" Wymiana części pokrycia dachu zabytkowego budynku dworca przy ul. Kolejowej w Piechowicach”

Gmina Miejska Piechowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00665854
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00665854/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-12-20 08:57
Lokalizacja
Piechowice, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-818a747c-473f-4a3a-9439-8cb72614def6
Identyfikator
6110108658
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyWykonywanie konstrukcji dachowychWykonywanie pokryć dachowych

Wykonawcy

1 przyznane

SERVERMASTER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄJelenia Góra, PL · lot 0
1 250 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00665854 z dnia 2024-12-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
" Wymiana części pokrycia dachu zabytkowego budynku dworca przy ul. Kolejowej w Piechowicach”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Piechowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821612

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kryształowa 49

1.5.2.) Miejscowość: Piechowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-573

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 75 75 48 900

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@piechowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://piechowice.bip.net.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/988416

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

" Wymiana części pokrycia dachu zabytkowego budynku dworca przy ul. Kolejowej w Piechowicach”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-818a747c-473f-4a3a-9439-8cb72614def6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00665854

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00067150/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Wymiana części pokrycia dachu zabytkowego budynku dworca przy ul. Kolejowej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00518986

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.11.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1535343,02 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wymiana pokrycia dachu budynku zabytkowego dworca kolejowego w Piechowicach, zlokalizowanego na działce nr 115/9 obręb 0004 Piechowice. Budynek dworca składa się z 3 brył. Centralna bryła budynku dworca posiada dwie nadziemne kondygnacje użytkowe oraz poddasze nieużytkowe. Po stronie południowo-zachodniej centralnej części bryły budynku zlokalizowana jest dominanta architektoniczna w postaci wieży. Wieża ta przykryta jest dachem czterospadowym o kącie nachylenia połaci 740 . Po stronie północno-wschodniej ww. części budynku (od strony peronu) występuje trzykondygnacyjny rezalit, zwieńczony szczytem na poziomie poddasza. Centralna część bryły budynku przykryta jest dachem głównym czterospadowym, o kącie nachylenia połaci 410 , posiadającym krótką kalenicę na osi wschód-zachód. Po stronie południowo - zachodniej dach ten styka się z wieżą. Natomiast północna połać dachu głównego przenika się (w części północno – wschodniej) z dwuspadowym dachem (przykryciem ryzalitu), posiadającym kalenicę prostopadłą do kalenicy dachu głównego, na niższej wysokości.
W dachu części centralnej występuje kilka niewielkich lukarn z okienkami doświetlającymi poddasze (strych). Lukarny te są jednocześnie elementami ozdobnymi w połaci dachu.
Część dwukondygnacyjna centralnej bryły dworca - po stronie wschodniej:
Do centralnej części budynku dworca, opisanej powyżej, przylega - od strony wschodniej - część, która posiada dwie kondygnacje nadziemne, w tym poddasze użytkowe. Część ta przykryta jest dachem dwuspadowym, o kącie nachylenia około 39o, posiadającym kalenicę na osi wschód-zachód. W dachu w/w części występuje kilka niewielkich lukarn z oknami doświetlającymi poddasze. Lukarny te są jednocześnie elementami ozdobnymi w połaci dachu.
Część jednokondygnacyjna bryły dworca - po stronie zachodniej:
Do centralnej części bryły budynku dworca, przylega - od strony zachodniej – część jednokondygnacyjna. Część ta przykryta jest dachem dwuspadowym, o kącie nachylenia około 170 , posiadającym kalenicę na osi wschód-zachód. Część ta posiada parterową przybudówkę od strony północnej (od strony peronu), która przykryta jest dachem trzyspadowym, o kącie nachylenia około 150-170 , posiadającym kalenicę na osi północ-południe, dochodzącą do okapu w/w dachu dwuspadowego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1250000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2758029 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1250000 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SERVERMASTER Spółka z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6112805309

7.3.3) Ulica: Maciejowska 9a

7.3.4) Miejscowość: Jelenia Góra

7.3.5) Kod pocztowy: 58-506

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Wykonanie pokrycia dachu - North Silver Polska Danuta Stawiarska

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1250000 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 365 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dotychczasowemu Wykonawcy zamówienia podstawowego, zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 u.p.z.p. polegających na powtórzeniu wykonania podobnych robot budowlanych, z tym, że wartość powtórzonej usługi nie przekroczy 60% wartości zamówienia objętego niniejszym postępowaniem.
W roku bieżącym na realizację zadania przeznacza się kwotę 1 250 000 zł brutto
2024-12-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane