Odbudowa mostu w m. Bielice uszkodzonego podczas powodzi
Gmina Stronie Śląskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00667591
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00667591/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-12-20 12:58
- Lokalizacja
- Stronie Śląskie, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-948e97cb-faf7-4985-a0d0-0f2ca806ffdf
- Identyfikator
- 8811002468
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00667591 z dnia 2024-12-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Odbudowa mostu w m. Bielice uszkodzonego podczas powodzi
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stronie Śląskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718165
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kościuszki 55
1.5.2.) Miejscowość: Stronie Śląskie
1.5.3.) Kod pocztowy: 57-550
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam.publiczne@stronie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.stronie.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odbudowa mostu w m. Bielice uszkodzonego podczas powodzi2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-948e97cb-faf7-4985-a0d0-0f2ca806ffdf
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00667591
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie negocjacji bez ogłoszenia na podstawie: art. 301 ust. 1 pkt 3 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Wobec spełnienia wszystkich przesłanek umożliwiających zastosowanie trybu negocjacji bez ogłoszenia: Powódź jest okolicznością, której Zamawiający nie był w stanie przewidzieć. Wystąpiła pilna potrzeba udzielenia zamówienia w celu skomunikowania mieszkańców Bielice nr 2 z drogą oznaczoną nr ewidencji gruntów nr 109. Obecnie możliwość dojazdu do posesji nr 2 Bielice nie istnieje. Nieprzewidywalność pogody może spowodować brak technicznej możliwości wykonania przeprawy przez rzekę.Wystąpienie powodzi na terenie Gminy jest okolicznością nie dającą się przewidzieć i powodujące pilną potrzebę udzielenia zamówienia nie wynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego. W naszym przypadku brak jest możliwości dochowania terminów określonych dla trybu podstawowego
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GKP.271.147.2024.AK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Odbudowa mostu w m. Bielice zniszczonego podczas powodzi obejmująca:
-roboty branży mostowej:
- rozbiórkę pozostałości kładki nad rzeką Białą Lądecką
- odbudowę obiektu mostowego nad rzeką Białą Lądecka wraz z odtworzeniem przyczółków.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45221100-3 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający w dniu 13.12.2024r. wybrał w postępowaniu jako najkorzystniejszą ofertę nr 1:Budownictwo Wodne i Ziemne Adam Hućko
Adam Hućko ul. Kopernika 6
57-540 Lądek Zdrój z ceną ofertową: 853 005,00zł
W dniu 17.12.2024r. Wykonawca złożył oświadczenie o odstąpieniu od podpisania umowy. Zamawiający odstępuje od ponownego badania i oceny ofert, gdyż w postępowaniu została złożona jeszcze jedna oferta, ale jej wartość przekracza kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty.
Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę: 838 719,25 zł, a kolejna oferta opiewa na kwotę: 1 230 000,00zł.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 853005,00
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1230000,00 PLN
| 2024-12-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |