"Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Korczew"

GMINA KORCZEW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00670090
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00670090/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-12-23 11:26
Lokalizacja
Korczew, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f80abb4a-d693-4707-a855-6cb4930b97ec
Identyfikator
8212392351
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi związane z odpadamiUsługi wywozu odpadówUsługi zbierania śmieciUsługi transportu odpadówUsługi gospodarki odpadamiUsługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowychUsługi recyklingu odpadów

Wykonawcy

1 przyznane

MPO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBiałystok, PL · lot 0
273 637,44 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00670090 z dnia 2024-12-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
"Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Korczew"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KORCZEW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582486

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. ks. Stanisława Brzóski 20A

1.5.2.) Miejscowość: Korczew

1.5.3.) Kod pocztowy: 08-108

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL925 - Siedlecki

1.5.7.) Numer telefonu: 25-631-20-78

1.5.8.) Numer faksu: 25-631-20-89

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@korczew.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://korczew.bip.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pzp.korczew.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Korczew"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f80abb4a-d693-4707-a855-6cb4930b97ec

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00670090

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00021373/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 "Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Korczew"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00601498

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GP 271.18.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 252732,40 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu wszystkich ilości odpadów komunalnych powstałych i zebranych na wszystkich nieruchomościach zamieszkałych oraz innych nieruchomościach na których znajduje się domek letniskowych lub inna nieruchomość wykorzystywana na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, jak również przy świetlicach wiejskich położonych w granicach administracyjnych Gminy Korczew. Odbiór i zagospodarowanie mają być przeprowadzone w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024 r. poz. 399), rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz. U. 2021 poz. 1530) i rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 22 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. poz. 2412), zapisami Planu gospodarki odpadami dla województwa mazowieckiego oraz przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Korczew uchwalonego uchwałą Nr XXXI/198/2021 z dnia 23 listopada 2021 r.
2. Przedmiot zamówienia nie obejmuje nieruchomości niezamieszkałych wykorzystywanych na prowadzenie działalności gospodarczej ani odpadów powstających w wyniku działalności gospodarczej.
3. Powyższe odbiory odbywać się będą zarówno z pojemników jak i worków dostarczonych przez Wykonawcę, jak i z pojemników i worków będących własnością właściciela nieruchomości.
4. Wyposażenie wyżej wymienionych nieruchomości w worki do zbierania odpadów komunalnych.
Kolor czarny - odpady niesegregowane (zmieszane),
kolor niebieski - papier,
kolor żółty - metale i tworzywa sztuczne,
kolor zielony – szkło,
kolor przeźroczysty – popiół,
kolor brązowy – bioodpady.
Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania przez Wykonawcę innych pojemników niż worki na odpady zmieszane lub segregowane.
5. Ustawienie 2 pojemników o pojemności o poj. 7000 l. (dopuszcza się pojemniki o pojemności
1,1m3 w ilości równoważącej pojemność 7000 l.) przy blokach w Starym Bartkowie na odpady niesegregowane.
6. Sporządzenie harmonogramów (w formie papierowej i elektronicznej) odbioru odpadów obejmujący okres min. 6 m-cy.
7. Ważenie wszystkich odebranych i zdawanych odpadów komunalnych na legalizowanej wadze i przechowywanie dokumentacji pomiarów do wglądu zamawiającego przez okres wykonywania zamówienia. Ważenie odpadów komunalnych może również odbywać się na wniosek Zamawiającego w miejscu wskazanym przez Zamawiającego (tj. Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach – Instalacja w Woli Suchożebrskiej) na legalizowanej wadze przy udziale pracownika zamawiającego na koszt Wykonawcy max. 20 razy w trakcie trwania umowy.
8. Prowadzenie dokumentacji w zakresie sprawozdawczości i raportowania.
9. Podstawę ustalenia wynagrodzenia za odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych stanowi stawka za 1 Mg odebranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych.
10. Wynagrodzenie wykonawcy będzie płatne miesięcznie na podstawie wystawionych faktur wraz z protokołami odbioru usługi, określającymi ilości odebranych odpadów z podziałem na rodzaje tych odpadów wraz z podaniem ich kodów.
11. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i organizacją transportu.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90511300-5 - Usługi zbierania śmieci

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 273637,44 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 412769,52 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 273637,44 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MPO Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5420201038

7.3.3) Ulica: 42 Pułku Piechoty 48

7.3.4) Miejscowość: Białystok

7.3.5) Kod pocztowy: 15-950

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 273637,44 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2025-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-12-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi