Dowozy szkolne dzieci i młodzieży do placówek oświatowych na terenie Gminy Lubsko w 2025 r.

Gmina Lubsko

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00669636
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00669636/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-12-23 10:18
Lokalizacja
Lubsko, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-43a47796-c7d5-409b-bea6-33ff57ab11d5
Identyfikator
9281925733
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

Wykonawcy

2 przyznane

FENIKS V SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŻary, PL · lot 0
842 880 PLN
MATEUSZ PIEŃKOWSKILubsko, PL · lot 1
188 179,2 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00669636 z dnia 2024-12-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowozy szkolne dzieci i młodzieży do placówek oświatowych
na terenie Gminy Lubsko w 2025 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lubsko

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770646

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wolnosci 1

1.5.2.) Miejscowość: Lubsko

1.5.3.) Kod pocztowy: 68-300

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@lubsko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lubsko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lubsko

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dowozy szkolne dzieci i młodzieży do placówek oświatowych
na terenie Gminy Lubsko w 2025 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-43a47796-c7d5-409b-bea6-33ff57ab11d5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00669636

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00027072/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Dowozy szkolne na terenie Gminy Lubsko oraz dowozy szkolne dzieci i młodzieży niepełnosprawnej na terenie Gminy Lubsko do szkół i placówek oświatowych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00587889

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR.2710.17.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest:
1) CZĘŚĆ I - "Dowozy szkolne dzieci i młodzieży do placówek oświatowych na terenie Gminy Lubsko”
a) dowóz dzieci i młodzieży z miejscowości położonych na terenie Gminy Lubsko na podstawie tabeli opłat za bilety miesięczne ustalone dla Gminy Lubsko i rozliczenia na podstawie faktycznie wydanych biletów. Wysokość należności miesięcznej nie może przekroczyć kwoty brutto wynegocjowanej w niniejszym postępowaniu przetargowym; zwrot biletów z danego miesiąca powodujący obniżenie wynagrodzenia przewoźnika może być dokonywany do 10 każdego miesiąca za dany okres realizacji umowy.
b) Wykonawca zobowiązuje się również dodatkowo umożliwić przejazd na podstawie otrzymanych biletów w godzinach popołudniowych oraz w dni wolne od nauki szkolnej na zajęcia pozalekcyjne;
c) jednorazowe wyjazdy na zasadach wynajmu autobusu na zasadach stawki w złotych za 1 kilometr;
d) punktualny i bezpieczny dowóz dzieci i uczniów, o których mowa w art. 32 ust 5-7 i art. 39 ust 3 i 4 ustawy Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 737 ze zm.) do szkół położonych na terenie gminy Lubsko, zgodnie z wyznaczonymi trasami;
e) Wykonawca zobowiązuje się do sporządzenia rozkładu jazdy zapewniającego dowóz dzieci z miejscowości opisanych w załączniku nr 11a do SWZ z zachowaniem:
• godzin przyjazdu dzieci i młodzieży do placówek oświatowych na terenie Gminy Lubsko, którym został zapewniony dojazd w godzinach pomiędzy 7.05 a 7.55;
• proponowane godziny wyjazdów po zakończonych zajęciach dzieci młodzieży szkół z terenu Gminy Lubsko do poszczególnych miejscowości określa Wykaz tras zamieszczony w załączniku nr 11a do SWZ;
• planowany ilościowy wykaz dzieci i młodzieży przyjeżdżających i wyjeżdżających ze Szkół, Przedszkoli w Lubsku i Górzynie obejmuje załącznik nr 11a do SWZ;
f) zobowiązuje się wykonawcę do ustalenia rozkładu jazdy z zachowaniem warunków określonych powyżej na podstawie własnych pomiarów długości trasy przejazdów z poszczególnych miejscowości z uwzględnieniem odbiorów dzieci z istniejących przystanków. Ustalony przez Wykonawcę rozkład jazdy należy uzgodnić z Dyrektorami szkół w terminie jednego tygodnia od rozpoczęcia danego roku szkolnego;
g) Wykonawca zapewnia opiekuna do sprawowania opieki nad uczniami. Opiekun musi być osobą pełnoletnią, posiadającą pełną zdolność do czynności prawnych, niekaraną za przestępstwa popełnione umyślnie. Opiekun czuwa nad bezpieczeństwem uczniów podczas przewozów. Opiekunem nie może być kierowca autobusu.
h) Przewozy dotyczą dni, w których odbywają się zajęcia lekcyjne zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, wyłączając przerwy świąteczne, obowiązujące w województwie lubuskim oraz dni wolne od nauki.
i) Orientacyjna, dzienna ogólna długość tras w okresie styczeń – grudzień 2025 w przypadku wyszczególnionych w załączniku nr 11a do SWZ Opis przedmiotu zamówienia - wynosić będzie ok 650 km oraz max. 8 000 km/rocznie (według potrzeb - dowóz uczniów/osób na zawody sportowe, wycieczki, itp.), autobusy zapewniające minimum 45 miejsc.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Załączniku nr 4a – Wzór umowy dla Części I i Załączniku nr 11a - Opis przedmiotu zamówienia do SWZ dla Części I.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.5.) Wartość części: 752084 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2) CZĘŚĆ II - "Dowozy szkolne - dzieci niepełnosprawnych
na terenie Gminy Lubsko”
Przedmiotem zamówienia jest bezpieczny i punktualny dowóz dzieci niepełnosprawnych do Przedszkola nr 2 w Lubsku i Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Lubsku, zgodnie z wyznaczonymi trasami w miesiącach od stycznia do grudnia 2025 r. Przewozy dotyczą dni, w których odbywają się zajęcia lekcyjne zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, wyłączając przerwy świąteczne, czas ferii zimowych obowiązujących w województwie lubuskim oraz dni wolne od nauki.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Załączniku nr 4b – Wzór umowy dla Części II i Załączniku nr 11b - Opis przedmiotu zamówienia do SWZ dla Części II.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.5.) Wartość części: 175300 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 842880 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 842880 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 842880 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FENIKS V Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9282038767

7.3.3) Ulica: Ul. Pionierów 8

7.3.4) Miejscowość: Gliwice

7.3.5) Kod pocztowy: 44-100

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Obsługa części tras

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 842880 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 188179,20 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 188179,20 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 188179,20 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: J&M Trans Mateusz Pieńkowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9282026103

7.3.3) Ulica: Lutol 3

7.3.4) Miejscowość: Lubsko

7.3.5) Kod pocztowy: 68-300

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 188179,20 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2024-12-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi