Świadczenie usługi utrzymania systemu pod nazwą „System Lokalnych Ostrzeżeń Publicznych” (zwanego dalej „SYSLOP”), służącego do przekazywania powiadomień o ryzyku przekroczenia norm jakości powietrza
Województwo Mazowieckie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00667590
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00667590/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-20 12:58
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-088145de-c4ab-4227-b9e6-46ed4899c01a
- Identyfikator
- 1132453940
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00667590 z dnia 2024-12-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usługi utrzymania systemu pod nazwą „System Lokalnych Ostrzeżeń Publicznych” (zwanego dalej „SYSLOP”), służącego do przekazywania powiadomień o ryzyku przekroczenia norm jakości powietrza
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Mazowieckie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015528910
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Jagiellońska 26
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 03-719
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mazovia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mazovia.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usługi utrzymania systemu pod nazwą „System Lokalnych Ostrzeżeń Publicznych” (zwanego dalej „SYSLOP”), służącego do przekazywania powiadomień o ryzyku przekroczenia norm jakości powietrza2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-088145de-c4ab-4227-b9e6-46ed4899c01a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00667590
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00620256
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
System SYSLOP wdrożony został w dniu 15 grudnia 2023 r .W dniu 4 .11. 2024 r. podpisana została umowa pomiędzy Województwem Mazowieckim, a SYSLOP sp. z o.o. –udzielająca Województwu nieodpłatnie licencji na korzystanie z systemu oraz zapewniająca świadczenie usług utrzymania systemu do 30 listopada 2024 r. SYSLOP sp. z o.o. posiada wyłączne prawa własności intelektualnej do systemu SYSLOP. Z uwagi na konieczność dalszego utrzymywania systemu, który wykorzystywany jest do powiadamiania o ryzyku przekroczenia i przekroczeniach poziomów normatywnych substancji w powietrzu, zgodnie z obowiązkiem określ. w Programie ochrony powietrza, Woj. Maz. zobowiązane jest do dalszego utrzymywania systemu. Z uwagi na to, iż wyłączne prawo własności do systemu posiada spółka SYSLOP sp. z o.o. ul. Katowicka 74, 41-500 Chorzów, a udzielona Województwu licencja nie daje możliwości przekazania systemu innemu podmiotowi, w celu jego utrzymywania i obsługi, zasadne jest udzielenie zamówienia temu podmiotowi
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR-D-III.272.101.2024.AP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zlecenie usługi polegającej na świadczeniu usługi utrzymania systemu pod nazwą „System Lokalnych Ostrzeżeń Publicznych” (zwanego dalej „SYSLOP”), służącego do przekazywania powiadomień o ryzyku przekroczenia norm jakości powietrza, a w przypadku wystąpienia zanieczyszczenia, informacji o przekroczeniach norm jakości powietrza
4.5.3.) Główny kod CPV: 90731000-0 - Usługi związane z zanieczyszczeniem powietrza
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SYSLOP sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: Regon: 527746763
7.3.4) Miejscowość: Chorzów
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 179334,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2024-12-01 do 2026-12-31SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
1. Okres realizacji zamówienia, o którym mowa w sekcji 8.3) ogłoszenia będzie realizowany w okresie od 1 grudnia 2024 r. do 31 grudnia 2026 r.1, z tym, że:1)w zakresie podstawowym – od 1 grudnia 2024 r. do 31 sierpnia 2025 r.,
2)w ramach opcji – przez dalszy okres nieprzekraczający kolejnych 16 miesięcy – od 1 września 2025 r. do 31 grudnia 2026 r., na zasadach określonych w § 3 Umowy.
2. Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie:
a) w wysokości 179 334,00 zł brutto
b) w przypadku skorzystania z prawa opcji wynagrodzenie Wykonawcy z tytułu realizacji przedmiotu umowy wzrasta maksymalnie o wartość opcji, tj. o kwotę 318 816,00 zł brutto
3. Skrót, PZP/ustawa użyty w ogłoszeniu oznacza ustawę z 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych.
| 2024-12-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |