Sporządzenie dokumentacji technicznej dla inwestycji pn. „Budowa Centrum Rekreacji Wodnej wraz z niezbędną infrastrukturą do uprawiania turystyki aktywnej w miejscowości Basznia Górna

Gmina Lubaczów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00667740
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00667740/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-12-20 13:19
Lokalizacja
Lubaczów, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-64965154-d535-4088-81cd-505f11622535
Identyfikator
7931505013
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejArchitektoniczne usługi zagospodarowania terenu

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00667740 z dnia 2024-12-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Sporządzenie dokumentacji technicznej dla inwestycji pn. „Budowa Centrum Rekreacji Wodnej wraz z niezbędną infrastrukturą do uprawiania turystyki aktywnej w miejscowości Basznia Górna

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lubaczów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 650900654

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jasna 1

1.5.2.) Miejscowość: Lubaczów

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-600

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL822 - Przemyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@gminalubaczow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gminalubaczow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lubaczow/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sporządzenie dokumentacji technicznej dla inwestycji pn. „Budowa Centrum Rekreacji Wodnej wraz z niezbędną infrastrukturą do uprawiania turystyki aktywnej w miejscowości Basznia Górna

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-64965154-d535-4088-81cd-505f11622535

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00667740

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00070939/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.10 Sporządzenie dokumentacji technicznej dla inwestycji pn. „Budowa Centrum Rekreacji Wodnej wraz z niezbędną infrastrukturą do uprawiania turystyki aktywnej w miejscowości Basznia Górna

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Dofinansowane w ramach Funduszy Europejskich dla Podkarpacia 2021-2027, Priorytet 5 Przyjazna przestrzeń społeczna, Działanie FEPK.05.06 Szlaki turystyczne

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00635017

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.30.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

12.1 . Przedmiotem niniejszego zamówienia jest: Sporządzenie dokumentacji technicznej dla inwestycji pn. „Budowa Centrum Rekreacji Wodnej wraz z niezbędną infrastrukturą do uprawiania turystyki aktywnej w miejscowości Basznia Górna” z podziałem na poszczególne części:
• Część nr 1 – Centrum Rekreacji Wodnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą;

Mapy orientacyjne, koncepcje projektowe, opisy, decyzje administracyjne, warunki usunięcia kolizji oraz wszelkie inne materiały, a także inne istotne informacje stanowią załącznik nr 8 do SWZ – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (SOPZ).
Wymagania (obowiązki) stawiane Wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

4.5.5.) Wartość części: 373333,33 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

12.1 . Przedmiotem niniejszego zamówienia jest: Sporządzenie dokumentacji technicznej dla inwestycji pn. „Budowa Centrum Rekreacji Wodnej wraz z niezbędną infrastrukturą do uprawiania turystyki aktywnej w miejscowości Basznia Górna” z podziałem na poszczególne części:

• Część nr 2 – Rozbudowa sieci wodociągowej wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą;


Mapy orientacyjne, koncepcje projektowe, opisy, decyzje administracyjne, warunki usunięcia kolizji oraz wszelkie inne materiały, a także inne istotne informacje stanowią załącznik nr 8 do SWZ – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (SOPZ).
Wymagania (obowiązki) stawiane Wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

4.5.5.) Wartość części: 29000 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

12.1 . Przedmiotem niniejszego zamówienia jest: Sporządzenie dokumentacji technicznej dla inwestycji pn. „Budowa Centrum Rekreacji Wodnej wraz z niezbędną infrastrukturą do uprawiania turystyki aktywnej w miejscowości Basznia Górna” z podziałem na poszczególne części:

• Część nr 3 – Rozbudowa sieci kanalizacyjnej wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą;

Mapy orientacyjne, koncepcje projektowe, opisy, decyzje administracyjne, warunki usunięcia kolizji oraz wszelkie inne materiały, a także inne istotne informacje stanowią załącznik nr 8 do SWZ – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (SOPZ).
Wymagania (obowiązki) stawiane Wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

4.5.5.) Wartość części: 425000 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

12.1 . Przedmiotem niniejszego zamówienia jest: Sporządzenie dokumentacji technicznej dla inwestycji pn. „Budowa Centrum Rekreacji Wodnej wraz z niezbędną infrastrukturą do uprawiania turystyki aktywnej w miejscowości Basznia Górna” z podziałem na poszczególne części:

• Część nr 4 – Usunięcie istniejącej kolizji sieci elektroenergetycznej;

Mapy orientacyjne, koncepcje projektowe, opisy, decyzje administracyjne, warunki usunięcia kolizji oraz wszelkie inne materiały, a także inne istotne informacje stanowią załącznik nr 8 do SWZ – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (SOPZ).
Wymagania (obowiązki) stawiane Wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

4.5.5.) Wartość części: 29000 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W ww. postępowaniu za pośrednictwem: https://platformazakupowa.pl/pn/lubaczow w terminie składania ofert wyznaczonym na dzień 13-12-2024 r. do godz. 09:00, złożono oferty następujących wykonawców:

Lp. Nazwa (firma) i adres Wykonawcy Część nr 1
Centrum Rekreacji Wodnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą
cena [zł] termin płatności faktury
[dni]
1
Artur Cebula, Anna Kunkel Architekci
Sowia Wola Folwarczna
Ul. Rysia 13
05-152 Czosnów
432 960,00 zł 30 dni
2
PRO ARCH 2 spółka z o.o. spółka komandytowa
Ul. Sienkiewicza 24
43-100 Tychy
830 000,00 zł -
3
Altereco Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Nockowa 25
39-124 Iwierzyce
448 000,00 zł 30 dni
4
JNS Sp. z o.o.
Ul. Pułaskiego 3
35-011 Rzeszów
217 095,00 zł
(oferta odrzucona) 30 dni

Oferta z najniższą ceną niepodlegającą odrzuceniu została złożona przez Wykonawcę Artur Cebula, Anna Kunkel Architekci, Sowia Wola Folwarczna, Ul. Rysia 13, 05-152 Czosnów, opiewa na kwotę 432 960,00 zł i przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a której obecnie po analizie finansowej nie może zwiększyć do ceny oferty z najniższą ceną.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia ww. postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy.

Zamawiający informuje o odrzuceniu oferty złożonej przez Wykonawców:
1) JNS Sp. z o.o., Ul. Pułaskiego 3, 35-011 Rzeszów

Uzasadnienie odrzucenia oferty: JNS Sp. z o.o., Ul. Pułaskiego 3, 35-011 Rzeszów

• Uzasadnienie prawne:
Działając na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp Zamawiający odrzuca ofertę Wykonawcy JNS Sp. z o.o., Ul. Pułaskiego 3, 35-011 Rzeszów, gdyż oferta wykonawcy zawiera rażąco niską cenę lub koszt w stosunku do przedmiotu zamówienia.

• Uzasadnienie faktyczne:
Wykonawca w dniu 13-12-2024 r. złożył ofertę, w której zaoferował cenę 217 095,00 zł brutto za realizację zamówienia w Części nr 1 – Centrum Rekreacji Wodnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
Działając na podstawie art. 224 ust. 1 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), w związku z tym, że zaoferowana cena wydaje się rażąco niska w stosunku do przedmiotu zamówienia oraz budzi wątpliwości Zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi w dokumentach zamówienia, Zamawiający w dniu 16-12-2024 r. zwrócił się o udzielenie wyjaśnień, w tym złożenie dowodów, w zakresie wyliczenia ceny. Zaoferowana przez Wykonawcę całkowita cena oferty wynosi: 217 095,00 zł brutto dla części nr 1 i jest niższa o co najmniej 30% od średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert niepodlegających odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 1 i 10 ustawy Pzp, wynoszącej 482 013,75 zł brutto. Zamawiający wyznaczył 18-12-2024 r. jako termin w którym należało złożyć wyjaśnienia w przedmiotowym temacie.
Wykonawca w wyznaczonym terminie nie przesłał wnioskowanych wyjaśnień.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust. 4 P.z.p, przed otwarciem ofert udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia, t. j.: 20 809,00 zł brutto.
W ww. postępowaniu za pośrednictwem: https://platformazakupowa.pl/pn/lubaczow w terminie składania ofert
wyznaczonym na dzień 13-12-2024 r. do godz. 09:00, złożono ofertę dwóch Wykonawców.
Oferta z najniższą ceną niepodlegającą odrzuceniu została złożona przez Altereco Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Nockowa 25, 39-124 Iwierzyce, opiewa na kwotę 48 000,00 zł i przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a której obecnie po analizie finansowej nie może zwiększyć do ceny oferty z najniższą ceną.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia ww. postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy.

Zamawiający informuje o odrzuceniu oferty złożonej przez Wykonawców:
1) PRO ARCH 2 spółka z o.o. spółka komandytowa, Ul. Sienkiewicza 24, 43-100 Tychy

Uzasadnienie odrzucenia oferty: PRO ARCH 2 spółka z o.o. spółka komandytowa, Ul. Sienkiewicza 24, 43-100 Tychy

• Uzasadnienie prawne:
Działając na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp Zamawiający odrzuca ofertę Wykonawcy PRO ARCH 2 spółka z o.o. spółka komandytowa, Ul. Sienkiewicza 24, 43-100 Tychy, gdyż treść oferty jest niezgodna z warunkami zamówienia.

• Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający w opublikowanym w dniu 05-12-2024 r. SWZ oraz ogłoszeniu o zamówieniu, jako kryteria oceny ofert wskazał cenę (waga – 60%) oraz termin płatności faktury (waga – 40%).
W złożonej w dniu 12-12-2024 r. przez Wykonawcę ofercie, nie wskazano żadnego terminu płatności faktury, zgodnie z instrukcją wskazaną w SWZ. Zgodnie z pkt 24 ust 2) SWZ: „W przypadku gdy Wykonawca w Formularzu ofertowym nie zadeklaruje (nie zaznaczy) żadnej opcji oferta Wykonawcy zostanie odrzucona”.
Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 5 p.z.p., zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia. Natomiast zgodnie z art. 7 pkt 29 p.z.p. przez pojęcie warunki zamówienia należy rozumieć: warunki, które dotyczą zamówienia lub postępowania o udzielenie zamówienia, wynikające w szczególności z opisu przedmiotu zamówienia, wymagań związanych z realizacją zamówienia, kryteriów oceny ofert, wymagań proceduralnych lub projektowanych postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Oznacza to, że w sytuacji braku złożenia w ofercie deklaracji co do konkretnej długości terminu płatności faktury, mamy do czynienia z niezgodnością treści oferty z treścią wymagań określonych w SWZ. Deklaracja co do terminu płatności faktury, jako element mający niezwykle istotny wpływ na ocenę ofert i ustalenia rankingu wykonawców, będąca treścią oferty nie może być przez zamawiającego domniemywana i wywodzona z treści ogólnego oświadczenia wykonawcy złożonego formularza oferty.
Treść oferty” to treść zobowiązania wykonawcy do zgodnego z żądaniami zamawiającego wykonania przedmiotu zamówienia publicznego. Na tak rozumianą treść oferty składa się formularz ofertowy oraz wszystkie dokumenty dookreślające i precyzujące zobowiązanie wykonawcy dotyczące przedmiotu oraz zakresu lub wielkości zamówienia, składane wraz z formularzem ofertowym.
Niezgodność treści oferty z warunkami zamówienia polega zatem na niezgodności zobowiązania, które wykonawca wyraża w swojej ofercie i przez jej złożenie na siebie przyjmuje, z zakresem zobowiązania, które zamawiający opisał w SWZ i którego przyjęcia oczekuje. Niezgodność treści oferty z treścią SWZ ma miejsce w sytuacji, gdy oferta nie odpowiada w pełni przedmiotowi zamówienia, nie zapewniając jego realizacji w całości zgodnie z wymogami zamawiającego.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 260 ust.1 ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. 2024 r., poz. 1320 ze zm.), Zamawiający informuje, że unieważnia postępowanie pn: „Sporządzenie dokumentacji technicznej dla inwestycji pn. „Budowa Centrum Rekreacji Wodnej wraz z niezbędną infrastrukturą do uprawiania turystyki aktywnej w miejscowości Basznia Górna” w części nr 3 pn. „Rozbudowa sieci kanalizacyjnej wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą”.

Uzasadnienie prawne.
Zgodnie z art. 255 pkt 3 P.z.p. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego gdyż cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie faktyczne.
Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust. 4 P.z.p, przed otwarciem ofert udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia, t. j.: 3 495,95 zł brutto.
W ww. postępowaniu za pośrednictwem: https://platformazakupowa.pl/pn/lubaczow w terminie składania ofert
wyznaczonym na dzień 13-12-2024 r. do godz. 09:00, złożono ofertę dwóch Wykonawców.
Oferta z najniższą ceną niepodlegającą odrzuceniu została złożona przez Altereco Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Nockowa 25, 39-124 Iwierzyce, opiewa na kwotę 48 000,00 zł i przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a której obecnie po analizie finansowej nie może zwiększyć do ceny oferty z najniższą ceną.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia ww. postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy.

Zamawiający informuje o odrzuceniu oferty złożonej przez Wykonawców:
1) PRO ARCH 2 spółka z o.o. spółka komandytowa, Ul. Sienkiewicza 24, 43-100 Tychy

Uzasadnienie odrzucenia oferty: PRO ARCH 2 spółka z o.o. spółka komandytowa, Ul. Sienkiewicza 24, 43-100 Tychy

• Uzasadnienie prawne:
Działając na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp Zamawiający odrzuca ofertę Wykonawcy PRO ARCH 2 spółka z o.o. spółka komandytowa, Ul. Sienkiewicza 24, 43-100 Tychy, gdyż treść oferty jest niezgodna z warunkami zamówienia.

• Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający w opublikowanym w dniu 05-12-2024 r. SWZ oraz ogłoszeniu o zamówieniu, jako kryteria oceny ofert wskazał cenę (waga – 60%) oraz termin płatności faktury (waga – 40%).
W złożonej w dniu 12-12-2024 r. przez Wykonawcę ofercie, nie wskazano żadnego terminu płatności faktury, zgodnie z instrukcją wskazaną w SWZ. Zgodnie z pkt 24 ust 2) SWZ: „W przypadku gdy Wykonawca w Formularzu ofertowym nie zadeklaruje (nie zaznaczy) żadnej opcji oferta Wykonawcy zostanie odrzucona”.
Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 5 p.z.p., zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia. Natomiast zgodnie z art. 7 pkt 29 p.z.p. przez pojęcie warunki zamówienia należy rozumieć: warunki, które dotyczą zamówienia lub postępowania o udzielenie zamówienia, wynikające w szczególności z opisu przedmiotu zamówienia, wymagań związanych z realizacją zamówienia, kryteriów oceny ofert, wymagań proceduralnych lub projektowanych postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Oznacza to, że w sytuacji braku złożenia w ofercie deklaracji co do konkretnej długości terminu płatności faktury, mamy do czynienia z niezgodnością treści oferty z treścią wymagań określonych w SWZ. Deklaracja co do terminu płatności faktury, jako element mający niezwykle istotny wpływ na ocenę ofert i ustalenia rankingu wykonawców, będąca treścią oferty nie może być przez zamawiającego domniemywana i wywodzona z treści ogólnego oświadczenia wykonawcy złożonego formularza oferty.

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 260 ust.1 ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. 2024 r., poz. 1320 ze zm.), Zamawiający informuje, że unieważnia postępowanie pn: „Sporządzenie dokumentacji technicznej dla inwestycji pn. „Budowa Centrum Rekreacji Wodnej wraz z niezbędną infrastrukturą do uprawiania turystyki aktywnej w miejscowości Basznia Górna” w części nr 4 pn. „Usunięcie istniejącej kolizji sieci elektroenergetycznej”.

Uzasadnienie prawne.
Zgodnie z art. 255 pkt 2 P.z.p. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego gdyż wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.

Uzasadnienie faktyczne.
W ww. postępowaniu za pośrednictwem: https://platformazakupowa.pl/pn/lubaczow w terminie składania ofert
wyznaczonym na dzień 13-12-2024 r. do godz. 09:00, złożono jedną ofertę.
Oferta podlega odrzuceniu, w związku z czym Zamawiający unieważnia ww. postępowanie na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy.

Zamawiający informuje o odrzuceniu oferty złożonej przez Wykonawców:
1) PRO ARCH 2 spółka z o.o. spółka komandytowa, Ul. Sienkiewicza 24, 43-100 Tychy

Uzasadnienie odrzucenia oferty: PRO ARCH 2 spółka z o.o. spółka komandytowa, Ul. Sienkiewicza 24, 43-100 Tychy

• Uzasadnienie prawne:
Działając na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp Zamawiający odrzuca ofertę Wykonawcy PRO ARCH 2 spółka z o.o. spółka komandytowa, Ul. Sienkiewicza 24, 43-100 Tychy, gdyż treść oferty jest niezgodna z warunkami zamówienia.

• Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający w opublikowanym w dniu 05-12-2024 r. SWZ oraz ogłoszeniu o zamówieniu, jako kryteria oceny ofert wskazał cenę (waga – 60%) oraz termin płatności faktury (waga – 40%).
W złożonej w dniu 12-12-2024 r. przez Wykonawcę ofercie, nie wskazano żadnego terminu płatności faktury, zgodnie z instrukcją wskazaną w SWZ. Zgodnie z pkt 24 ust 2) SWZ: „W przypadku gdy Wykonawca w Formularzu ofertowym nie zadeklaruje (nie zaznaczy) żadnej opcji oferta Wykonawcy zostanie odrzucona”.
Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 5 p.z.p., zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia. Natomiast zgodnie z art. 7 pkt 29 p.z.p. przez pojęcie warunki zamówienia należy rozumieć: warunki, które dotyczą zamówienia lub postępowania o udzielenie zamówienia, wynikające w szczególności z opisu przedmiotu zamówienia, wymagań związanych z realizacją zamówienia, kryteriów oceny ofert, wymagań proceduralnych lub projektowanych postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Oznacza to, że w sytuacji braku złożenia w ofercie deklaracji co do konkretnej długości terminu płatności faktury, mamy do czynienia z niezgodnością treści oferty z treścią wymagań określonych w SWZ. Deklaracja co do terminu płatności faktury, jako element mający niezwykle istotny wpływ na ocenę ofert i ustalenia rankingu wykonawców, będąca treścią oferty nie może być przez zamawiającego domniemywana i wywodzona z treści ogólnego oświadczenia wykonawcy złożonego formularza oferty.
Treść oferty” to treść zobowiązania wykonawcy do zgodnego z żądaniami zamawiającego wykonania przedmiotu zamówienia publicznego. Na tak rozumianą treść oferty składa się formularz ofertowy oraz wszystkie dokumenty dookreślające i precyzujące zobowiązanie wykonawcy dotyczące przedmiotu oraz zakresu lub wielkości zamówienia, składane wraz z formularzem ofertowym.

2024-12-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi