Świadczenie w 2025 roku usług schronienia wraz z całodobowym wyżywieniem osobom bezdomnym skierowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaniu.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaniu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00666619
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00666619/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-20 10:53
- Lokalizacja
- Lubań, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9805bb02-19fe-4175-8845-2620610e854f
- Identyfikator
- 6131385340
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi opieki społecznej obejmujące miejsca noclegoweUsługi świadczone przez placówki oferujące wyżywienie i miejsca noclegowe
Wykonawcy
1 przyznane
Stowarzyszenie "Przystań" Schronisko dla bezdomnych im. Św. Brata Alberta w LeśnejLeśna, PL · lot 0
70 PLNOferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00666619 z dnia 2024-12-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie w 2025 roku usług schronienia wraz z całodobowym wyżywieniem osobom bezdomnym skierowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaniu.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaniu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 003271107
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Lompy 1
1.5.2.) Miejscowość: Lubań
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-800
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 75 646 0411
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mops@miastoluban.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://mops.luban.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9805bb02-19fe-4175-8845-2620610e854f1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie w 2025 roku usług schronienia wraz z całodobowym wyżywieniem osobom bezdomnym skierowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaniu.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9805bb02-19fe-4175-8845-2620610e854f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00666619
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00585778
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DPS.341.2.2024.EK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
a. Świadczenie usług schronienia tj. udzielenie całodobowego schronienia dla bezdomnych mężczyzn w schronisku wraz z zapewnieniem całodobowego wyżywienia, niezbędnego ubrania, niezbędnych warunków socjalnych, a także prowadzenie pracy socjalnej mającej na celu pomoc w załatwianiu podstawowych spraw życiowych, rozwinięcie i wzmocnienie aktywności i samodzielności, przywracanie do życia w środowisku lokalnym oraz usamodzielnienie osób bezdomnych.b. Zamawiający szacuje, że prognozowana liczba osób wymagających schronienia przez 365 dni wynosić będzie - 10 (dziesięć) osób.
c. Ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia, podana przez Zamawiającego liczba osób jest wielkością szacunkową. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia lub zwiększenia liczby osób w zależności od faktycznych potrzeb w tym zakresie, a Wykonawcy z tego tytułu nie będą przysługiwały żadne roszczenia, w tym pieniężne, wobec Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza zwiększenie liczby osób, o której mowa w ppkt b co najmniej o 50%. Zamawiający będzie dokonywał zapłaty za czas faktycznego pobytu osób w schronisku.
d. W przypadku wykorzystania przez Zamawiającego wszystkich miejsc w ilości, o której mowa w ppkt b Wykonawca będzie zobowiązany do utrzymania w gotowości 1 (jednego) miejsca dla potrzeb Gminy Miejskiej Lubań.
e. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia standardu obiektu i świadczonych usług w schronisku dla osób bezdomnych zgodnie z załącznikiem nr 2 do Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2018 roku w sprawie minimalnych standardów noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych, schronisk dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi i ogrzewalni (Dz. U. z 2018 poz. 896).
f.. Wykonawca w ramach usługi schronienia zobowiązany będzie do zapewnienia osobom skierowanym do schroniska:
• miejsca noclegowego,
• całodobowego wyżywienia
• odzieży odpowiedniej do indywidualnych potrzeb osoby oraz pory roku,
• środków czystości,
• współpracy w realizacji „Programu wychodzenia z Bezdomności”.
4.5.3.) Główny kod CPV: 85311000-2 - Usługi opieki społecznej obejmujące miejsca noclegowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
55270000-3 - Usługi świadczone przez placówki oferujące wyżywienie i miejsca noclegowe
4.5.5.) Wartość części: 399860 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
a. Świadczenie usług schronienia tj. udzielenie całodobowego schronienia dla bezdomnych kobiet w schronisku wraz z zapewnieniem całodobowego wyżywienia, niezbędnego ubrania, niezbędnych warunków socjalnych, a także prowadzenie pracy socjalnej mającej na celu pomoc w załatwianiu podstawowych spraw życiowych, rozwinięcie i wzmocnienie aktywności i samodzielności, przywracanie do życia w środowisku lokalnym oraz usamodzielnienie osób bezdomnych.b. Zamawiający szacuje, że prognozowana liczba osób wymagających schronienia, skierowanych w ciągu roku wynosić będzie – 1 osoba (jedna)
c. Ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia, podana przez Zamawiającego liczba osób jest wielkością szacunkową. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zwiększenia liczby osób w zależności od faktycznych potrzeb w tym zakresie, a Wykonawcy z tego tytułu nie będą przysługiwały żadne roszczenia, w tym pieniężne, wobec Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza zwiększenie liczby osób, o której mowa w ppkt b maksymalnie o 1osobę (jedną). Zamawiający będzie dokonywał zapłaty za czas faktycznego pobytu osób w schronisku.
d. W przypadku braku osób wymagających schronienia Wykonawca będzie zobowiązany do utrzymania w gotowości 1 (jednego) miejsca dla potrzeb Gminy Miejskiej Lubań.
e. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia standardu obiektu i świadczonych usług w schronisku dla osób bezdomnych zgodnie z załącznikiem nr 2 do Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2018 roku w sprawie minimalnych standardów noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych, schronisk dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi i ogrzewalni (Dz. U. z 2018 poz. 896).
f. Wykonawca w ramach usługi schronienia zobowiązany będzie do zapewnienia osobom skierowanym do schroniska:
• miejsca noclegowego,
• całodobowego wyżywienia,
• odzieży odpowiedniej do indywidualnych potrzeb osoby oraz pory roku,
• środków czystości,
• współpracy w realizacji „Programu wychodzenia z Bezdomności”.
4.5.3.) Główny kod CPV: 85311000-2 - Usługi opieki społecznej obejmujące miejsca noclegowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
55270000-3 - Usługi świadczone przez placówki oferujące wyżywienie i miejsca noclegowe
4.5.5.) Wartość części: 6230 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
a. Świadczenie w 2025 roku usług schronienia wraz z usługami opiekuńczymi dla osób bezdomnych z terenu Gminy Miejskiej Lubań”, zgodnie ze złożoną ofertą, tj. udzielenie tymczasowego całodobowego schronienia z całodobowym wyżywieniem oraz zapewnienie niezbędnego ubrania ,niezbędnych warunków socjalnych, usług opiekuńczych, a także prowadzenie pracy socjalnej mającej na celu pomoc w załatwianiu podstawowych spraw życiowych, rozwinięcie i wzmocnienie aktywności i samodzielności, w miarę możliwości przywracanie do życia w środowisku lokalnym oraz usamodzielnienie osób bezdomnych, które ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność wymagają częściowej opieki i pomocy w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych, ale nie wymagają usług w zakresie świadczonym przez jednostkę całodobowej opieki, zakład opiekuńczo- leczniczy lub zakład pielęgnacyjno- opiekuńczy.b. Zamawiający szacuje, że prognozowana liczba osób skierowanych do schroniska z usługami opiekuńczymi w ciągu roku wynosić będzie - 1 osoba ( jedna ).
c. Ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia, podana przez Zamawiającego liczba osób jest wielkością szacunkową. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia lub zwiększenia liczby osób w zależności od faktycznych potrzeb w tym zakresie, a Wykonawcy z tego tytułu nie będą przysługiwały żadne roszczenia, w tym pieniężne, wobec Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza zwiększenie liczby osób, o której mowa w ppkt b maksymalnie o 1 (jedną) osobę. Zamawiający będzie dokonywał zapłaty za czas faktycznego pobytu osób w schronisku.
d. W przypadku braku osób wymagających schronienia Wykonawca będzie zobowiązany do utrzymania w gotowości 1(jednego) miejsca dla potrzeb Gminy Miejskiej Lubań.
e. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia standardu obiektu i świadczonych usług w schronisku dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi zgodnie z załącznikiem nr 3 do Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2018 roku w sprawie minimalnych standardów noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych, schronisk dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi i ogrzewalni (Dz. U. z 2018poz. 896).
f. Wykonawca w ramach usługi schronienia zobowiązany będzie do zapewnienia osobom skierowanym do schroniska:
• miejsca noclegowego,
• całodobowego wyżywienia,
• odzieży odpowiedniej do indywidualnych potrzeb osoby oraz pory roku,
• środków czystości,
• usługi opiekuńcze,
• współpracy w realizacji „Programu wychodzenia z Bezdomności”.
4.5.3.) Główny kod CPV: 85311000-2 - Usługi opieki społecznej obejmujące miejsca noclegowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
55270000-3 - Usługi świadczone przez placówki oferujące wyżywienie i miejsca noclegowe
4.5.5.) Wartość części: 43800 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 70 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 70 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 70 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: "Przystań" Schronisko dla bezdomnych im. Św. Brata Alberta w Leśnej
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 021182677
7.3.3) Ulica: Baworowo 18f
7.3.4) Miejscowość: Leśna
7.3.5) Kod pocztowy: 59-820
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-03
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 70 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-31Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
nie złożono żadnej oferty
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
nie złożono żadnej oferty
| 2024-12-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |