybucyjnej i sprzedaży zatwierdzonej przez Prezesa URE. Oświadczenia podmiotu uprawnionego do rozliczeń wg cen taryfowych zatwierdzanych przez Prezesa URE stanowią Załącznik nr 7 do SWZ.
5. Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia standardów jakości obsługi Zamawiającego zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa energetycznego. Winien zapewnić ciągłość dostaw bez jakichkolwiek przerw w dostawach za wyjątkiem sytuacji opisanych w ustawie Prawo energetyczne, IRIESD, taryfie i posiadać rezerwę gwarantującą ciągłość dostaw.
6. Informacja o przedmiocie zamówienia oraz obowiązkach Zamawiającego i Wykonawcy zawarte są w Załączniku nr 2 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy.
7. Zamawiający na wniosek wyłonionego Wykonawcy przekaże niezbędne dane do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy w wersji elektronicznej Excel niezwłocznie po podpisaniu umowy.
8. Zamawiający informuje, że na mocy Ustawy z dnia 12 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym jest w całości zwolniony z płatności podatku akcyzowego, wobec czego oferta powinna uwzględniać ceny paliwa gazowego bez podatku akcyzowego.
9. Informacja o obecnie obowiązujących umowach opisana jest w Załączniku nr 1 do SWZ w kolumnie „Okres obowiązywania obecnej umowy /okres wypowiedzenia”.
10. Ilość umów na kompleksową dostawę paliwa gazowego jaką zawrze Zamawiający z wyłonionym w niniejszym postępowaniu wykonawca: 1 umowa na Nabywcę.
11. Umowy zostaną zawarte w formie pisemnej drogą korespondencyjną.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09123000-7 - Gaz ziemny
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
65210000-8 - Przesył gazu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 443453,29 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 443453,29 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 443453,29 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5272706082
7.3.3) Ulica: ul. Jana Kazimierza 3
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 01-248
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-05
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 443453,29 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-31| 2024-12-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |