Dostawa oleju napędowego (ON), benzyny bezołowiowej 95 oraz materiałów eksploatacyjnych dla potrzeb Gminy Bielsk Podlaski od 01 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r.

Gmina Bielsk Podlaski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00669237
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00669237/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-12-23 09:11
Lokalizacja
Bielsk Podlaski, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-58267eff-c965-47b1-a1ce-14f412eb5994
Identyfikator
5432063174
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Olej napędowyBenzyna bezołowiowaOleje smarowe i środki smaroweOleje do kół zębatychPłyny hamulcowePłyny do celów hydraulicznychPłyny chłodniczeOleje silnikowe

Wykonawcy

1 przyznane

Przedsiębiorstwo Komunalne Spółka z o.o.Bielsk Podlaski, PL · lot 0
671 025,52 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00669237 z dnia 2024-12-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa oleju napędowego (ON), benzyny bezołowiowej 95 oraz materiałów eksploatacyjnych dla potrzeb Gminy Bielsk Podlaski od 01 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bielsk Podlaski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659007

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 46

1.5.2.) Miejscowość: Bielsk Podlaski

1.5.3.) Kod pocztowy: 17-100

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński

1.5.7.) Numer telefonu: 857306851

1.5.8.) Numer faksu: 857302015

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@bielskpodlaski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bielskpodlaski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bielskpodlaski.logintrade.net

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa oleju napędowego (ON), benzyny bezołowiowej 95 oraz materiałów eksploatacyjnych dla potrzeb Gminy Bielsk Podlaski od 01 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-58267eff-c965-47b1-a1ce-14f412eb5994

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00669237

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00050740/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Dostawa oleju napędowego (ON), benzyny bezołowiowej 95 oraz materiałów eksploatacyjnych dla potrzeb Gminy Bielsk Podlaski od 01 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00610476

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IGK.271.14.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa w rozumieniu pkt 4 SWZ oleju napędowego (ON) w ilości szacunkowej 105 000 litrów oraz benzyny bezołowiowej 95 w ilości szacunkowej 7 500 litrów oraz materiałów eksploatacyjnych do pojazdów i urządzeń Gminy Bielsk Podlaski.
2. Paliwa mają spełniać wymagania zgodnie z obowiązującymi normami i wymaganiami jakościowymi określonymi w aktualnie obowiązujących przepisach w szczególności określone w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. 2024 r. poz. 1018) oraz spełniać wymagania jakościowe aktualnych edycji polskich norm.
3. Wykonawca zagwarantuje dostawę paliw odpowiednio do okresu ich stosowania: w okresie letnim tzw. paliwa letnie, w okresie zimowym tzw. paliwa zimowe, a w okresie przejściowym tzw. paliwa przejściowe.
4. Dostawa będzie realizowana na zasadzie doraźnych tankowań pojazdów i urządzeń do zbiornika pojazdów i urządzeń oraz tankowań do kanistrów w „wybranej stacji” Wykonawcy, który złoży najkorzystniejszą ofertę. Zamawiający nie przewiduje używania kart paliwowych (flotowych).
5. Przez wybraną stację Wykonawcy, o której mowa, należy rozumieć stację Wykonawcy, który złożył najkorzystniejszą ofertę, jeżeli stacja ta znajduje się w granicach administracyjnych miasta Bielsk Podlaski.
6. Tankowanie pojazdów maszyn i urządzeń odbywać się będzie w godzinach pracy stacji czynnej minimum 8 godz. na dobę. Godzina otwarcia stacji nie później niż 6:30.
7. W nagłych wypadkach (klęska żywiołowa, akcja związana z zimowym utrzymaniem dróg, itp.) Wykonawca umożliwi zatankowanie pojazdu w innych godzinach, na telefoniczne zapotrzebowanie.
8. Niezależnie od liczby innych klientów, każdy pojazd Zamawiającego winien być zatankowany w czasie nie dłuższym jak 10 minut od zgłoszenia się kierowcy do pracownika stacji.
9. Zakres zamówienia w ilościach szacunkowych obejmuje:
1. dostawę oleju napędowego (ON) – 105 000 litrów
2. dostawę benzyny bezołowiowej 95 – 7 500 litrów
3. dostawę materiałów eksploatacyjnych do pojazdów i urządzeń Gminy Bielsk Podlaski w ilościach szacunkowych:
oleje silnikowe:
Klasy lepkości:
15W40 – 100 litrów
10W40 – 400 litrów
5W40 – 50 litrów
5W30 – 500 litrów
oleje hydrauliczne:
Klasa lepkości 46 – 100 litrów
oleje przekładniowe:
Klasa lepkości 80W – 5 litrów
smary stałe– 50 kg
płyny hydrauliczne do układów hamulcowych – 10 litrów
płyny do układów wspomagania – 10 litrów
płyny do układów chłodzenia – 300 litrów
płyny letnie do spryskiwaczy – 100 litrów
płyny zimowe do spryskiwaczy – 300 litrów
płyny AdBlue – 500 litrów

10. Określone ilości paliw oraz materiałów eksploatacyjnych są średnimi ilościami szacunkowymi i jako takie nie mogą stanowić podstawy do wnoszenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń co do ilości paliw płynnych oraz materiałów eksploatacyjnych faktycznie zakupionych przez Zamawiającego w toku realizacji umowy, w sprawie niniejszego zamówienia publicznego z zastrzeżeniem, że Zamawiający nie może dokonać zakupu paliw oraz materiałów eksploatacyjnych na kwotę mniejszą niż 70% wynagrodzenia ofertowego Wykonawcy, który złożył najkorzystniejszą ofertę.
Wskazane ilości służą do możliwości wyliczenia przez Wykonawcę ceny oferty.
11. Zgodnie z art. 95 ustawy Prawo zamówień publicznych w przypadku zamówienia na dostawę Zamawiający nie ma obowiązku określania w ogłoszeniu o zamówieniu lub dokumentach zamówienia wymagań dotyczących zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 z późn. zm.). Wobec powyższego Zamawiający nie określa wymagań w tym zakresie i nie wymaga od Wykonawcy lub podwykonawcy zatrudniania na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w realizacji zamówienia.
12. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenie w związku ze specyfiką przedmiotu zamówienia to wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy lub równoważny.
13. Zamawiający nie określa wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09134100-8 - Olej napędowy

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

09132100-4 - Benzyna bezołowiowa

09211000-1 - Oleje smarowe i środki smarowe

09211400-5 - Oleje do kół zębatych

09211650-2 - Płyny hamulcowe

09211610-0 - Płyny do celów hydraulicznych

24961000-8 - Płyny chłodnicze

09211100-2 - Oleje silnikowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 671025,52 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 685733,36 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 671025,52 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5430200431

7.3.3) Ulica: Studziwodzka 37

7.3.4) Miejscowość: Bielsk Podlaski

7.3.5) Kod pocztowy: 17-100

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 671025,52 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2024-12-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy