Rewitalizacja ruiny kościoła oraz placu wokół niej
Gmina Kietrz
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00667052
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00667052/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-12-20 11:58
- Lokalizacja
- Kietrz, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-78e5f543-f8b9-418e-b8b9-36d4064df50c
- Identyfikator
- 7481518629
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00667052 z dnia 2024-12-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewitalizacja ruiny kościoła oraz placu wokół niej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kietrz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412898
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 3 Maja 1
1.5.2.) Miejscowość: Kietrz
1.5.3.) Kod pocztowy: 48-130
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam.publiczne@kietrz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.kietrz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-78e5f543-f8b9-418e-b8b9-36d4064df50c1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rewitalizacja ruiny kościoła oraz placu wokół niej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-78e5f543-f8b9-418e-b8b9-36d4064df50c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00667052
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00028669/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Rewitalizacja ruin kościoła oraz placu wokół niej w Rozumicach.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00517645
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WPI 271.12.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres prac do wykonania na ruinach kościoła ewangelickiego w miejscowości Rozumice oraz placu wokół nich w miejscowości Rozumice, (działka Nr 340):
1/ usunięcie gruzu, kamieni i ziemi z budynku kościoła,
2/ podmurowanie uszkodzonych ścian,
3/ usunięcie roślinności i cegieł wraz z wyrównaniem korony muru wieży,
4/ usunięcie roślinności i dachówek z gzymsu,
5/ usunięcie roślinności i cegieł wraz z wyrównaniem korony muru ścian,
6/ odtworzenie nadproży nad otworami okiennymi oraz fragmentu ściany,
7/ odtworzenie gzymsu wieńczącego na koronie muru ścian,
8/ wykonanie wieńca żelbetowego,
9/. zabezpieczenie korony murów obróbką blacharską,
10/ roboty towarzyszące polegające na usunięciu bluszczu i krzaków ze ścian ruin kościoła, usunięciu ziemi i gruzu ze schodów na elewacji południowej, usunięciu bluszczu, krzaków i gruzu z terenu wokół kościoła .
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45262300-4 - Betonowanie
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Niniejsze postępowanie zamawiający przeprowadził zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych, w trybie podstawowym bez negocjacji, art.275 pkt 1 . Zadanie jest dofinansowane z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków z dnia 2023-08-16 nr Edycja2RPOZ/2023/5242/Polskim Lad.Zamawiający składając wniosek o wstępną promesę o dofinansowanie, błędnie zaznaczył we wniosku zadania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w pkt Obszar inwestycyjny: Udzielenie dotacji. W rzeczywistości zadanie dotyczące rewitalizacji ruin kościoła jest zadaniem realizowanym przez Gminę Kietrz. Tym samym wniosek o dofinasowanie zadania winien być złożony na rzecz Gminy Kietrz a nie jak błędnie wnioskowano o przyznanie dotacji na rzecz Beneficjenta.
Błąd ten został zauważony przez Zamawiającego dopiero po wyborze najkorzystniejszej oferty, kiedy to brak było technicznej możliwości w aplikacji Polskiego Ładu złożenia wniosku o dofinansowanie (o promesę).
Wstępna promesa była załącznikiem do Specyfikacji Warunków Zamówienia. Potencjalny Wykonawca był zobligowany do realizacji zadania zgodnie z załączoną wstępną promesą, która nie zapewniała finansowania Gminie Kietrz.
Wobec powyższego zamawiający unieważnia postępowanie.
Jednocześnie informuje się, że Gmina Kietrz pozyskała nową (właściwą) promesę wstępną na realizację przedmiotowego zadania, tym samym będzie realizowała zadanie w roku 2025, po przeprowadzeniu ponownej procedury o udzielenie zamówienia publicznego.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 451000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 647984,01 PLN
| 2024-12-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |