Nowa przestrzeń dla małych dzieci i rodziców – teren przy ul. gen. K. Pułaskiego - zaprojektuj i wybuduj

ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00440458
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00440458/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-01 10:26
Lokalizacja
Rybnik, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4e04ea77-fc38-4b31-9b54-947686a6536c
Identyfikator
6420016169
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00440458 z dnia 2024-08-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Nowa przestrzeń dla małych dzieci i rodziców – teren przy ul. gen. K. Pułaskiego
- zaprojektuj i wybuduj

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271505514

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Pod Lasem 64

1.5.2.) Miejscowość: Rybnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-210

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zzm@zielen.rybnik.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zielen.rybnik.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4e04ea77-fc38-4b31-9b54-947686a6536c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zarządzanie zielenią miejską i cmentarzami

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Nowa przestrzeń dla małych dzieci i rodziców – teren przy ul. gen. K. Pułaskiego
- zaprojektuj i wybuduj

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4e04ea77-fc38-4b31-9b54-947686a6536c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00440458

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00028231/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Nowa przestrzeń dla małych dieci i rodziców dz. Maroko-Nowiny

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00409594

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.2120.10.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 206117,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie przestrzeni integracyjnej dla dzieci i rodziców. Miejsca, w którym można będzie przysiąść na świeżym powietrzu, porozmawiać, urządzić spotkanie plenerowe lub zajęcia w terenie. W ramach przestrzeni ma znaleźć się patio miejskie z częściowym wygrodzeniem terenu w postaci pergoli, z siedziskami bądź ławkami, a także utwardzeniem ścieżki doprowadzającej do obiektu oraz zagospodarowanie terenu. Patio powinno maksymalnie wpisywać się w istniejący teren, tak by jak najmniej ingerować w otaczającą zieleń istniejącą. Projektowana przestrzeń dla dzieci i rodziców ma stać się zaczątkiem do zagospodarowania dalszych terenów zieleni miejskiej i przyległych terenów zieleni osiedlowej.

Realizacja zamówienia rozumiana jest przez wykonanie wszelkich niezbędnych prac projektowych, wykonanie prac przygotowawczych w obrębie zieleni, prac brukarskich, praz ciesielskich oraz drobnych prac budowlanych a także montażu elementów małej architektury.

Ponadto dokonanie wszystkich czynności związanych ze zgłoszeniem zamierzenia do właściwego organu administracji.

• Zamówienie w formie zaprojektuj i wybuduj obejmuje:
• Sporządzenie projektu zagospodarowania terenu na podstawie planu funkcjonalno-użytkowego
• Sporządzenie dokumentacji wykonawczej dla celów realizacji inwestycji branży ogólnobudowlanej,
• Sporządzenie kosztorysów, przedmiarów robót budowlanych oraz ich specyfikacji technicznej
• Uzyskanie wszystkich wymaganych przepisami prawa opinii, uzgodnień i pozwoleń administracyjno- prawnych,
• Zgłoszenie zamierzenia budowlanego do właściwego organu administracji
• Sporządzenie instrukcji bezpiecznego wykonania robót
• Zgłoszenie w imieniu Zamawiającego rozpoczęcia robót budowlanych
• Przygotowanie terenu pod rozpoczęcie robót budowlanych – w tym konieczna przycinka istniejącej roślinności
• Wykonanie robót budowlanych w zakresie kompleksowej realizacji projektu zagospodarowania terenu, w tym wykonanie prac brukarskich oraz montażu elementów małej architektury, a także wykonanie obsady roślinnej
• Sporządzenie dokumentacji powykonawczej obejmującej, mapę geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej (mapa winna być opatrzona klauzulą urzędową przez organ Służby Geodezyjnej i Kartograficznej albo zawierać oświadczenie o uzyskaniu pozytywnego wyniku weryfikacji) oraz inne dokumenty wynikające z obowiązujących norm i przepisów.

Roboty muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami oraz zasadami współczesnej wiedzy technicznej i sztuką budowlaną.

Do obowiązków Wykonawcy należy:
1. realizacja przedmiotu umowy zgodnie z postanowieniami SWZ, zatwierdzonym projektem zagospodarowania terenu, dokumentacją wykonawczą dla celów inwestycji branży ogólnobudowlanej oraz umową,
2. wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej,
3. przygotowanie harmonogramu robót,
4. przejęcie terenu prowadzenia robót w terminie uzgodnionym z Zamawiającym,
5. zapewnienie wykonania przedmiotu zamówienia przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia budowlane,
6. pełnienie funkcji koordynacyjnych w stosunku do podwykonawców,
7. utrzymywanie porządku na terenie prowadzenia robót, na ciągach komunikacyjnych i wokół obiektu,
8. zabezpieczenie i oznakowanie miejsca prowadzonych robót oraz dbałość o stan techniczny i prawidłowość oznakowania przez cały okres realizacji umowy,
9. prowadzenie robót z zapewnieniem warunków zgodnych z przepisami BHP i ppoż,
10. zapewnienie ochrony mienia znajdującego się na terenie prowadzenia robót,
11. przygotowanie i przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji odbiorowej, w tym dokumentów pozwalających na stwierdzenie, że wszystkie zabudowane materiały posiadają dopuszczenie do zastosowania w budownictwie.
12. powiadomienie Zamawiającego o gotowości do odbioru końcowego z minimum 3-dniowym wyprzedzeniem, w formie pisemnej, w tym pocztą elektroniczną na adres e-mail ……………….
Uwaga:
W razie, gdy realizacja przedmiotu zamówienia odbywać się będzie przy pomocy floty pojazdów, flota ta będzie spełniać wymagania, o których mowa w art. 68 ust. 3 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

Termin usunięcia wad: do 14 dni liczonych od powiadomienia Wykonawcy przez Zamawiającego o wadzie.
Wykonawca jest zobowiązany do udzielenia minimum 36 miesięcy gwarancji na wykonane roboty i zastosowane materiały. Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się od daty odbioru i przekazania całego przedmiotu umowy.
W związku z wymaganiami Ustawy Prawo ochrony środowiska oraz zapisami „Programu Ochrony Powietrza dla stref województwa śląskiego, w których stwierdzone zostały ponadnormatywne poziomy substancji w powietrzu”, Zamawiający informuje, że w trakcie prowadzenia prac budowlanych będzie wymagał zastosowania technologii wykonania robót, które ograniczają do minimum pylenie stosowanych materiałów budowlanych oraz są nieuciążliwe dla środowiska. Szczególnie dla Zamawiającego jest ważne, by w trakcie prowadzenia prac budowlanych były zachowane zasady:
- zraszania wodą terenu prowadzenia robót w okresach suszy,
- stosowania zabezpieczenia pylastych materiałów sypkich przed rozwiewaniem (przykrycie plandekami, zraszanie),
- transportu materiałów sypkich samochodami wyposażonymi w plandeki ograniczające pylenie przewożonych materiałów,
- stosowanie gotowych mieszanek budowlanych przygotowywanych w wytwórniach.
Ponadto Zamawiający będzie prowadził monitoring pojazdów obsługujących budowę pod kątem ograniczenia zanieczyszczenia dróg.
W przypadku stwierdzenia uchybień, które zagrażają środowisku naturalnemu i są niezgodne z przepisami polskiego prawa i powyższymi zapisami, Zamawiający wstrzyma prowadzenie robót.
Przypomina się również, że:
- wykonawca jest zobowiązany do używania sprzętu i maszyn, które są zgodne z normami ochrony środowiska i przepisami dotyczącymi ich użytkowania;
- organizacja placu budowy i prowadzenie prac budowlanych nie mogą zagrażać środowisku naturalnemu.

Zgodnie z art. 100 uPZP Zamawiający informuje, że opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie będzie opierać się na zasadach projektowania uniwersalnego uwzględniającego dostępność dla wszystkich, zarówno osób pełnosprawnych jak i osób o różnych niepełnosprawnościach, obiektu bez barier architektonicznych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu nie złożono żadnej oferty
2024-08-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane