Modernizacja dwóch mostków na Stawach Brustmana
Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Bielany
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00440208
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00440208/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-01 09:17
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a290644d-0ea1-11ef-b4f6-06f4b0c1d0b5
- Identyfikator
- 01525964000041
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00440208 z dnia 2024-08-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja dwóch mostków na Stawach Brustmana
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Bielany
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000041
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: S. Żeromskiego 29
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 01-882
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: +48 22 4434820
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bielany.zamowienia@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.warszawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja dwóch mostków na Stawach Brustmana2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a290644d-0ea1-11ef-b4f6-06f4b0c1d0b5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00440208
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00030972/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 Remont mostków na Stawach Brustmana
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00319779
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: UD-III-WZP.271.17.2024.MMA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 350667,77 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja dwóch mostków dla pieszych nad kanałami wodnymi łączącymi stawy w Parku Stawy Brustmana na osiedlu Wawrzyszew w Warszawie.
2. Lokalizacja (adres):
Mostki są elementami układu wodnego Park Sawy Brustmana, leżącego pomiędzy ulicami Wolumen i Petőfiego na osiedlu Wawrzyszew w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.
3. Zakres prac, w szczególności obejmuje:
• roboty rozbiórkowe (rozebranie barierek drewnianych, nawierzchni drewnianej, dźwigarów mostka, konstrukcji mostka, częściowo narzutu kamiennego w dnie i na skarpach kanału);
• roboty ziemne i konstrukcyjne przy przyczółkach (wykonanie warstwy szczepnej, izolacje przeciwwilgociowe, stabilizacja przyczółków);
• wykonanie konstrukcji nośnej kładki;
• wykonanie barierek;
• naprawa zniszczonych w trakcie prac trawników.
Zamawiający wymaga aby prace modernizacyjne dwóch mostków nie były prowadzone jednocześnie na obu mostkach.
W trakcie realizacji prac i wyłączenia z eksploatacji jednego z mostków należy bezwzględnie oznakować organizację ruchu dla pieszych.
4. Dostępność dla osób niepełnosprawnych.
Przedmiot zamówienia ma być dostosowany do potrzeb wszystkich użytkowników obiektu w tym przystosowany do poruszania się osób niepełnosprawnych. Musi spełniać wymagania odnośnie obowiązujących przepisów, w tym standardów wynikających z Zarządzenia nr 1682/2017 Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 23 października 2017 r. w sprawie tworzenia na terenie miasta stołecznego Warszawy dostępnej przestrzeni, w tym infrastruktury dla pieszych ze szczególnym uwzględnieniem osób o ograniczonej mobilności i percepcji zmienionego zarządzeniami Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy nr 291/2018 z dnia 23 lutego 2018 r., nr 1783/2022 z dnia 1 grudnia 2022 r. i nr 682/2023 z dnia 11 kwietnia 2023 r. oraz załącznikami do tego zarządzenia: „Standardy dostępności dla miasta stołecznego Warszawy” zwane dalej „Standardami dostępności”, stanowiące załącznik nr 1 do zarządzenia; „Standardy projektowe i wykonawcze infrastruktury dla pieszych w mieście stołecznym Warszawie” zwane dalej „Standardami infrastruktury dla pieszych”, stanowiące załącznik nr 2 do zarządzenia.
W szczególności zapewniając dostępność dla osób niepełnosprawnych poprzez zachowanie obowiązujących spadków, szerokości i brak progów.
5. Klauzule społeczne.
Zamawiający przewiduje wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Prawo zamówień publicznych, które zostały zawarte w Projektowanych postanowieniach umowy – stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
• Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do jej treści – stanowiące Załącznik nr 2 do SWZ;
• Projekt wykonawczy opracowany przez Melbud s.c. Melioracja i Budownictwo Wodne Tadeusz Stalewski, Bogdan Stalewski - stanowiący Załącznik nr 8 do SWZ;
• Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (STWiOR) opracowana przez Melbud s.c. Melioracja i Budownictwo Wodne Tadeusz Stalewski, Bogdan Stalewski - stanowiąca Załącznik nr 9 do SWZ;
• Przedmiar robót (będący dokumentem pomocniczym przy wycenie oferty) – stanowiący Załącznik nr 10 do SWZ.
W przypadku ewentualnych niezgodności pomiędzy ww. dokumentami, wiodącym jest Projekt wykonawczy.
Powyższa dokumentacja może być wykorzystana tylko do celów zamówienia publicznego.
UWAGA !
Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia tj. Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót (STWiOR) o której mowa powyżej odniósł się do norm. W przypadku gdy Wykonawca zaoferuje rozwiązanie nieodpowiadające wprost normom referencyjnym opisanym w ww. Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót (STWiOR), wówczas na Wykonawcy spoczywa obowiązek udowodnienia w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art.104-107 ustawy PZP, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
W takim przypadku dokumenty przedmiotowe, o których mowa w pkt 26.2.6 lit. a) SWZ Wykonawca składa wraz z ofertą.
7. Termin realizacji zamówienia.
Zamawiający wymaga aby przedmiot zamówienia został zrealizowany w terminie maksymalnie 150 dni od dnia podpisania umowy, przy jednoczesnym zastrzeżeniu, iż jest to maksymalny termin zakończenia realizacji przedmiotu zamówienia określony przez Zamawiającego, a termin ten stanowi przedmiot kryterium oceny ofert i może być przez Wykonawcę skrócony na zasadach określonych w Części VIII SWZ pkt 36.4 SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45221113-7 - Roboty budowlane w zakresie mostowych przejść dla pieszych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu zostało złożonych 9 ofert. W toku oceny ofert zmaterializowała się przesłanka odrzucenia:- oferty nr 1 złożonej przez MELBUD S.C. Melioracja i Budownictwo Wodne STALEWSKI TADEUSZ, STALEWSKI BOGDAN na podstawie art. 226 ust. 1. pkt. 8) ustawy Pzp oraz art.224 ust. 6 ustawy Pzp;
- oferty nr 2 złożonej przez TOPATOTERA Sp. z o.o. na podstawie art. 226 ust.1 pkt 12) ustawy Pzp;
- oferty nr 4 złożonej przez Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY Sp. z o.o. BUDOWNICTWO Sp. k. na podstawie art. 226 ust.1 pkt 12) ustawy Pzp;
- oferty nr 6 złożonej przez GRZEGORZ BŁAŻEJCZYK FIRMA OGÓLNO - BUDOWLANA GREG-BUD na podstawie art. 226 ust.1 pkt 12) ustawy Pzp;
- oferty nr 9 złożonej przez KEMWIS Krzysztof Michnowski na podstawie art. 226 ust.1 pkt 5) ustawy Pzp.
Natomiast oferta Wykonawcy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „A-Z BUD” Zbigniew Frąk, która została najwyżej oceniona z ceną 651 900,00 zł brutto, przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. kwotę 431 321,36 zł. brutto, która została ujawniona w dniu ogłoszenia przedmiotowego postępowania i w takiej wysokości została przez Zamawiającego zabezpieczona. Równocześnie brak jest możliwości jej zwiększenia do ceny oferty najwyżej ocenionej.
Tym samym zmaterializowała się przesłanka unieważnienia postępowania, o której mowa powyżej
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 651900,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1200394,62 PLN
| 2024-08-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |