Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu i adaptacja pomieszczeń z przeznaczeniem na siłownię do ćwiczeń w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy ul. Podwale 31-33
Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00665496
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00665496/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-12-20 07:51
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7692cfd8-4172-4d3f-a4b4-15d988611abe
- Identyfikator
- 8960004780
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00665496 z dnia 2024-12-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu i adaptacja pomieszczeń z przeznaczeniem na siłownię do ćwiczeń w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy ul. Podwale 31-33
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 930156216
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Podwale 31-33
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 50-040
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.7.) Numer telefonu: 47 871 3978
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: malgorzata.rosolowicz@wr.policja.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dolnoslaska.policja.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/kwp_wroclaw1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu i adaptacja pomieszczeń z przeznaczeniem na siłownię do ćwiczeń w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy ul. Podwale 31-332.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7692cfd8-4172-4d3f-a4b4-15d988611abe
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00665496
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00017670/51/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.13 Wykonanie remontu i adaptacji pomieszczeń budynku Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na siłownie do ćwiczeń
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00565694
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PUZ-2380-157-108-157/2024/MR
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 828758,21 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu i adaptacja pomieszczeń z przeznaczeniem na siłownię do ćwiczeń w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy ul. Podwale 31-33
2. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia za pomocą:
2.1 Projekt budowlany – załącznik nr 1 do SWZ
2.2 Projekt wykonawczy – załącznik nr 2 do SWZ
2.3. Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych – załącznik nr 3 do SWZ
2.4. Przedmiar Robót – załącznik nr 4 do SWZ (który stanowi materiał pomocniczy dla sporządzenia oferty). Zamawiający nie wymaga załączenia kosztorysu do oferty.
Budynek KWP we Wrocławiu ul. Podwale 31-33 został wpisany do rejestru zabytków jako Dobro Kultury.
Sposób i warunki wykonania zamówienia – Zamawiający opisał w PPU – załącznik nr 5 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy).
4.Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.
4.1.Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga, aby wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca zatrudniał w rozumieniu art.22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974R. Kodeks pracy (t.j. Dz.U. 2023 r. poz. 1465 z późn. zm.) lub analogicznych przepisów państw członkowskich UE, EOG, przy realizacji zamówienia osoby wykonujące czynności fizyczne bezpośrednio związane z wykonywaniem robót budowlanych na cały okres realizacji zamówienia. Wyłączeniu podlegają osoby pełniące samodzielne funkcje techniczne w budownictwie w rozumieniu ustawy z dn. 07.07.1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 725) oraz osoby wykonujące czynności pomiarów i uruchomienia urządzeń i instalacji, dostaw towarów, usług transportu załadunku i rozładunku. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę również operatorów sprzętu Wykonawcy.
4.2.Zatrudnienie osób (przez wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę), o których mowa powyżej nastąpi przed dniem rozpoczęcia wykonywania przez te osoby czynności i najpóźniej w dniu rozpoczęcia wykonywania czynności przez daną osobę. Wykonawca przedłoży Zamawiającemu oświadczenie o zatrudnieniu poszczególnych osób na podstawie umowy o pracę przy realizacji zadania z podaniem terminów ważności umów oraz stanowisk pracy zatrudnionych osób, nie później niż trzy dni robocze przed zamiarem wprowadzenia ich na teren budowy i wystawienia przepustek. Warunki dotyczące zatrudnienie opisano w pkt. 11 PPU – załącznik nr 5 do SWZ.
4.3.W trakcie realizacji zamówienia zamawiający uprawniony jest do weryfikacji sposobu zatrudnienia, kontroli spełniania przez wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań ( pkt. 11 PPU). Sankcje dla Wykonawcy opisano w pkt. 26 PPU.
5. Miejsce wykonania przedmiotu zamówienia: Wrocław ul. Podwale 31-33
6. Oferty częściowe. Przedmiot zamówienia stanowi jedną część.
Zakres prac oraz wartość szacunkowa zamówienia są przesłankami adresującymi realizację przedmiotu zamówienia do małych i średnich przedsiębiorstw zgodnie z definicjami zawartymi w zaleceniu Komisji z dnia 6 maja 2003 r. dotyczącym definicji mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw (Dz. Urz. UE L 124 z 20.5.2003, str. 36). Ponadto nie ma uzasadnienia dla podzielenia przedmiotowego zamówienia na części ponieważ przedmiot zamówienia ze względu na proces technologiczny prac i koordynację nie powinien być dzielony. Poszczególne zadania wynikają jedne z drugich i są ze sobą związane.
7.W odniesieniu do warunku określonego w art. 100 ust. 1 ustawy Pzp dotyczącego dostępności dla osób niepełnosprawnych, o których mowa w Dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/24/UE z dnia 26 lutego 2014 r. w sprawie zamówień publicznych (Dz.U.UE.L Nr 94, s. 65), Zamawiający informuje, że wykonanie przedmiotu zamówienia nie będzie uwzględniać potrzeby osób niepełnosprawnych z uwagi na przeznaczenie pomieszczeń i brak dostępu osób postronnych.
Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie do 6 miesięcy liczonych od daty zawarcia umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 257 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Podstawa prawna - art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie zastała przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu.Wszczynając postępowanie Zamawiający nie posiadał środków na realizację przedmiotowego zadania w całości. Część kwoty, według wiedzy Zamawiającego miała zostać zabezpieczona w Planie Remontów na rok 2025 r.
W dniu 04.12.2024 r. po ocenie i zbadaniu złożonych ofert w postępowaniu Zamawiający dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej.
W dniu 18.12.2024 r. uzyskano informację, iż Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu nie uzyskała zapewnienia finansowania na przedmiotowe zadania w roku 2025 r.
W związku z powyższym niemożliwym jest zawarcie umowy w sprawie realizacji zamówienia publicznego bez zapewnienia finansowania (okres realizacji zamówienia określony w dokumentach zamówienia wynosi: 6 miesięcy)
Możliwość unieważnienia postępowania została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu opublikowanych w BZP w dniu 28.10.2024 r. Nr 2024/BZP 00565694 Sekcja VI pkt. 6.7).
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 984000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1877871,75
| 2024-12-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |