Dostawa wraz z usługą leasingu nowego pojazdu specjalistycznego typu „śmieciarka” dla: Bieruńskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej Sp. z o.o., ul. Jagiełły 13, 43-155 Bieruń
Bieruńskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej Sp. z o.o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00669842
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00669842/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-12-23 10:53
- Lokalizacja
- Bieruń, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9e3cce9d-6b4a-4f44-a2ae-863670fc8b91
- Identyfikator
- 6462386847
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00669842 z dnia 2024-12-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa wraz z usługą leasingu nowego pojazdu specjalistycznego typu „śmieciarka” dla: Bieruńskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej Sp. z o.o., ul. Jagiełły 13, 43-155 Bieruń
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Bieruńskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej Sp. z o.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276238012
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jagiełły 13
1.5.2.) Miejscowość: Bieruń
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-155
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.7.) Numer telefonu: 32 328 96 84
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.loskot@bpik.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bpik.com.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/10094311.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Spółka Gminna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa wraz z usługą leasingu nowego pojazdu specjalistycznego typu „śmieciarka” dla: Bieruńskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej Sp. z o.o., ul. Jagiełły 13, 43-155 Bieruń2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9e3cce9d-6b4a-4f44-a2ae-863670fc8b91
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00669842
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00573657
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: LŚ/10/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa kompletnej, fabrycznie nowej, nie rejestrowanej „Śmieciarki” wraz z finansowaniem w formie leasingu wg poniższych parametrów: Podwozie:
1. Pojazd rok produkcji nie starszy niż 2022 r.
2. Silnik o pojemności minimum 7,5 litra
3. Silnik spełniający normę Euro minimum VI
4. Hamulec silnikowy, system o wysokiej mocy
5. Sprężarka powietrza, optymalizacja zużycia paliwa
6. Sprzęgło i skrzynia biegów – automatyczne
7. Blokada mechanizmu różnicowego tylnej osi
8. Oś wleczona 7,5 t, kierowana, odciążana, oś przednia zawieszona pneumatycznie
9. Rozstaw osi w przedziale 3350 do max 3500mm
10. Automatyczne obniżanie ramy na osi przedniej
11. Stabilizator dodatkowy osi tylnej/ wleczonej
12. Układ pomiar nacisków na osie
13. Opony i felgi nowe dostosowane do pojazdu
14. Koło zapasowe/ zapasowa obręcz koła zamocowane przy pojeździe
15. Osłony nakrętek kół
16. Kogut ostrzegawczy
17. Zbiornik paliwa minimum 200 l, prostokąt, aluminium
18. Zbiornik AdBlue minimum 25 l
19. Zbiorniki, zamykane
20. Kontrola spalin
21. Lamele przeciwrozbryzgowe. (WE) w błotnikach przednich
22. Lamele przeciwrozbryzgowe w błotnikach
23. Przednia belka przeciwwjazdowa (WE), stalowa
24. Hamulce tarczowe osi przedniej i tylnej
25. EPB z ABS i ASR
26. Hamulec postojowy z akustycznym sygnałem ostrzegawczym
27. Hamulec przystankowy
28. Elektroniczny hamulec postojowy
29. Zewnętrzna strona kabiny
30. Szyba przednia przyciemniana, z paskiem przeciwsłonecznym
31. Czujnik światła
32. Czujnik deszczu
33. D8A Luk dachowy/ klapa wentylacyjna w dachu
34. Lustro szerokokątne, ogrzewane
35. Lustro rampowe
36. Lustro przednie podgrzewane
37. Pneumatyczny sygnał dźwiękowy
38. 2 kluczyki pojazdu, dodatkowo
39. Zamek mechaniczny w drzwiach składanych,
40. Drzwi składane, otwierane automatycznie po lewej stronie pasażera
41. Immobilizer z transponderem
42. Fotel kierowcy amortyzowany
43. Obicia foteli, minimum skóra syntetyczna
44. Kierownica wielofunkcyjna
45. Roleta elektryczna przedniej szyby
46. Elektryczne sterowanie szyby minimum po stronie kierowcy
47. Tachograf cyfrowy 2 generacji, ADR
48. System obsługi/serwisu pojazdu
49. Radio z wejściem USB i Bluetooth z minimum 2 głośnikami
50. Gniazdo 24 V/15 A, w tablicy rozdzielczej lub inne równoważne
51. Bezpieczniki automatyczne
52. Filtr przeciwpyłkowy
53. Klimatyzacja
54. Akumulatory 2 x 12 V 170 Ah, małoobsługowe lub inne równoważne
55. Interfejs dla zabudów, za kabiną
56. Wyłącznik awaryjny dla ABH na desce rozdzielczej
57. Układ elektryczny do automatyki zał. śmieciarki
58. Światła do jazdy dziennej w technologii LED
59. Ogranicznik prędkości 90 km/h
60. System stabilizacji toru jazdy
61. Asyst. utrzymywania pojazdu na zadanym pasie jazdy
62. Active Brake Assist 5
63. Tempomat
64. System wspomagający ruszanie
65. Podnośnik pojazdu teleskopowy, 12 t
66. Uchwyt na klin pod koła
67. Inne wyposażenie wymagane prawem w tym trójkąt, gaśnica, minimum 2 kamizelki
68. Gwarancja na pojazd minimum 12 miesięcy na cały pojazd i minimum 36 miesięcy na układ napędowy
69. Kierownica po lewej stronie
70. Pojazd do ruchu prawostronnego
71. Kabina z niskim wejściem tzw. jednostopniowa
72. Pojazd fabrycznie nowy
Zabudowa:
1. skrzynia ładunkowa, każda ze ścian zbiornika wykonana z pojedynczego jednolitego arkusza stali (brak spawów)
2. podłoga skrzyni ładunkowej wykonana ze stali trudnościeralne o grubości minimum 4 mm.
3. pojemność skrzyni ładunkowej - 19 m3
4. wanna załadowcza wykonana ze stali trudnościeralnej grubości dna 8 mm, boki o grubości 4 mm,
5. objętość kosza zasypowego - 2,8 m3
6. króciec odpływowy w wannie załadowczej z zaworem kulowym,
7. mechanizm zgniatania liniowo – płytowy (szufladowy)
8. prowadnice płyty wypychającej umieszczone na ścianach zabudowy
9. możliwość wysunięcia płyty zgniatającej poza skrzynię ładunkową celem dokładnego oczyszczenia skrzyni
10. urządzenie do otwierania pokryw pojemników sterowane elektryczno - pneumatycznie
11. możliwość sterowania mechanizmem załadowczym w cyklu automatycznym, ciągłym oraz pojedynczym,
12. możliwość sterowania urządzeniem zasypowym umieszczonym po obu stronach odwłoka,
13. możliwość sterowania płytą wypychającą (wysuwanie i wsuwanie) ze stanowiska na zewnątrz pojazdu z boku odwłoka lub z kabiny kierowcy
14. układ uwalniania zakleszczonych przedmiotów,
15. dwa wyłączniki bezpieczeństwa (stop awaryjny) umieszczone po obu stronach zabudowy,
16. automatyczne sterowanie obrotami silnika w zależności od obciążenia układu hydraulicznego,
17. stopień zagęszczenia odpadów 6:1,
18. możliwość zmiany ciśnienia (stopnia zagęszczenia) w układzie hydraulicznym na mniejszą
około (40 bar) – wariant: surowce wtórne, odpady zielone. Sterowanie odbywa się z
kabiny kierowcy,
19. krawędź kosza zasypowego z otwieraną klapa umożliwiająca ręczny załadunek odpadów niewymiarowych i wielkogabarytowych (możliwość obniżenia krawędzi kosza do 110 cm od podłoża)
20. urządzenie załadowcze uniwersalne dostosowane do współpracy z pojemnikami 80 do 1100 litrów
21. część tylna (odwłok) z automatyczną blokadą i odblokowywaniem,
22. automatyczne urządzenie do otrzepywania pojemników 80 – 240 l
23. dwa stopnie dla ładowaczy wraz z czujnikami automatycznie informującymi kierowcę o tym który stopień jest zajęty oraz dającymi możliwość:
24. rura odpływowa z zaworem na Bio odcieki
25. kamera umieszczona z tyłu zabudowy oraz monitor w kabinie kierowcy,
26. zabudowa wielokrotnie gruntowana i lakierowana
27. oświetlenie wg obowiązujących obecnie przepisów: światła hamowania, postojowe,
28. kierunkowskazy oraz światło alarmowe „kogut” z tyłu pojazdu,
29. reflektor roboczy z tyłu zabudowy,
30. pasy odblaskowe (ostrzegawcze) na kabinie i odwłoku,
31. dno zbiornika wykonane z stali wysokogatunkowej typu Hardox lub innej równoważnej
32. możliwość odczytu w urządzeniu rejestrującym liczby cykli pracy: prasy zagęszczającej, podnoszenia, opuszczania odwłoka oraz czasu pracy pompy hydraulicznej przez osoby nadzorujące pracę obsługi
33. możliwość wykonania auto diagnozy sprawności układu elektrycznego przez kierowcę
34. możliwość ręcznego sterowania cyklem zgniatania (4 przyciski)
35. zabudowa odpowiadająca najnowszym wytycznym CE
36. dodatkowe lampki robocze na zabudowie
37. układ centralnego smarowania zabudowy
III. Termin realizacji oraz gwarancja:
1. Okres gwarancji oraz pakietów serwisowych minimum 12 miesięcy minimalny limit kilometrów 150.000
2. Maksymalny termin dostawy kompletnego pojazdu do 14 dni od dnia podpisania umowy.
IV. Usuwanie awarii w okresie gwarancji:
Przeglądy i naprawy pojazdu i zabudowy będą odbywały się w siedzibie Zamawiającego przez serwis mobilny, lub w przypadku niemożności naprawy, w najbliższym od Zamawiającego serwisie stacjonarnym producenta pojazdu lub zabudowy.
V. Pozostałe warunki
1. W dniu dostawy przedmiotu zamówienia Wykonawca winien dostarczyć odpowiednią dokumentację dotyczącą zabudowy:
- dokumentacje techniczną w języku polskim
- instrukcję obsługi w języku polskim
- książkę gwarancyjno-serwisową w języku polskim
2. Wykonawca w ramach ceny określonej w Umowie, w terminie uzgodnionym przez Strony, zobowiązany będzie do przeprowadzenia szkolenia osób wskazanych przez Zamawiającego w liczbie nie mniejszej niż 2 osoby z zakresu obsługi i eksploatacji zabudowy
3. Okres rękojmi za wady – równy z okresem gwarancji jakości
4. Zabudowa śmieciarki nie może być prototypem ani pierwszym z serii
5. Homologacja całopojazdowa
VI. Miejsce realizacji:
Kompletny pojazd należy dostarczyć do Zamawiającego w Bieruniu przy ul. Jagiełły 13,
VII. Warunki finansowania:
- Rodzaj leasingu: operacyjny
- Leasing rozliczany w złotych polskich (PLN)
- Równe opłaty leasingowe
- Okres leasingu: 72 miesiące (71 rat leasingowych)
- Płatność rat leasingu na podstawie harmonogramu rat leasingowych
- Wartość wpłaty własnej Zamawiającego: 10.000,00 zł.
- Kwota wykupu pojazdu- 1%
- Zamawiający ubezpieczy pojazd we własnym zakresie (OC,AC,NW). Po zawarciu umowy ubezpieczenia Zamawiający przekaże Wykonawcy polisy do wglądu. Na zawartej polisie jako ubezpieczony wskazany będzie Wykonawca.
- Oprocentowanie zmienne przy stopie procentowej WIBOR 1M. Do kalkulacji ofert należy przyjąć stawkę WIBOR 1M na dzień 05 listopada 2024 r.
- Koszty rejestracji pojazdu na podstawie przedłożonej przez Wykonawcę faktury VAT poniesie Zamawiający
- Zamawiający poniesie koszty podatku od środków transportowych w formie refaktury
- Zamawiający poniesie koszty innych opłat związanych z obsługą leasingu zgodnie z obowiązującą u Wykonawcy Tabelą Opłat i Prowizji. Opłaty muszą być powszechnie obowiązujące na rynku.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34144511-3 - Pojazdy do zbierania odpadów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
66114000-2 - Usługi leasingu finansowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1256960,1 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1256960,1 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1256960,1 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PEAKOLEASING Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7121016682
7.3.3) Ulica: Żubra 1
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 01-066
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1256960,10 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 dni
| 2024-12-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |