ŚWIADCZENIE USŁUG CAŁODOBOWEJ OCHRONY OSÓB I MIENIA W BUDYNKU ADMINISTRACYJNO-BIUROWYM PRZY UL. Z. AUGUSTA 16 ORAZ UL. J. SŁOWACKIEGO 3 W BYDGOSZCZY W OKRESIE OD 01.01.2025 R. DO 31.12.2025 R.
POWIAT BYDGOSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00665840
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00665840/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-20 08:55
- Lokalizacja
- Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4aca50e1-6997-4d9a-b702-515f9c373567
- Identyfikator
- 5542573290
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00665840 z dnia 2024-12-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
ŚWIADCZENIE USŁUG CAŁODOBOWEJ OCHRONY OSÓB I MIENIA W BUDYNKU ADMINISTRACYJNO-BIUROWYM PRZY UL. Z. AUGUSTA 16 ORAZ UL. J. SŁOWACKIEGO 3 W BYDGOSZCZY W OKRESIE OD 01.01.2025 R. DO 31.12.2025 R.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT BYDGOSKI
1.3.) Oddział zamawiającego: STAROSTWO POWIATOWE W BYDGOSZCZY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350620
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Juliusza Słowackiego 3
1.5.2.) Miejscowość: Bydgoszcz
1.5.3.) Kod pocztowy: 85-008
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.7.) Numer telefonu: 525835400
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiat.bydgoski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.bydgoski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/10095231.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
ŚWIADCZENIE USŁUG CAŁODOBOWEJ OCHRONY OSÓB I MIENIA W BUDYNKU ADMINISTRACYJNO-BIUROWYM PRZY UL. Z. AUGUSTA 16 ORAZ UL. J. SŁOWACKIEGO 3 W BYDGOSZCZY W OKRESIE OD 01.01.2025 R. DO 31.12.2025 R.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4aca50e1-6997-4d9a-b702-515f9c373567
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00665840
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00037528/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Świadczenie usług ochrony osób i mienia w Starostwie Powiatowym w Bydgoszczy - budynki przy ul. Zygmunta Augusta 16 i przy ul. J. Słowackiego 3
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00595032
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR-VII.272.3.12.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 500000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług ochrony mienia i osób (stała, całodobowa, codzienna) realizowana w formie bezpośredniej ochrony fizycznej w budynkach administracyjno-biurowych Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy przy ul. Zygmunta Augusta 16 oraz ul. Juliusza Słowackiego 3 w Bydgoszczy.
2) Opis pomieszczeń budynków:
a) Budynek przy ul. Zygmunta Augusta 16 jest w całości podpiwniczony posiada 6 kondygnacji naziemnych o powierzchni użytkowej 2180,29 m2. Komunikacja w budynku odbywa się za pomocą klatki schodowej i dźwigu osobowego.
b) Budynek przy ul. Juliusza Słowackiego 3 jest w całości podpiwniczony, posiada 5 kondygnacji naziemnych. Powierzchnia całkowita 1477,63 m2. Komunikacja w budynku odbywa się za pomocą klatki schodowej i dźwigu osobowego.
3) Realizacja przedmiotu zamówienia bazować będzie na zasadach ujętych m.in. w ustawie z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (j.t. Dz.U. z 2021 poz. 1995 ze zm.)
4) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia w celu realizacji przedmiotu umowy odpowiedniej liczby pracowników posiadających odpowiednie predyspozycje psychiczne i fizyczne niezbędne do wykonywania czynności ochrony osób i mienia.
5) W szczególności w zakres usługi całodobowej stałej ochrony osób i mienia wchodzi:
a) patrolowanie obiektu wewnątrz i na zewnątrz w celu wykrycia ewentualnych zagrożeń, w tym kontrola zamknięcia wszystkich drzwi i okien oraz zabezpieczenia instalacji sanitarnych,
b) korzystanie z systemu monitoringu wizyjnego umożliwiającego monitorowanie w czasie rzeczywistym zdarzeń występujących w wyznaczonych obszarach budynku i na terenie stanowiącym jego bezpośrednie otoczenie,
c) reagowanie na wszelkie podejrzane zachowania i naruszenie prawa (np. zakłócanie porządku) przez osoby przebywające na terenie budynku,
d) pilnowanie, aby na terenie budynku nie przebywały osoby, których zachowanie w sposób widoczny nie wskazuje na uzasadniony pobyt (np. osoby pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, osoby bezdomne),
e) niezwłoczne powiadamianie właściwych służb oraz przedstawiciela Zamawiającego o próbach włamania, kradzieży, wandalizmu oraz innych zagrożeniach dla bezpieczeństwa budynku i osób w nim przebywających,
f) obsługa systemów alarmowych(w tym ppoż) zainstalowanych w budynku oraz podejmowanie natychmiastowych działań w przypadku ich uaktywnienia,
g) wydawanie, przyjmowanie i przechowywanie kluczy od pomieszczeń oraz prowadzenie wymaganej w tym zakresie ewidencji,
h) informowanie interesantów o podmiotach działających na terenie budynku kompetentnych do załatwienia wnoszonej sprawy,
i) obsługa oraz udzielanie pomocy osobom niepełnosprawnym, ze szczególnym uwzględnieniem wymogów określonych w Ustawie z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1411 ze zm.),
j) wykonywanie czynności związanych z utrzymywaniem zewnętrznych traktów komunikacyjnych w okresie zimowym, polegających na odśnieżaniu i posypywaniu piaskiem chodnika wzdłuż budynku, schodów wejściowych oraz podjazdu dla osób niepełnosprawnych – wyłącznie poza godzinami pracy urzędu oraz w dni ustawowo wolne,
k) znajomość lokalizacji i obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego, głównego wyłącznika prądu oraz głównego zaworu wody,
l) prowadzenie „Książki służby” dokumentującej całokształt przebiegu służby oraz podjęte interwencje („Książkę służby” zapewnia Wykonawca w ramach świadczonej usługi),
m) utrzymanie porządku i czystości w pomieszczeniu wykorzystywanym na portiernię,
n) przestrzeganie instrukcji Zamawiającego w zakresie bezpieczeństwa, w tym przeciwpożarowego,
o) kierowanie ruchem interesantów wchodzących do budynku w związku z ewentualnymi, wprowadzonymi okresowo ograniczeniami/zmianami
6) Wszystkie osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu przedmiotu zamówienia:
a) nie mogą figurować w Krajowym Rejestrze Karnym.
b) muszą posługiwać się j. polskim w taki sposób, by móc wywiązywać się ze swoich obowiązków,
c) muszą znać swoje obowiązki i zadania wynikające z zawartej umowy i przepisów prawa oraz ustalone lub/i zaakceptowane przez Zamawiającego procedury.
d) muszą być jednakowo umundurowane i posiadać imienne identyfikatory,
e) muszą posiadać co najmniej 6 miesięczne doświadczenie w wykonywaniu zadań związanych z ochroną budynków użyteczności publicznej.
f) muszą posiadać aktualne badania lekarskie, niezbędne do wykonania powierzonych im obowiązków.
7) Wykonawca zobowiązuje się przeszkolić pracowników ochrony w zakresie przepisów bhp i ppoż. przed dopuszczeniem ich do pracy oraz przed podpisaniem umowy złożyć Zamawiającemu oświadczenie, iż osoby te posiadają wiedzę z zakresu przepisów bhp i ppoż. oraz nie posiadają przeciwwskazań do wykonywania zadań ochrony obiektu. Każdorazowo w przypadku zmiany pracowników Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu ww. oświadczenie.
8) Pracownicy Wykonawcy wykonujący codzienną bezpośrednią ochronę osób i mienia, bezwzględnie muszą być przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wykonawca przed podpisaniem umowy złoży Zamawiającemu oświadczenie, iż osoby te posiadają wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdorazowo w przypadku zmiany pracowników Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu ww. oświadczenie.
9) W przypadku nieobecności pracownika ochrony w pracy lub jego przybycie do pracy w stanie uniemożliwiającym mu wykonywanie obowiązków ochrony, Wykonawca ma obowiązek zapewnić innego pracownika ochrony lub w inny sposób należycie zabezpieczyć obiekt.
10) Co najmniej połowa pracowników Wykonawcy wykonująca codzienną bezpośrednią ochronę osób i mienia winna być zatrudniona przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę.
11) Wykonawca jest zobowiązany oddelegować do każdej placówki po 3 pracowników ochrony. W sumie wymaganych jest 6 pracowników ochrony.
12) Wykonawca zapewni ciągłość świadczenia usługi ochrony przez pracowników, którzy są zobowiązani do nie opuszczania powierzonego posterunku dopóki nie zostaną zmienieni przez następną zmianę.
13) Wszystkie osoby skierowane przez Wykonawcę, wykonujące czynności ochrony mienia i osób w Starostwie Powiatowym w Bydgoszczy, obowiązuje zakaz:
a) wprowadzania osób trzecich do budynków i posesji Zamawiającego,
b) korzystania ze sprzętu biurowego Zamawiającego,
c) przeglądania, kopiowania, fotografowania lub wynoszenia wszelkiego rodzaju dokumentów Zamawiającego,
d) picia alkoholu, spożywania narkotyków i innych środków odurzających na terenie budynków i posesji Zamawiającego,
e) stawienia się do miejsca świadczenia usług ochrony w stanie po spożyciu alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających,
f) wprowadzania zwierząt w godzinach pracy urzędu,
g) samodzielnego dorabiania kluczy do pomieszczeń.
14) Po zawarciu umowy, Zamawiający poinformuje wybranego Wykonawcę, aby w wyznaczonym dniu stawił się w miejscu realizacji zamówienia w celu zapoznania się ze stanowiskiem pracy. Protokolarne przekazanie miejsca realizacji zamówienia nastąpi 31.12.2024 r. Realizacja umowy nastąpi zgodnie z terminem określonym w SWZ w Rozdz. III ust. 4.
4.5.3.) Główny kod CPV: 79710000-4 - Usługi ochroniarskie
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
79711000-1 - Usługi nadzoru przy użyciu alarmu
98341120-2 - Usługi portierskie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 12
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 465471,36 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 718516,80 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 465471,36 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Handlowo -Usługowe „ADSUM” Agencja Ochrony Julita Kowalska
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9531094903
7.3.3) Ulica: ul. Juliusza Kossaka 72
7.3.4) Miejscowość: Bydgoszcz
7.3.5) Kod pocztowy: 85-307
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-19
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 465471,36 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-12-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |