Produkcja i dostawa kalendarzy uniwersyteckich na rok 2025

Uniwersytet Warszawski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00666304
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00666304/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-12-20 10:11
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6d8fc28b-239e-4730-9cac-071e47684a3c
Identyfikator
5250011266
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Kalendarze

Wykonawcy

1 przyznane

PIOTR WIERZBIŃSKIŁańcut, Sonina, PL · lot 1
4176,7 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00666304 z dnia 2024-12-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Produkcja i dostawa kalendarzy uniwersyteckich na rok 2025

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Warszawski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001258

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Krakowskie Przedmieście 26/28

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-927

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: maciej.galas@adm.uw.edu.pl oraz dzp@adm.uw.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dzp.uw.edu.pl/postepowania-przetargowe/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6d8fc28b-239e-4730-9cac-071e47684a3c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Produkcja i dostawa kalendarzy uniwersyteckich na rok 2025

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6d8fc28b-239e-4730-9cac-071e47684a3c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00666304

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00513758

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: POUZ-361/218/2024/DZP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Cz. I: Kalendarze ścienne,

4.5.3.) Główny kod CPV: 30199792-8 - Kalendarze

4.5.5.) Wartość części: 38935,90 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Cz. II Kalendarze biurkowe

4.5.3.) Główny kod CPV: 30199792-8 - Kalendarze

4.5.5.) Wartość części: 4480,62 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Cz. III Kalendarze książkowe

4.5.3.) Główny kod CPV: 30199792-8 - Kalendarze

4.5.5.) Wartość części: 91502,30 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający, w piśmie z dnia 29 października 2024 r. za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, poinformował o wyborze najkorzystniejszej oferty, za którą w części I została uznana oferta nr 1 złożona przez Wykonawcę Calendarmill.com Sp. z o.o. ul. Długa 29 00-238 Warszawa.
W dniu 22.11.2024 Zamawiający wezwał powyższego Wykonawcę do podpisania i przekazania do siedziby Zamawiającego pod wskazane adresy, 3 egzemplarzy umowy w terminie do dnia 25.11.2024 r.
Zamawiający zastrzegł w powyższym piśmie, iż nieprzekazanie powyższej umowy w wyżej wymienionym terminie, może być potraktowane przez Zamawiającego jako uchylenie się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Wykonawca nie przekazał umowy w wyznaczonym terminie, a także do daty widniejącej na niniejszym piśmie.
Zamawiający uznaje, iż powyższy fakt jest równoznaczny z uchylaniem się od zawarcia umowy, skutkującym unieważnieniem postępowania na podstawie art. 255 pkt. 7,
z uwzględnieniem art. 263 ustawy Pzp.

Zgodnie z treścią art. 263 ustawy Pzp, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, Zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie.

Zgodnie z ugruntowanym orzecznictwem Krajowej Izby Odwoławczej, zwanej dalej „KIO”, uchylaniem się od zawarcia umowy jest nie tylko odmowa podpisania umowy, która jest tożsama
ze stanowiskiem podjętym świadomie przez Wykonawcę i przekazanym do wiadomości Zamawiającego, lecz także wszelkie przyczyny leżące po stronie wykonawcy uniemożliwiające zawarcie umowy, zarówno przez niego zawinione, jak i niezawinione (wyrok KIO z dnia 9 stycznia 2023 roku, Sygn. akt: KIO 3409/22).
Jednocześnie, zgodnie z wyrokiem KIO z dnia 8 marca 2024 r., „aby uznać, że zachodzi przesłanka
z art. 263 PZP, okoliczność uchylania się Wykonawcy od podpisania umowy powinna być jednoznaczna — np. gdy Wykonawcy nie zależy na podpisaniu umowy, odmawia jej podpisania, dąży do tego, aby umowa nie została zawarta (zob. wyrok KIO z dnia 8 marca 2024 r. sygn. akt KIO 544/24 oraz wyrok KIO z dnia 3 lutego 2023 r., sygn. akt. KIO 156/23).

Ponadto należy podkreślić, że w przypadku ziszczenia się przesłanki unieważnienia postępowania wskazanej w art. 255 pkt 7 ustawy Pzp, Zamawiający ma dowolność w podejmowaniu dalszych działań, tj. w przypadku uchylenia się od zawarcia umowy przez Wykonawcę, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający może unieważnić postępowanie na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy Pzp, albo zdecydować się na dokonać ponownego wyboru po uprzednim badania i oceny ofert pozostałych w postępowaniu.

Powyższe potwierdza wyrok KIO z dnia 9 stycznia 2023 r., zgodnie z którym „decyzja o unieważnieniu postępowania w sytuacji ziszczenia się przesłanek określonych w art. 263 ustawy Pzp należy do swobodnego uznania Zamawiającego. […] Zamawiający może bowiem, przy zaistnieniu przewidzianego w art. 263 ustawy Pzp stanu faktycznego, dokonać - w ramach uznania - wyboru jednego z dopuszczalnych w tym przepisie następstw prawnych: ponownie wybrać ofertę spośród pozostałych ofert albo unieważnić postępowanie.” (., Sygn. akt. KIO 3409/22).


W przedmiotowym postępowaniu, w obliczu wyżej opisanych okoliczności, Zamawiający na podstawie art. 255 pkt 7, biorąc pod uwagę brzmienie art. 263 ustawy Pzp, oraz podjął decyzję o unieważnieniu przedmiotowego postępowania w części I.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4176,70 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 45059,82 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4176,70 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Poligrafia Not Piotr Wierzbiński

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 382785172

7.3.3) Ulica: Sonina

7.3.4) Miejscowość: Sonina

7.3.5) Kod pocztowy: 37-100

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4176,70 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 20 dni

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający pismem z dnia 29.10.2024 r. poinformował, że jako najkorzystniejszą
w niniejszym postępowaniu w części III wybrał ofertę nr 10 złożoną przez Wykonawcę Zapol Sobczyk Sp. K. Al. Piastów 42 71-062 Szczecin.
Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchylił się od zawarcia umowy – pismo z dnia 06.11.2024 r.
Zamawiający informuje jednocześnie, że cena oferty nr 3 (niepodlegającej odrzuceniu i kolejnej w rankingu), która uzyskała 70,87 pkt w kryterium „cena" przewyższa środki przeznaczone przez Zamawiającego na sfinansowanie zamówienia w części III tj. 112 547,83 zł.

2024-12-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy