Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym dla Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego i Biur Powiatowych ARiMR wraz z usługą odbioru przesyłek.
AGENCJA RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA ZACHODNIOPOMORSKI ODDZIAŁ REGIONALNY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00667617
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00667617/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-20 13:01
- Lokalizacja
- Szczecin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fcf473fb-65d7-4c5a-9ea3-866c8377964b
- Identyfikator
- 5261933940
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00667617 z dnia 2024-12-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym dla Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego i Biur Powiatowych ARiMR wraz z usługą odbioru przesyłek.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: AGENCJA RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA ZACHODNIOPOMORSKI ODDZIAŁ REGIONALNY
1.3.) Oddział zamawiającego: Zachodniopomorski Oddział Regionalny
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01061308300161
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Brama Portowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Szczecin
1.5.3.) Kod pocztowy: 70-225
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin
1.5.7.) Numer telefonu: 91 469 84 00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zachodniopomorski@arimr.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.arimr.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/arimr1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - agencja wykonawcza
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Agencja płatnicza
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym dla Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego i Biur Powiatowych ARiMR wraz z usługą odbioru przesyłek.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fcf473fb-65d7-4c5a-9ea3-866c8377964b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00667617
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00094427/15/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.46 Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym dla Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego i Biur Powiatowych ARiMR wraz z odbiorem przesyłek na okres 12 m-cy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00574893
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR16.2616.2.2024.MZP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 816563,55 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 665648,70 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym dla Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego i podległych 18 Biur Powiatowych ARiMR w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek o masie wagowej do 2000 g, zwanych przesyłkami, zapewnienie nadania przesyłek u operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (t.j. z 2023 r., poz. 1640 ze zm.) oraz transport przesyłek ze wskazanych jednostek Zamawiającego do placówek pocztowych Wykonawcy lub ww. operatora wyznaczonego, zwanych „usługą”.
2. Zamawiający wymaga od Wykonawcy realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa w szczególności:
1) ustawą z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1640 ze zm.),
2) rozporządzeniem Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 26 listopada 2013 r. w sprawie reklamacji usługi pocztowej (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 474),
3) rozporządzeniem Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 29 kwietnia 2013 r. w sprawie warunków wykonywania usług powszechnych przez operatora wyznaczonego (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1026),
4) ustawą z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 572.),
5) ustawą z dnia 30 sierpnia 2002 r., - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz.U z 2023 r. , poz. 1634 ze zm.)
6) ustawie z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1568),
7) ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r., - Ordynacja podatkowa ( t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 2383 ze zm.),
8) międzynarodowych przepisów pocztowych,
9) innych powszechnie obowiązujących aktach prawnych związanych z realizacją zamówienia.
3. Podane przez Zamawiającego ilości poszczególnych pozycji przesyłek wyszczególnionych w Formularzu Ofertowym - (Załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej SWZ) mają charakter szacunkowy. Ilości zostały podane w oparciu o planowaną realizację przesyłek wszystkich jednostek organizacyjnych Zamawiającego z okresu obowiązywania Umowy i służą wyłącznie do porównania złożonych ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty.
4. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca lub podwykonawca (z wyłączeniem personelu zatrudnionego przez agenta pocztowego, który nie jest podwykonawcą) zatrudniał na podstawie umowy o pracę minimum 60 (sześćdziesiąt) osób wykonujących niżej wskazane czynności, w zakresie realizacji niniejszego zamówienia:
a) doręczanie przesyłek pocztowych, awizowanie doręczanych przesyłek pocztowych (listonosze),
b) przyjmowanie do nadania przesyłek oraz ich nadanie, wydawanie przesyłek (pracownicy Punktów Pocztowych),
c) sortowanie przesyłek pocztowych (pracownicy Punktów Sortowania Paczek).
jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. Kodeks pracy (t.j. Dz.U z 2023 r., poz. 1465 ze zm.).
5. Wymagania dotyczące weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę określono w § 14 projektu umowy stanowiącego załącznik nr 9 do SWZ.
6. Opis przedmiotu zamówienia określono w rozdziale I SWZ oraz w projekcie umowy wg załącznika nr 9 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 64112000-4 - Usługi pocztowe dotyczące listów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 561768,10 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 561768,10 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 561768,10 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Poczta Polska S.A
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5250007313
7.3.3) Ulica: Rodziny Hiszpańskich 8
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 00-940
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-03
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 669428,04 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania ujęta w sekcji IV pkt 4.3.1) Ogłoszenia obejmuje:wartość zamówienia podstawowego w kwocie 557 983,25 PLN
wartość opcji w kwocie 107 665,45 PLN (maksymalna wartość stanowiąca 20% wielkości zamówienia podstawowego tj. 20% wartości brutto za świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym
oferty), co daje razem wartość zamówienia w kwocie 665 648,70 PLN.
2. Wartość umowy ujęta w sekcji VIII pkt 8.2) Ogłoszenia obejmuje:
wartość zamówienia podstawowego wraz z wartością opcji:
wartość zamówienia podstawowego w kwocie 561 768,10 PLN
wartość opcji (maksymalna wartość stanowiąca 20% wielkości zamówienia podstawowego w zakresie świadczenia usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym określonego w formularzu ofertowym, stanowiącym załącznik nr 6 do umowy, 20 % od kwoty 538 299,70 zł brutto
oferty) w kwocie 107 659,94 PLN
| 2024-12-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |