Zimowe utrzymanie dróg w Gminie Wilkowice w sezonie 2024/2025
GMINA WILKOWICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00667189
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00667189/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-20 12:11
- Lokalizacja
- Wilkowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-097db956-4989-47bc-a9fc-dc5a5a5c2e20
- Identyfikator
- 9372632468
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi odśnieżaniaUsługi usuwania oblodzeń
Wykonawcy
2 przyznane
PIOTR GĘBALAWilkowice, PL · lot 0
206 408 PLNWood-Point Dominik ŚliwaLipowa, PL · lot 1
151 500 PLNOferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00667189 z dnia 2024-12-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zimowe utrzymanie dróg w Gminie Wilkowice w sezonie 2024/2025
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WILKOWICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182309
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wyzwolenia 25
1.5.2.) Miejscowość: Wilkowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-365
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.7.) Numer telefonu: 033 499 00 77
1.5.8.) Numer faksu: 33 817 30 43
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@wilkowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://wilkowice.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gmina-wilkowice.logintrade.net/zapytania_email,178522,eefb43ab7fb103091f2a1ce37dadb38c.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zimowe utrzymanie dróg w Gminie Wilkowice w sezonie 2024/20252.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-097db956-4989-47bc-a9fc-dc5a5a5c2e20
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00667189
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00082413/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Zimowe utrzymanie dróg na terenie Gminy Wilkowice poprzez ich odśnieżanie w sezonie 2024/2025
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00551823
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.16.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 472222,23 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na zimowym utrzymaniu dróg na terenie Gminy Wilkowice w sezonie 2024/2025.2. Przedmiot zamówienia obejmuje realizację następujących części zamówienia:
2.1. CZĘŚĆ nr 1 – Świadczenie usługi polegającej na zimowym utrzymaniu dróg poprzez ich odśnieżanie i zwalczanie gołoledzi w REJONIE A. Łączna szacunkowa długość dróg do odśnieżana wynosi 23,6 km w tym do zwalczania gołoledzi 6,5 km.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w podziale na części od 1 do 3 zawiera załącznik nr 5 do SWZ..
4. W załączniku nr 5 do SWZ Zamawiający określił wielkość przedmiotu zamówienia w podziale na części podając minimalny i maksymalny zakres przedmiotu zamówienia. Realizacja przedmiotu zamówienia w maksymalnym zakresie uzależniona jest od intensywności występowania opadów atmosferycznych i/lub występowania gołoledzi w okresie trwania umowy i stanowi uprawnienie, z którego Zamawiający może, lecz nie musi skorzystać.
5. Wykonawca zobowiązany jest posiadać telefon komórkowy w celu zagwarantowania całodobowej łączności z Zamawiającym.
6. W każdym przypadku Wykonawca jest zobowiązany przystąpić do realizacji przedmiotu zamówienia /odśnieżania/ przy rzeczywistym opadzie śniegu o grubości 10 cm lub większej, bez wcześniejszego powiadomienia przez Zamawiającego. Ponadto Wykonawca winien przystąpić do realizacji przedmiotu zamówienia w czasie nie dłuższym niż 60 minut, liczonym od telefonicznego zgłoszenia przez Zamawiającego.
7. Wykonawca winien zgłosić godzinę rozpoczęcia jak również godzinę zakończenia (w tym ilość wypracowanych godzin efektywnych) realizacji usługi pracownikowi Zamawiającego odpowiedzialnemu za realizację przedmiotu zamówienia.
8. Wykonawcy spoza terenu gminy winni mieć zapewnione miejsce parkingowe dla sprzętu na terenie gminy, aby zapewnić gwarancję terminowej realizacji zamówienia. W razie konieczności Zamawiający udostępni miejsce parkingowe dla sprzętu przy ul. Swojskiej 3, w siedzibie Referatu Służb Technicznych. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za sprzęt pozostawiony w udostępnionym przez Zamawiającego miejscu do parkowania.
9. Z uwagi na specyfikę obszaru objętego przedmiotem zamówienia, trudne ukształtowanie terenu zaleca się przeprowadzenie wizji lokalnej przed złożeniem oferty. Nie jest ona wymagana przez Zamawiającego, a jedynie zalecana.
10. Szczegółowy opis sposobu realizacji przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 do niniejszej SWZ – Projektowane postanowienia umowy (dotyczy wszystkich części zamówienia).
4.5.3.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń
4.5.5.) Wartość części: 175925,93 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na zimowym utrzymaniu dróg na terenie Gminy Wilkowice w sezonie 2024/2025.2. Przedmiot zamówienia obejmuje realizację następujących części zamówienia:
2.2. CZĘŚĆ nr 2 – Świadczenie usługi polegającej na zimowym utrzymaniu dróg poprzez ich odśnieżanie w REJONIE B. Łączna szacunkowa długość dróg do odśnieżana wynosi 16,432 km.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w podziale na części od 1 do 3 zawiera załącznik nr 5 do SWZ..
4. W załączniku nr 5 do SWZ Zamawiający określił wielkość przedmiotu zamówienia w podziale na części podając minimalny i maksymalny zakres przedmiotu zamówienia. Realizacja przedmiotu zamówienia w maksymalnym zakresie uzależniona jest od intensywności występowania opadów atmosferycznych i/lub występowania gołoledzi w okresie trwania umowy i stanowi uprawnienie, z którego Zamawiający może, lecz nie musi skorzystać.
5. Wykonawca zobowiązany jest posiadać telefon komórkowy w celu zagwarantowania całodobowej łączności z Zamawiającym.
6. W każdym przypadku Wykonawca jest zobowiązany przystąpić do realizacji przedmiotu zamówienia /odśnieżania/ przy rzeczywistym opadzie śniegu o grubości 10 cm lub większej, bez wcześniejszego powiadomienia przez Zamawiającego. Ponadto Wykonawca winien przystąpić do realizacji przedmiotu zamówienia w czasie nie dłuższym niż 60 minut, liczonym od telefonicznego zgłoszenia przez Zamawiającego.
7. Wykonawca winien zgłosić godzinę rozpoczęcia jak również godzinę zakończenia (w tym ilość wypracowanych godzin efektywnych) realizacji usługi pracownikowi Zamawiającego odpowiedzialnemu za realizację przedmiotu zamówienia.
8. Wykonawcy spoza terenu gminy winni mieć zapewnione miejsce parkingowe dla sprzętu na terenie gminy, aby zapewnić gwarancję terminowej realizacji zamówienia. W razie konieczności Zamawiający udostępni miejsce parkingowe dla sprzętu przy ul. Swojskiej 3, w siedzibie Referatu Służb Technicznych. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za sprzęt pozostawiony w udostępnionym przez Zamawiającego miejscu do parkowania.
9. Z uwagi na specyfikę obszaru objętego przedmiotem zamówienia, trudne ukształtowanie terenu zaleca się przeprowadzenie wizji lokalnej przed złożeniem oferty. Nie jest ona wymagana przez Zamawiającego, a jedynie zalecana.
10. Szczegółowy opis sposobu realizacji przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 do niniejszej SWZ – Projektowane postanowienia umowy (dotyczy wszystkich części zamówienia).
4.5.3.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania
4.5.5.) Wartość części: 148148,15 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na zimowym utrzymaniu dróg na terenie Gminy Wilkowice w sezonie 2024/2025.2. Przedmiot zamówienia obejmuje realizację następujących części zamówienia:
2.3. CZĘŚĆ nr 3 – Świadczenie usługi polegającej na zimowym utrzymaniu dróg poprzez ich odśnieżanie w REJONIE C. Łączna szacunkowa długość dróg do odśnieżana wynosi 18,793 km.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w podziale na części od 1 do 3 zawiera załącznik nr 5 do SWZ..
4. W załączniku nr 5 do SWZ Zamawiający określił wielkość przedmiotu zamówienia w podziale na części podając minimalny i maksymalny zakres przedmiotu zamówienia. Realizacja przedmiotu zamówienia w maksymalnym zakresie uzależniona jest od intensywności występowania opadów atmosferycznych i/lub występowania gołoledzi w okresie trwania umowy i stanowi uprawnienie, z którego Zamawiający może, lecz nie musi skorzystać.
5. Wykonawca zobowiązany jest posiadać telefon komórkowy w celu zagwarantowania całodobowej łączności z Zamawiającym.
6. W każdym przypadku Wykonawca jest zobowiązany przystąpić do realizacji przedmiotu zamówienia /odśnieżania/ przy rzeczywistym opadzie śniegu o grubości 10 cm lub większej, bez wcześniejszego powiadomienia przez Zamawiającego. Ponadto Wykonawca winien przystąpić do realizacji przedmiotu zamówienia w czasie nie dłuższym niż 60 minut, liczonym od telefonicznego zgłoszenia przez Zamawiającego.
7. Wykonawca winien zgłosić godzinę rozpoczęcia jak również godzinę zakończenia (w tym ilość wypracowanych godzin efektywnych) realizacji usługi pracownikowi Zamawiającego odpowiedzialnemu za realizację przedmiotu zamówienia.
8. Wykonawcy spoza terenu gminy winni mieć zapewnione miejsce parkingowe dla sprzętu na terenie gminy, aby zapewnić gwarancję terminowej realizacji zamówienia. W razie konieczności Zamawiający udostępni miejsce parkingowe dla sprzętu przy ul. Swojskiej 3, w siedzibie Referatu Służb Technicznych. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za sprzęt pozostawiony w udostępnionym przez Zamawiającego miejscu do parkowania.
9. Z uwagi na specyfikę obszaru objętego przedmiotem zamówienia, trudne ukształtowanie terenu zaleca się przeprowadzenie wizji lokalnej przed złożeniem oferty. Nie jest ona wymagana przez Zamawiającego, a jedynie zalecana.
10. Szczegółowy opis sposobu realizacji przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 do niniejszej SWZ – Projektowane postanowienia umowy (dotyczy wszystkich części zamówienia).
4.5.3.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania
4.5.5.) Wartość części: 148148,15 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 206418,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 206418,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 206418,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FU MaGURKA Piotr Gębala
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9371024991
7.3.3) Ulica: Magurka Wilkowicka 6
7.3.4) Miejscowość: Wilkowice
7.3.5) Kod pocztowy: 43-365
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 206408 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-04-15Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 151500,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 151500,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 151500,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Wood-Point Dominik Śliwa
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5532588114
7.3.3) Ulica: Lodowa 4
7.3.4) Miejscowość: Lipowa
7.3.5) Kod pocztowy: 34-324
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 151500,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-04-15Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Działając na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019r.– Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) zwanej dalej ustawą PZP, Zamawiający unieważnił postępowanie na usługę pn. „Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Wilkowice w sezonie 2024/2025” – Część 3 (REJON C).
UZASADNIENIE:
W zakresie części 3 postępowania, dotyczącej REJONU C, nie złożono żadnej oferty.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2024-12-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |