Projekt i skład publikacji cyfrowej "Kobieta na księżycu"

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00663552
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00663552/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-12-19 11:13
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a654c93d-c229-4fd3-8f39-1d2aa5ead748
Identyfikator
6342439334
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi projektów graficznych

Wykonawcy

1 przyznane

Aleksandra Kuławkowska, Kamila Biała, Angelika Poddubik, Patrycja SmolarczukSępólno Krajeńskie, PL · lot 0
5440 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00663552 z dnia 2024-12-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Projekt i skład publikacji cyfrowej "Kobieta na księżycu"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 277620860

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Raciborska 37

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-074

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: asp@asp.katowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.asp.katowice.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Projekt i skład publikacji cyfrowej "Kobieta na księżycu"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a654c93d-c229-4fd3-8f39-1d2aa5ead748

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00663552

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00428703/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Usługi projektów graficznych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00628080

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Projekty książek są chronione prawem autorskim, a ich wyjątkowy charakter wiąże się z osobą twórcy. W myśl art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 2 Pzp zamówienie może zrealizować wyłącznie pan Marcin Wysocki. Jego dorobek obejmuje liczne publikacje, także dla instytucji publicznych, takich jak CSW Kronika w Bytomiu. Od lat realizuje projekty graficzne łączące zróżnicowane treści (teksty, grafiki, komiksy, archiwalia) w spójne całości, co wymaga specjalistycznych umiejętności. Publikacja „Kobieta na księżycu” kontynuuje tematykę wystaw i wymaga spójności stylistycznej z ich oprawą graficzną, również autorstwa pana Wysockiego.
Jako autor oprawy wystawy, pan Wysocki ma prawa autorskie i unikalne kompetencje do zastosowania tych samych rozwiązań (np. odręczna typografia, grafika 2D i 3D). Tylko on może zapewnić stylistyczną jedność i wysoki poziom estetyczny. Wybór innego wykonawcy groziłby niewłaściwym odwzorowaniem stylu, co jest kluczowe dla zamawiającego.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ASP-DA-ZP-13-2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 6000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie projektu i składu publikacji cyfrowej „Kobieta na księżycu”

4.5.3.) Główny kod CPV: 79822500-7 - Usługi projektów graficznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Marcin Wysocki

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 0000000000

7.3.4) Miejscowość: Chorzów

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5440 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 dni

2024-12-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi