Świadczenie usługi eksploatacji sieci oświetleniowych na terenie Miasta Darłowo w 2025r.
Gmina Miasto Darłowo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00663983
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00663983/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-19 12:19
- Lokalizacja
- Darłowo, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f7efe236-0612-489b-9e20-3b78668ccccd
- Identyfikator
- 4990527500
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00663983 z dnia 2024-12-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usługi eksploatacji sieci oświetleniowych na terenie Miasta Darłowo w 2025r.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Darłowo
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920937
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Tadeusza Kościuszki 9
1.5.2.) Miejscowość: Darłowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 76-150
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: 94 355 1248
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@darlowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.darlowo.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usługi eksploatacji sieci oświetleniowych na terenie Miasta Darłowo w 2025r.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f7efe236-0612-489b-9e20-3b78668ccccd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00663983
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie prawne:
na podstawie art. 305 pkt 1 w związku z zaistnieniem przesłanek art. 214 ust.1 pkt 1.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający może udzielić zamówienia w przypadku, gdy usługi mogą być świadczone tylko przez jednego Wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze. Na terenie Miasta Darłowo Wykonawca – ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o. z siedzibą w Sopocie przy ul. Artura Grottgera 7 – jest właścicielem sieci oświetlenia ulicznego i drogowego. Jako jedyna zdolna jest świadczyć przedmiotową usługę. Zatem Spółka jako właściciel może decydować o sposobie eksploatacji sieci oświetleniowej, do której podłączone są punkty oświetlenia ulicznego będące własnością Miasta Darłowo. Spółka, korzystając z przysługującego jej jako właścicielowi prawa, nie wyraża zgody, aby infrastruktura oświetleniowa będąca własnością Spółki, była udostępniana do prowadzenia eksploatacji innym podmiotom.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.34.2024/ GKM.7021.2.68.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 11995,20 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres zadania obejmuje:
a) eksploatację sieci oświetleniowych w zakresie oświetlenia dróg oraz innych terenów publicznych na obszarze Miasta Darłowo; eksploatacja dotyczy sieci będących własnością Miasta Darłowo, podłączonych do sieci Energa Oświetlenie Sp. z o.o.; szczegółowy wykaz elementów sieci oświetleniowej służących wykonaniu niniejszej eksploatacji, ze szczególnym uwzględnieniem punktów świetlnych i ich lokalizacji określono w załączniku nr 1 do projektu umowy,
b) zapewnienie działania oświetlenia w czasie od zmroku do świtu,
c) utrzymywanie sieci oświetleniowej w należytym stanie technicznym, tak aby jej stan nie zagrażał zdrowiu i bezpieczeństwu ludzi oraz zwierząt.
d) wykonywanie prac eksploatacyjnych:
• zarządzanie i prowadzenie ruchu urządzeń oświetleniowych,
• wykonywanie zabiegów eksploatacyjnych niezbędnych dla zapewnienia bezpieczeństwa ludzi i zwierząt w tym:
• oględziny sieci oświetleniowej,
• przeglądy w wymiarze i zakresie wynikającym ze stanu technicznego urządzeń oświetleniowych,
• utylizacja zużytych źródeł światła,
• regulacja urządzeń sterowniczych,
e) wykonywanie prac awaryjnych:
• naprawa lub wymiana uszkodzonych odcinków kabli oświetleniowych,
• naprawa lub wymiana uszkodzonych odcinków przewodów linii napowietrznej,
• naprawa lub wymiana uszkodzonych elementów układu zasilania i sterowania oraz osprzętu,
• naprawa lub wymiana uszkodzonych słupów oświetleniowych, osłon wnęk słupowych, wysięgników opraw oświetleniowych i opraw oświetleniowych,
• wymiana uszkodzonych lub wyeksploatowanych źródeł światła,
• wymiana uszkodzonych lub wyeksploatowanych oprawek, stateczników, kondensatorów oraz układów zapłonowych.
• wykaz wykonywanych prac awaryjnych, zawierających dane dotyczące rzeczywistego czasu ich wykonywania będzie przesyłany Zamawiającemu wraz z fakturą (wzór wykazu określa załącznik nr 2 do projektu umowy).
4.5.3.) Główny kod CPV: 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 14854,46 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 14854,46 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 14854,46 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5851232055
7.3.3) Ulica: Artura Grottgera 7
7.3.4) Miejscowość: Sopot
7.3.5) Kod pocztowy: 84-809
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 14854,46 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-12-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |