Remont ul. Rodzinnej w Sokołowie w zakresie odwodnienia

GMINA MICHAŁOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00668047
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00668047/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-12-20 13:57
Lokalizacja
Reguły, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1d2c925c-1151-430d-bcef-8895fe349046
Identyfikator
5342480595
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty odwadniająceRoboty w zakresie budowy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

Q-REKBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
556 995,27 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00668047 z dnia 2024-12-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont ul. Rodzinnej w Sokołowie w zakresie odwodnienia

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MICHAŁOWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269290

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Powstańców Warszawy 1

1.5.2.) Miejscowość: Reguły

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-816

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@michalowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.michalowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1d2c925c-1151-430d-bcef-8895fe349046

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont ul. Rodzinnej w Sokołowie w zakresie odwodnienia

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1d2c925c-1151-430d-bcef-8895fe349046

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00668047

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00017654/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.24 Remont ul. Rodzinnej w Sokołowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00567421

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.38.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie ścieku przykrawężnikowego wzdłuż jezdni drogi ul. Rodzinnej w Sokołowie na terenie gminy Michałowice.
2. W zakresie prac przewidzianych do wykonania Wykonawca realizujący Przedmiot zamówienia będzie zobowiązany wykonać m.in.:
1) roboty rozbiórkowe, w zakresie m. in.: zjazdów i chodnika
2) urządzenia odwadniające – ściek przykrawężnikowy z prefabrykowanych elementów betonowych – 331 m
3) profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni drogi, dojść/chodników, zjazdów – 926 m2
4) remont zjazdów z kostki brukowej – 668 m2
5) remont chodników/dojść do działek z kostki brukowej – 50 m2
6) umocnienie rowu przydrożnego w tym skarp i dna rowu z brukowca kamiennego – 145 m2
7) rów kryty pod zjazdem z rur karbowanych dwuściennych – 10 m
8) frezowanie nawierzchni bitumicznej i skropienie emulsją bitumiczną powierzchni jezdni – 331 m2
3. Pełen zakres Przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji robót Zamawiający określił w następujących dokumentach:
1) Przedmiarze, stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ,
2) Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót stanowiącej Załącznik nr 8 do SWZ,
3) Projekcie wykonawczym stanowiącym Załącznik nr 9 do SWZ
4. Wykonawca realizujący Przedmiot zamówienia będzie także zobowiązany do:
1) realizacji robót budowlanych, składających się na Przedmiot zamówienia, kompleksowo zgodnie z zakresem rzeczowym, ujętym w dokumentacji postępowania;
2) stosowania się do treści wszystkich uzgodnień i decyzji wydanych przez osoby Przedstawiciela/i Zamawiającego;
3) zapewnienia bezpiecznej organizacji prac;
4) zabezpieczenia terenu budowy w sposób uniemożliwiający wejście na teren budowy osób postronnych przez całą dobę;
5) wykonania czasowej organizacji ruchu drogowego, do zaopiniowania w Gminie i zatwierdzenia w Starostwie Powiatowym;
6) wykonania na swój koszt schematów lub rysunków roboczych, warsztatowych jeśli uzna to za konieczne dla wykonania robót lub ich części;
7) wykonania dokumentacji powykonawczej - kompletowanej przez Wykonawcę sukcesywnie, zgodnie z postępem prac i musi być dostępna do wglądu na każde żądanie Zamawiającego.
W skład dokumentacji powykonawczej wchodzą m.in. projekty powykonawcze, geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza wprowadzona do zasobów i potwierdzona przez właściwy organ wraz z oświadczeniem geodety o treści określonej w przepisach prawa budowlanego w 3 egz., sprawozdania (operat) z badań zagęszczeń gruntów, protokoły odbioru dróg dokonanych przez ich zarządcę, protokoły od gestorów sieci, którym należało powierzyć nadzór nad wykonaniem robót, protokoły pomiarów, badań i sprawdzeń, atesty, certyfikaty, dopuszczenia do stosowania w Polsce, wypełniony Dziennik budowy, oświadczenie kierownika budowy o zgodności wykonania Przedmiotu zamówienia z dokumentacją projektową oraz inne dokumenty dotyczące Przedmiotu zamówienia wykonanego przez Wykonawcę, niezbędne do dopuszczenia Przedmiotu zamówienia do użytkowania. Skompletowana dokumentacja powykonawcza winna zostać przekazana Zamawiającemu przez Wykonawcę wraz ze zgłoszeniem przez Wykonawcę zakończenia realizacji Przedmiotu zamówienia. Koszty związane z opracowaniem przez Wykonawcę dokumentacji powykonawczej powinny zostać zawarte w wynagrodzeniu określonym w ofercie Wykonawcy. Dokumentacja powykonawcza powinna zostać przekazana w 2 egzemplarzach w wersji papierowej oraz elektronicznej;
8) pozostawienia przejezdnego odcinka drogi w celu umożliwienia dojazdu do posesji mieszkańcom, w sytuacji jeśli wykonywane roboty będą kolidowały z dostępem do posesji;
9) powiadomienie mieszkańców w formie informacji wrzuconej do skrzynki w terminie co najmniej 5 dni roboczych przed datą rozpoczęcia robót uniemożliwiających dojazd do posesji;
10) utrzymania miejsca robót w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych, bezzwłocznego usuwania zbędnych materiałów, odpadów, niepotrzebnych urządzeń prowizorycznych oraz zachowania czystości i porządku;
11) przerwania robót na żądanie Zamawiającego oraz zabezpieczenia wykonywanych robót przed ich zniszczeniem;
12) wykonania ręcznego na odcinkach niedostępnych dla sprzętu mechanicznego i/lub bez fizycznej i technicznej możliwości zastosowania sprzętu wspomagającego pracę ludzką;
13) zabezpieczenia wszystkich drzew, krzewów oraz roślin wieloletnich (ochrona również bryły korzeniowej), które znajdują się w miejscach, gdzie może nastąpić ich uszkodzenie oraz prowadzić prace w sposób ograniczający do minimum zniszczenie powierzchni biologicznie czynnej na terenie prowadzonych prac – zgodnie z wytycznymi Zamawiającego w tym zakresie;
14) odtworzenia powierzchni biologicznie czynnej oraz usunięcia uszkodzonych roślin
i posadzenia nowych roślin w uzgodnieniu z Inspektorem ds. zieleni/Referatem Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Michałowice, na swój koszt;
15) usunięcia na swój koszt wszelkich szkód, powstałych w trakcie wykonywania prac w szczególności dotyczących uszkodzeń istniejących nawierzchni, instalacji, obiektów małej architektury, w uzgodnieniu z odpowiednim Referatem Urzędu Gminy Michałowice;
16) wykonania robót zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi odpowiednimi przepisami i wymogami bhp.;
17) każdorazowego pozostawienia, po zakończeniu prac, miejsca wykonywania prac czystego, tj. wolnego od odpadów, pozostałości budowlanych i innych elementów odpadowych powstających podczas realizacji robót.
5. Wykonawca zobowiązuje się do wykonywania wszystkich obowiązków wytwórcy i posiadacza odpadów w rozumieniu ustawy o odpadach i ma obowiązek zagospodarowania odpadów powstałych podczas realizacji niniejszego zamówienia, zgodnie z ustawą o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587). Wykonawca jest wytwórcą odpadów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Wykonawca w trakcie realizacji Przedmiotu zamówienia ma obowiązek poddania odpadów budowlanych odzyskowi, a jeżeli z przyczyn technologicznych jest to niemożliwe lub nieuzasadnione z przyczyn ekologicznych lub ekonomicznych, to Wykonawca zobowiązany jest do przekazania na własny koszt powstałych odpadów do utylizacji. Wykonawca ma obowiązek przedstawienia Zamawiającemu dokumentów potwierdzających oddanie odpadów podmiotowi uprawnionemu do ich odbioru i przetwarzania.
6. Wykonawca zobowiązany jest do stosowania tylko fabrycznie nowych materiałów posiadających wymagane atesty, świadectwa i certyfikaty oraz powinny odpowiadać wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonym w ustawie Prawo budowlane oraz SST.
7. Wykonawca zobowiązany jest, na żądanie Zamawiającego, okazać niezbędne atesty, świadectwa i certyfikaty i inne równoważne dokumenty stwierdzające jakość oraz właściwości materiałów.
8. Wykonawca podczas wykonywania robót jest zobowiązany zapewnić przestrzeganie przepisów oraz zasad w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz ochrony przeciwpożarowej przez osoby przebywające na terenie prowadzonych robót.
9. Do obowiązków Wykonawcy należy w szczególności wykonanie i utrzymanie na własny koszt wszelkich zabezpieczeń i urządzeń niezbędnych w powyższym celu.
10. Wykonawca zrealizuje Przedmiot zamówienia zgodnie z wymaganiami technicznymi opisanymi w SSTWiOR i zakresem rzeczowym, ujętym w Przedmiarze stanowiącymi załączniki do SWZ.
11. Roboty, które składają się na Przedmiot zamówienia, będą prowadzone w terenie uzbrojonym, więc Wykonawca przed przystąpieniem do robót zobowiązany jest do powiadomienia właścicieli sieci o zamiarze prowadzenia robót. Należy wyegzekwować od właścicieli sieci oznaczenie wszystkich urządzeń znajdujących się w zasięgu objętego robotami. Wykonawca zobowiązany jest do regulacji odkrytych urządzeń do poziomu wykonywanej nawierzchni w uzgodnieniu
z właścicielami urządzeń.
12. W przypadku uszkodzenia zasuw, hydrantów, studni i innych urządzeń znajdujących się w pasie drogowym, Wykonawca zobowiązany jest do bezzwłocznej ich naprawy na koszt własny oraz powiadomienia o uszkodzeniu właściciela urządzenia.
13. Wykonawca zobowiązany będzie do zachowania i nieuszkadzania oznaczeń geodezyjnych,
a w przypadku jakiegokolwiek ich naruszenia zobowiązany będzie odtworzyć znaki geodezyjne
w uzgodnieniu z odpowiednim Referatem Urzędu Gminy Michałowice na swój koszt.
14. Wykonawca jest zobowiązany chronić przed uszkodzeniem lub kradzieżą wykonane przez siebie roboty i materiały przeznaczone do wykonania robót, do dnia odbioru końcowego robót, z wyłączeniem wykonanych robót przyjętych przez Zamawiającego do użytkowania.
15. Wykonawca w ramach realizacji Przedmiotu zamówienia zobowiązany będzie do ścisłej współpracy z Wykonawcą świadczącym usługi odbioru odpadów na terenie Gminy Michałowice (m.in. pomocy przy odbiorze odpadów z nieruchomości przyległych do pasa drogowego, na którym prowadzone są prace, jeżeli będzie taka potrzeba).
16. Za bezpieczeństwo ruchu w obrębie odcinka, na którym wykonywane będą roboty, od chwili rozpoczęcia robót, aż do chwili ich zakończenia na danym odcinku, odpowiedzialny jest Wykonawca.
17. Wykonawca zobowiązany będzie przed przystąpieniem do wykonywania robót na danym obszarze do oznakowania terenu zgodnie z instrukcją organizacji ruchu przy pracach utrudniających ruch drogowy, wykonaną przez Wykonawcę na swój koszt i zatwierdzoną przez właściwy organ.
18. Wykonawca realizujący Przedmiot zamówienia przejmie od Zarządcy drogi niezbędny do wykonania robót pas drogowy oraz przed rozpoczęciem robót uzyska stosowne decyzje administracyjne oraz pokryje niezbędne koszty w tym zakresie.
19. Pracownicy Wykonawcy wykonujący pracę w terenie muszą być wyposażeni w ubranie ochronne z logo firmy Wykonawcy oraz elementami odblaskowymi, pojazdy służące do realizacji zadań muszą mieć czytelne logo Wykonawcy umieszczone w widocznym miejscu (jeśli występuje techniczna możliwość oznakowania sprzętu i narzędzi).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45232452-5 - Roboty odwadniające

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 556995,27 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 556995,27 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 556995,27 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Q-REKBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Q-REKBUD sp. z o.o.)

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Grupa Kurek Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 522061693

7.3.3) Ulica: ul. Grzybowska 87

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-844

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 556995,27 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 35 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-12-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane