zabezpieczenie przez wykonanie częściowej rozbiórki budynku mieszkalnego wielorodzinnego frontowego zlokalizowanego w Łodzi przy ul. Wojska Polskiego 13
Zarząd Lokali Miejskich
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00664482
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00664482/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-12-19 13:28
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2351fd69-0c77-410e-8ac0-d14cc07a92cc
- Identyfikator
- 7252122232
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty budowlane
Wykonawcy
1 przyznane
PIOTR FELINOWSKIŁódź, PL · lot 0
185 730 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00664482 z dnia 2024-12-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
zabezpieczenie przez wykonanie częściowej rozbiórki budynku mieszkalnego wielorodzinnego frontowego zlokalizowanego w Łodzi przy ul. Wojska Polskiego 13
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Lokali Miejskich
1.3.) Oddział zamawiającego: ZLM
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 363752546
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: al. Kościuszki 47
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 90-514
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zlm@zlm.lodz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zlm.lodz.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
administrowanie nieruchomościami komunalnymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
zabezpieczenie przez wykonanie częściowej rozbiórki budynku mieszkalnego wielorodzinnego frontowego zlokalizowanego w Łodzi przy ul. Wojska Polskiego 132.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2351fd69-0c77-410e-8ac0-d14cc07a92cc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00664482
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
uzasadnienie w informacjach dodatkowych
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP.26.220.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
zabezpieczenie przez wykonanie częściowej rozbiórki w oparciu o art. 31a Prawa budowlanego nieużytkowanego budynku mieszkalnego wielorodzinnego frontowego zlokalizowanego w Łodzi przy ul. Wojska Polskiego 13 (działka nr 379/3, obręb B-47) oraz wykonanie prac rozbiórkowych zgodnie z OPZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZRW -Piotr Felinowski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7271119840
7.3.4) Miejscowość: Łódź
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 185730,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiający wszczął postępowanie ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć. Wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia. W skutek zaistniałej sytuacji zamawiający musiał podjąć natychmiastowe działania, aby zapobiec negatywnym skutkom tzn. aby usunąć bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia ludzkiego ze względu na awaryjny stan ściany frontowej, poprzecznej oraz stropów grożących zawaleniem. Bydynek jest w stanie awaryjnym. Kontynuowanie prac związanych z zabezpieczeniem budynku na podstawie decyzji PINB nr 558/2024 z dnia 05.08.2024 r. zagrożone byłoby odprężeniem konstrukcji i ostatecznym jej zawaleniem, gdyż stwierdzono w trakcie oględzin:- zarwanie się stropów drewnianych, miejscami końcówki belek stropowych całkowicie przegnite konstrukcja stropu wisi na odkształconych deskach sufitowych
- ściana frontowa odspojona jest od ściany poprzecznej usztywniającej na około 6 cm
- nadproże okna w ścianie frontowej jest obrócone względem osi ściany o około 10 stopni
- ściana frontowa jest wychylona w stronę ulicy na około 6 cm (wychylenie jest równoważne ze szczeliną dylatacyjną pomiędzy ścianą frontową i poprzeczną usztywniającą).
| 2024-12-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |