„Dostawa lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x2 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeżowej”
GMINA CIASNA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00662765
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00662765/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-12-19 09:00
- Lokalizacja
- Ciasna, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-434604b6-a7b9-4b2b-ba8b-2be50d93f9cf
- Identyfikator
- 5751865341
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wozy strażackie
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00662765 z dnia 2024-12-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Dostawa lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x2 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeżowej”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CIASNA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398416
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Nowa 1a
1.5.2.) Miejscowość: Ciasna
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-793
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@ciasna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: ciasna.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://josephine.proebiz.com1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Dostawa lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x2 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeżowej”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-434604b6-a7b9-4b2b-ba8b-2be50d93f9cf
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00662765
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00614483
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RGK.OR.271.2.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest Zakup i dostawa lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego Dostawę lekkiego
samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x2 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeżowej. Szczegółowe informacje w
SWZ i załącznikach.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34144210-3 - Wozy strażackie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 25 listopada 2024 r. Gmina Ciasna, jako Zamawiający, opublikowała postepowanie o udzielenie zamówienia dla zadania pn.: „Dostawa lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x2 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeżowej”.W dniu 03 grudnia 2024 r., przed otwarciem ofert, Zamawiający udostępnił informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. kwotę 360 000,00 zł brutto.
W postępowaniu złożono jedną ofertę:
Oferta nr 1: IUVO CARS Jan Świeboda, ul. Dębowa nr 4, 42-202 Częstochowa
W toku postępowania, w dniu 06 grudnia 2024 r. Wykonawca z najkorzystniejszą ofertą został wezwany w na podstawie art. 274 ust. 1, ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) o uzupełnienie podmiotowych środków dowodowych m.in. o:
- zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp,
- zaświadczenie albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp,
W dniu 12 grudnia 2024 r. Wykonawca złożył dokumenty z których wynikało, iż posiada zaległości podatkowe wobec Urzędu Skarbowego.
W dniu 13 grudnia 2024 r. Wykonawca ten został ponownie wezwany, na podstawie art. 128 ust. 1, ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) o uzupełnienie podmiotowych środków dowodowych.
W związku z faktem, iż Wykonawca w dniu 16 grudnia 2024 r. przedłożył zaświadczenie z którego wynikało, iż wciąż posiada zaległości podatkowe wobec Urzędu Skarbowego, należało uznać że naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków i jego oferta podlega wykluczeniu.
W związku z powyższym w myśl art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z. zm.), Zamawiający wyklucza wykonawcę i odrzuca ofertą nr 1 tj. IUVO CARS Jan Świeboda, ul. Dębowa nr 4, 42-202 Częstochowa.
Jako że wszystkie złożone w postepowaniu oferty podlegały odrzuceniu Zamawiający, zgodnie z art. 255 pkt 2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 poz. 1320 z późn. zm.), unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
| 2024-12-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |