Rozświetlamy nadodrzańską Gminę Mieszkowice

Gmina Mieszkowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00670281
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00670281/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-12-23 11:49
Lokalizacja
Mieszkowice, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-481e6982-2918-4556-883c-b303a48a0994
Identyfikator
8581730944
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty instalacyjne elektryczne

Wykonawcy

1 przyznane

ENEA OŚWIETLENIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSzczecin, PL · lot 0
1 206 500 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00670281 z dnia 2024-12-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozświetlamy nadodrzańską Gminę Mieszkowice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Mieszkowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811686544

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Fryderyka Chopina 1

1.5.2.) Miejscowość: Mieszkowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 74-505

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@mieszkowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.mieszkowice.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozświetlamy nadodrzańską Gminę Mieszkowice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-481e6982-2918-4556-883c-b303a48a0994

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00670281

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00283568/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Rozświetlamy nadodrzańską Gminę Mieszkowice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00480869

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Podstawa prawna: art. 304 i art. 305 pkt 1) w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1) lit. b PZP
Enea Oświetlenie Sp. z o. o. jest wyłącznym właścicielem infrastruktury oświetleniowej, na której planowana jest modernizacja. ENEA Oświetlenie Sp. z o. o. jako właściciel sieci, nie wyraziła zgody na podejmowanie jakichkolwiek działań na własnej sieci oświetleniowej przez podmioty trzecie podnosząc, iż z istoty prawa własności wynika, że Spółka jest co do zasady jedynym podmiotem uprawnionym do korzystania z infrastruktury oświetleniowej. Ponadto ENEA Oświetlenie Sp. z o. o. poinformowała o możliwościach technicznych i organizacyjnych pozwalających na wykonanie modernizacji oświetlenia
drogowego na ściśle określonych zasadach, co wraz z przedstawionymi aspektami prawnymi dotyczącymi własności majątku oświetleniowego wyklucza możliwość udziału podmiotów trzecich w realizowanych przez Gminę Mieszkowice zadaniu.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GP.271.4.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach realizacji zadania pn. "Rozświetlamy nadodrzańską Gminę Mieszkowice" W ramach zadania Wykonawca zmodernizuje 635 punktów oświetleniowych w tym: przeprowadzi wymianę 635 szt. opraw na oprawy LED, uzyskując przy tym min. 50% oszczedności na mocy zainstalowanych opraw.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Enea Oswietlenie Sp. z o. o .

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8521962912

7.3.3) Ulica: Ku Słońcu 34

7.3.4) Miejscowość: Szczecin

7.3.5) Kod pocztowy: 71-080

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1206500 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 11 miesiące

2024-12-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane