Zakup i dostawa oleju opałowego

GMINA OTMUCHÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00665444
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00665444/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-12-20 07:30
Lokalizacja
Otmuchów, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2ea68adb-81a3-45ea-a127-e347a3cc231d
Identyfikator
7532388623
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Olej opałowy

Wykonawcy

1 przyznane

EUROSPED PALIWA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBytom, PL · lot 0
319 067,16 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00665444 z dnia 2024-12-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i dostawa oleju opałowego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OTMUCHÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412881

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Zamkowa 6

1.5.2.) Miejscowość: Otmuchów

1.5.3.) Kod pocztowy: 48-385

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.7.) Numer telefonu: 774315017

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umig@otmuchow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.otmuchow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://otmuchow.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup i dostawa oleju opałowego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2ea68adb-81a3-45ea-a127-e347a3cc231d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00665444

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00024311/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Dostawa oleju opałowego w okresie od 01.01.2025r. do 31.12.2025r. do placówek oświatowych oraz instytucji gminnych na terenie gminy Otmuchów w 2025 roku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00604620

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WS.271.16.2024.RM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 406450,20 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakup i dostawa oleju opałowego lekkiego do placówek oświatowych i instytucji na terenie gminy Otmuchów.
Szczegółowy opis zamówienia: dostawa oleju opałowego w okresie od dnia 01.01.2025r. do dnia 31.12.2025r., bądź do momentu wykorzystania kwoty zawartej w umowie, sukcesywnie wg złożonego zamówienia przez Zamawiającego.
Przewidywana, szacunkowa ilość zamówienia oleju opałowego wynosi łącznie: 83 460 litrów
w tym:
a) 12,0 tysięcy litrów - Zespół Obsługi Szkolnictwa w Otmuchowie ul. Żeromskiego 1,
b) 12,0 tysięcy litrów- do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grądach,
c) 18,0 tysięcy litrów – Zespół Przedszkoli w Otmuchowie ul. Jagiełły 3,
d) 4,8 tysiąca litrów – Miejsko Gminy Dom Kultury w Otmuchowie ul. Szkolna 2,
e) 16,660 tysiąca litrów – Dom Kultury Zamek w Otmuchowie ul. Zamkowa 4.
f) 20 tysięcy litrów – Gmina Otmuchów, ul. Zamkowa 6, 48-385 Otmuchów

Dostawy oleju opałowego realizowane będą w dni robocze od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy w godzinach od 8,00 do14,00.

2.Dostarczany olej opałowy musi spełniać warunki jakościowe określone Polską Normą PN-C-96024 w zakresie oleju opałowego lekkiego gatunku L-1 oraz wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2022 r. w sprawie znakowania i barwienia wyrobów energetycznych (Dz.U. z 2022 r. poz. 2633), a także wymagania wynikające z Rozporządzenia Ministra Energii z dnia 1 grudnia 2016 r. w sprawie wymagań jakościowych dotyczących zawartości siarki dla olejów oraz rodzajów instalacji i warunków, w których będą stosowane ciężkie oleje opałowe (Dz.U. z 2016 r. poz. 2008).
1. Dostawa oleju będzie się odbywać na zgłoszenie telefoniczne lub e-mailem przez osoby upoważnione przez Zamawiającego:
- bezpośrednio do wskazanej placówki,
- dostawa będzie wykonywana na wezwanie (faksem lub e-mailem) nie później niż w ciągu 24 godzin od daty złożenia zamówienia,
- w ilościach określonych w zgłoszeniu wraz z dołączonym do każdej dostawy świadectwem jakości potwierdzającym, że dostarczony olej opałowy spełnia parametry określone w Rozdziale III pkt.2.
- na koszt i środkami transportu Wykonawcy,
2. Wykonawca powinien posiadać do swojej dyspozycji odpowiedni środek transportu, za pomocą którego będą odbywały się dostawy, tj. specjalistyczną autocysternę zaopatrzoną w urządzenia wydawcze posiadające ważne cechy legalizacyjne - instalację pomiarową przewoźną do wydawania paliw ciekłych, wskazującą dokładną ilość wydanego oleju opałowego w warunkach pomiarowych, tj. w temperaturze rzeczywistej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 27 grudnia 2007 r. w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać instalacje pomiarowe do ciągłego i dynamicznego pomiaru ilości cieczy innych niż woda, oraz szczegółowego zakresu badań i sprawdzeń wykonywanych podczas prawnej kontroli metrologicznej tych przyrządów pomiarowych (tekst jednolity Dz. U. z 2019 r., poz. 1619). Urządzenia te powinny posiadać ważne świadectwo legalizacji wydane przez stosowny Urząd Miar.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09135100-5 - Olej opałowy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 319067,16 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 351366,60 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 319067,16 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EUROSPED PALIWA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6262859519

7.3.3) Ulica: Dworska 6

7.3.4) Miejscowość: Bytom

7.3.5) Kod pocztowy: 41-902

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 319067,16 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2025-12-31
2024-12-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy