Pośrednictwo finansowe polegające na udzielaniu Jednostkowych Poręczeń na rzecz Odbiorców Poręczenia (MŚP) z udziałem produktu finansowego Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju sp. z o.o. "REPO pomoc"
Dolnośląski Fundusz Rozwoju sp. z o.o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00665053
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00665053/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-19 14:52
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-31a0fc61-8708-43bc-9c46-e8e9ee2f45bb
- Identyfikator
- 8971782009
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00665053 z dnia 2024-12-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Pośrednictwo finansowe polegające na udzielaniu Jednostkowych Poręczeń na rzecz Odbiorców Poręczenia (MŚP) z udziałem produktu finansowego Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju sp. z o.o. "REPO pomoc"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Dolnośląski Fundusz Rozwoju sp. z o.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 021856029
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: al. Kasztanowa 3a-5
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 53-125
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.7.) Numer telefonu: +48717360620
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@dfr.org.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dfr.org.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Sprawy gospodarcze i finansowe
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Pośrednictwo finansowe polegające na udzielaniu Jednostkowych Poręczeń na rzecz Odbiorców Poręczenia (MŚP) z udziałem produktu finansowego Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju sp. z o.o. "REPO pomoc"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-31a0fc61-8708-43bc-9c46-e8e9ee2f45bb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00665053
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00600021
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 12 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 12 PZP (in house siostrzany).
DFR sp. z o.o. jest zamawiającym z art. 4 pkt 3 PZP.
Zamówienie ma zostać udzielone innej osobie prawnej, tj. spółce DFG sp. z o.o.
Obie spółki kontrolowane są przez tego samego zamawiającego, tj. przez Województwo Dolnośląskie (WD), który jest zamawiającym z art. 4 pkt 1 PZP.
Kontrola WD nad DFR:
WD sprawuje nad DFR kontrolę odpowiadającą kontroli nad własnymi jednostkami/służbami, o czym wprost stanowi § 6 ust. 5 umowy spółki DFR – Aktu założycielskiego. WD jest jedynym wspólnikiem spółki DFR, a jego Zarząd pełni funkcję Zgromadzenia Wspólników. WD jako jedyny wspólnik DFR posiada dominujący wpływ na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami DFR.
WD już w § 6 Aktu założycielskiego określono, że Spółka nie może podejmować działań, które nie wpisują się w realizację zadań należących do WD, a związanych z rozwojem lokalnej gospodarki.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 1/11/2024/PJ/REPOpomoc
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 4800000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Pośrednika Finansowego usługi pośrednictwa finansowego w zakresie udzielania Jednostkowych Poręczeń na rzecz Odbiorców Poręczenia (MŚP), przy czym usługi te pośrednik finansowy świadczy dzięki produktowi finansowemu, jakim jest REPO pomoc. Produkt finansowy finansowany jest ze środków Zamawiającego, pochodzących z wkładu wniesionego w ramach RPO WD 2007-2013 do Instrumentu Inżynierii Finansowej „Dolnośląski Fundusz Powierniczy” pozostałych po wykonaniu zobowiązań wynikających z umowy o dofinansowanie projektu „Dolnośląski Fundusz Powierniczy”, tj. środków niezaangażowanych w umowy z MŚP oraz środków pochodzących ze zwrotów od MŚP, przekazanych Zamawiającemu przez Województwo Dolnośląskie reprezentowane przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego.
Rodzaje Poręczeń zabezpieczonych REPO pomoc to Poręczenie Kredytu (umowa kredytu w rozumieniu Prawa Bankowego lub umowa pożyczki w rozumieniu Kodeksu Cywilnego lub umowa leasingu ruchomych środków trwałych w rozumieniu Kodeksu Cywilnego), Poręczenie Należytego Wykonania Umowy i/lub Rękojmi za Wady i/lub Gwarancji Jakości i/lub Zwrotu Zaliczki, Poręczenie Wadialne oraz E-wadium.
Planowana całkowita wartość Kapitału Reporęczeniowego w ramach zamówienia wynosi 10.000.000,00 złotych, przy czym Zamawiający planuje zastosowanie prawa opcji. Pośrednik Finansowy będzie mógł udzielać Jednostkowych Poręczeń zabezpieczonych Jednostkowymi Reporęczeniami (udzielanymi przez Zamawiającego z wykorzystaniem środków z REPO pomoc) w okresie 12 miesięcy od dnia zawarcia Umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 66000000-0 - Usługi finansowe i ubezpieczeniowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4800000 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4800000 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4800000 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Dolnośląski Fundusz Gospodarczy sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890178579
7.3.3) Ulica: Kasztanowa 3a-5
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 53-125
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4800000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
| 2024-12-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |