Utworzenie połączenia pomiędzy ul. Sadową a ul. Tysiąclecia w Nowym Mieście Lubawskim.

GMINA MIEJSKA NOWE MIASTO LUBAWSKIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00665056
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00665056/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-12-19 14:53
Lokalizacja
Nowe Miasto Lubawskie, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b95a85dd-ad82-4629-bcc7-9c4515cc9f09
Identyfikator
8771462731
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Wykonawcy

1 przyznane

LESZEK MOCZADŁONowe Miasto Lubawskie, PL · lot 0
459 844,87 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00665056 z dnia 2024-12-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Utworzenie połączenia pomiędzy ul. Sadową a ul. Tysiąclecia w Nowym Mieście Lubawskim.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIEJSKA NOWE MIASTO LUBAWSKIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118885

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Nowe Miasto Lubawskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 13-300

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.7.) Numer telefonu: 564729629

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@umnowemiasto.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://umnowemiasto.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b95a85dd-ad82-4629-bcc7-9c4515cc9f09

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Utworzenie połączenia pomiędzy ul. Sadową a ul. Tysiąclecia w Nowym Mieście Lubawskim.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b95a85dd-ad82-4629-bcc7-9c4515cc9f09

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00665056

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00021289/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Utworzenie połączenia pomiędzy ul. Sadową a ul. Tysiąclecia w Nowym Mieście Lubawskim

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00541334

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PI.271.12.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

5.1. Przedmiotem zamówienia jest utworzenie połączenia pomiędzy ul. Sadową a ul. Tysiąclecia w Nowym Mieście Lubawskim, obejmujące w szczególności następujący zakres robót budowlanych:
5.2.1. łącznik pomiędzy ul. Tysiąclecia, a ul. Sadową w Nowym Mieście Lubawskim (ok. 76,0 mb jezdni z kostki betonowej o szerokości 5,5 m ze zjazdami na posesje, chodnikiem o szerokości 2,0 m, parkingiem na 5 stanowisk wraz z dojściem do parkingu z kostki betonowej o szerokości 1,20m oraz kanalizacją deszczową):
1) roboty przygotowawcze, rozbiórkowe, ziemne:
a) roboty pomiarowe, granice, punkty główne – geodeta,
b) pomiar geodezyjny i powykonawczy oraz stała obsługa geodezyjna wraz z zabezpieczeniem istniejących punktów geodezyjnych,
c) rozebranie nawierzchni z betonu asfaltowego,
d) rozebranie nawierzchni betonowej gr. 7-15 cm na podsypce cementowo-piaskowej,
e) rozebranie podbudowy z kruszywa łamanego o gr. 20 cm,
f) rozebranie nawierzchni z kostki betonowej średniej grubości 6-8 cm, na podsypce cementowo-piaskowej wraz ze złożeniem materiału na palety,
g) rozebranie krawężników betonowych wraz z ławą betonową,
h) rozebranie obrzeży betonowych wraz z ławą betonową,
i) odwóz materiałów z rozbiórki na miejsce wskazane przez Inwestora tj. działka przy ul. Szkolnej nr 178/3 obręb 6, tj.:
− kostki betonowej, płytek chodnikowych, płyt JUMB, krawężników i obrzeży– zeskładowanych na paletach i ostreczowane
− wszystkich żeliwnych wpustów ulicznych, włazów do studni kanalizacji deszczowej i sanitarnej, zasuw wodociągowych i hydrantów zeskładowanych na paletach,
− górną warstwę kruszywa łamanego wbudowanego w drogę gruntową o grubości ok 20–30 cm,
− utylizacja pozostałych odpadów przez Wykonawcę,
j) roboty ziemne wykonywane koparką wraz z odwozem i ewentualna utylizacją niezdatnego do dalszego użytkowania materiału,
k) montaż rur osłonowych dwudzielnych,
l) remont studni rewizyjnych istniejącej sieci sanitarnej i deszczowej, polegający na rozbiórce i wywiezieniu płyty pokrywowej, pierścienia odciążającego, 1 kręgu h=0,5m; następnie ustawienie 1 kręgu h=0,5m, pierścienia odciążającego, płyty pokrywowej z nowym włazem żeliwnym D400 dla studni Ø1200 mm,
m) wymiana na nowe zasuw wodociągowych,
n) wykonanie nasypu pod parking i chodnik z piasku wraz z zagęszczeniem,

2) kanalizacja deszczowa:
a) wykopy wraz z szalowaniem, zabezpieczeniem/ odwodnieniem wykopu i wywozem nadmiaru urobku; zabezpieczenie istniejących budynków, ogrodzeń, sieci itp.,
b) wykonanie podłoża o gr. 15 cm z piasku wraz z zagęszczeniem,
c) ułożenie kanalizacji deszczowej z rur z tworzywa o wytrzymałości SN8 średnica Ø 200 mm z podłączeniem do wpustów, kanalizacji i wykonaniem próby szczelności,
d) studzienki ściekowe Ø 500 z gotowych elementów betonowych z osadnikiem, pierścieniem odciążającym i ustawione na płycie żelbetowej z drogowym wpustem żeliwnym D400,
e) wcinka wiertnicą do istniejącej studni betonowej kanalizacji deszczowej celem wpięcia rury PVC200,
f) ręczne zasypanie wykopów liniowych piaskiem zakupionym i dowiezionym wraz z zagęszczeniem mechanicznym; wymiana gruntu,

3) jezdnia (jezdnia szerokości 5,5 m z kostki betonowej gr. 8 cm w kolorze szarym):
a) mechaniczne wykonanie koryta w gruncie o głębokości 10 cm wraz z uporządkowaniem dna wykopu,
b) wywóz ziemi samochodami samowyładowczymi,
c) krawężniki betonowe 15x30 cm,
d) ława pod krawężniki betonowa C12/15 z oporem,
e) podbudowa mieszanki związanej cementem C3/4 wraz z pielęgnacją o grubości po zagęszczeniu 20 cm,
f) podbudowa z mieszanki związanej cementem C8/10 wraz z pielęgnacją o grubości po zagęszczeniu 15 cm,
g) nawierzchnia z kostki betonowej szarej o gr. 8 cm, układanej na podsypce cementowo-piaskowej 1:4 gr. 3 cm wraz z regulacją urządzeń,

4) chodnik:
a) mechaniczne wykonanie koryta w gruncie o głębokości 10 cm wraz z uporządkowaniem dna wykopu,
b) obrzeża betonowe o wymiarach 8x30 cm na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem,
c) ława pod obrzeża betonowa C12/15 z oporem,
d) podbudowa z mieszanki związanej cementem C3/4 wraz z pielęgnacją o grubości 30 cm po zagęszczeniu,
e) nawierzchnia z kostki betonowej szarej i 20% kolor o gr. 8 cm, układanej na podsypce cementowo-piaskowej gr. 4 cm wraz z regulacją urządzeń,

5) zjazdy i parking:
a) mechaniczne wykonanie koryta w gruncie o głębokości 10 cm; uporządkowanie dna wykopu,
b) wywóz ziemi samochodami samowyładowczymi,
c) warstwa odsączająca z piasku o grubości warstwy po zagęszczeniu 20 cm,
d) podbudowa z mieszanki związanej cementem C3/4 wraz z pielęgnacją o grubości po zagęszczeniu 15 cm,
e) podbudowa z mieszanki związanej cementem C8/10 wraz z pielęgnacją o grubości po zagęszczeniu 15 cm,
f) podbudowa z mieszanki związanej cementem 0/31,5 C50/10 wraz z pielęgnacją o grubości po zagęszczeniu 15 cm,
g) nawierzchnia z kostki betonowej 100% kolor o gr. 8 cm, układanej na podsypce cementowo-piaskowej gr. 4 cm wraz z regulacją urządzeń,

6) wykończenia:
a) przełożenie nawierzchni z kostki betonowej gr. 8 cm układanej na podsypce cementowo-piaskowej 1:4 gr 4 cm z regulacja istniejących urządzeń; ponowne ułożenie kostki betonowej wraz z podsypką cementowo-piaskową gr. 4 cm, podbudową betonową C8/10 gr. 15 cm, krawężnikiem i obrzeżami betonowymi i z ławami betonowymi,
b) plantowanie ręczne powierzchni gruntu rodzimego i porządkowanie terenu,
c) wykonanie trawników wraz z humusowaniem i pielęgnacją,
d) wrota o wysokości 1,6m i szerokości 4 m (panele systemowe) rodzaj materiału i kolor dostosować do istniejącego ogrodzenia,
e) przestawienie istniejącego ogrodzenia wraz z furtką do nowych granic po podziałach,
f) przestawienie elementów placu zabaw wraz z wykonaniem fundamentu pod przestawiane elementy (huśtawka, bujawka, karuzela, ławeczka),
g) wykonanie oznakowania stałej organizacji ruchu drogowego (oznakowanie pionowe i poziome),
h) wykonanie i montaż tablicy pamiątkowej informującej o pozyskanym dofinansowaniu w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zgodnie z warunkami Programu wym. 0,9 x 0,6 m z materiału dibond grubości 3mm, druk jednostronny techniką solwentową, na konstrukcji stalowej malowanej proszkowo w kolorze czarnym, zamocowanej w gruncie na stopach fundamentowych, (należy uwzględnić w pozycji kosztorysowej 48 d.6 - Wykonanie oznakowania stałej organizacji ruchu (oznakowanie pionowe i poziome)).

7) wykonanie rabat ozdobnych:
a) sadzenia krzewów oraz traw ozdobnych,
b) wysypanie kory sosnowej pod rabaty gr. 10 cm na geowłókninie,
c) sadzenie drzew i krzewów liściastych form naturalnych z zaprawą dołów.

5.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa, przedmiar oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiące załącznik B do SWZ.
5.3. Sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa również treść projektu umowy stanowiący załącznik A do SWZ.
5.4. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych w zakresie wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z polskimi normami przenoszącymi normy europejskie, a w przypadku ich braku, przepisów prawnych wyszczególnionych w art. 101 ust. 1-3 ustawy – Prawo zamówień publicznych.
5.5. W przypadku, gdy z dokumentacji (w szczególności: dokumentacji projektowej, przedmiaru, STWiORB) wynika pochodzenie materiałów lub urządzeń od konkretnego producenta Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one prawidłową realizację robót oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach, Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, a także jakościowe (m.in. wymiary, skład, zastosowany materiał, kolor, odcień, przeznaczenie materiałów lub urządzeń, estetyka itp.)
5.6. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, o których mowa w pkt 5.4 i 5.5 zobowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego produkty/materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
5.7. W przypadku zaproponowania przez Wykonawcę zmian materiałów bądź urządzeń na równoważne, wymagane jest przedłożenie wraz z ofertą dokumentów wskazujących parametry techniczne tych materiałów bądź urządzeń, z których będzie jednoznacznie wynikać, że są one w pełni równoważne do rozwiązań wskazanych w dokumentacji projektowej.
5.8. Zgodnie z 95 ust. 1 ustawy – Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących prace w zakresie realizacji niniejszego zamówienia, w szczególności prace fizyczne związane z robotami budowlanymi, w tym prace w zakresie operowania maszynami i urządzeniami.
Wskazane wymagania dotyczą osób zatrudnianych przez Wykonawcę, a także przez podwykonawców.
5.9. Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w pkt 5.8 oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę lub podwykonawcę ww. wymagań, oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań zawarto w projekcie umowy stanowiącym załącznik A do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 459844,87 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 641410,77 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 459844,87 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: NPB Leszek Moczadło

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 519630104

7.3.3) Ulica: Jagiellońska 23E

7.3.4) Miejscowość: Nowe Miasto Lubawskie

7.3.5) Kod pocztowy: 13-300

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 459844,87 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-06-30
2024-12-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane