Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osowej Sieni
Gmina Wschowa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00670719
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00670719/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-12-23 12:56
- Lokalizacja
- Wschowa, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b4156591-346f-11ef-acf6-4e696a6d8c25
- Identyfikator
- 9251931551
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00670719 z dnia 2024-12-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osowej Sieni
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wschowa
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050787
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Wschowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 67-400
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 655408600
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@wschowa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gminawschowa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/9469911.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osowej Sieni2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b4156591-346f-11ef-acf6-4e696a6d8c25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00670719
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00040901/15/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osowej Sieni
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00386946
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.13.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 4513657,77 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego zadania pn. „Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osowej Sieni”.
2. Źródła finansowania:
Zamawiający informuje, iż zamówienie jest dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, zgodnie z otrzymaną Promesą wstępną nr Edycja8/2023/177/PolskiLad w związku z Wnioskiem o dofinansowanie z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, zwanego dalej „Programem”, z dnia 25 lipca 2023r. nr Edycja8/2023/177/PolskiLad, złożonym przez GMINA WSCHOWA z przeznaczeniem na realizację Inwestycji: „Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osowej Sieni”.
3. Lokalizacja inwestycji: dz. nr ew. 337 obręb Osowa Sień, nr 0010.
4. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Osowej Sieni wraz z budynkiem Sali gimnastycznej.
Zakres prac obejmuje:
-wykonanie dokumentacji projektowej wraz ze wszystkimi koniecznymi dokumentami oraz uzyskanie niezbędnych pozwoleń na realizację inwestycji;
-wykonanie docieplenia ścian zewnętrznych oraz dachu;
-wykonanie elewacji budynku;
-wykonanie pokrycia dachowego oraz obróbek blacharskich z wymianą orynnowania i rur spustowych;
-wymianę stolarki okiennej i drzwiowej (w zakresie koniecznym);
-modernizację instalacji c.o. oraz c.w.u;
-modernizację instalacji elektrycznej z osprzętem;
-montaż paneli fotowoltaicznych oraz pompy ciepła;
-prace towarzyszące, które nie zostały ujęte na etapie wnioskowania, a będą konieczne do realizacji na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej, która zawierać będzie szczegółowy zakres prac niezbędnych do wykonania w procesie inwestycyjnym.
5. Przedmiot umowy obejmuje kompleksowe wykonanie usług architektonicznych i inżynieryjnych w zakresie projektowania, uzyskanie niezbędnych opinii, uzgodnień i pozwoleń oraz kompleksowe wykonanie robót budowlanych, na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego, udostępnionego przez Zamawiającego, SWZ.
6. Zakres robót:
-docieplenia ścian zewnętrznych metodą lekką mokrą z użyciem styropianu,
-docieplenie ścian fundamentowych z użyciem styropianu oraz wykonanie ich izolacji przeciwwilgociowej,
-docieplenia dachu metodą wdmuchiwania granulatu wełny mineralnej,
-wykonania elewacji budynku,
-wykonania pokrycia dachowego oraz obróbek blacharskich z wymianą orynnowania i rur spustowych, a także remontem kominów, wymianą wyłazów dachowych i wykonaniem nowej instalacji odgromowej,
- wymiany barierki balkonowej na frontowej ścianie szkoły
-wymiany stolarki okiennej na okna PCV wraz z parapetami zewnętrznymi i wewnętrznymi,
-wymiany stolarki drzwiowej na PCV lub aluminiowe z wyłączeniem zespołu głównych drzwi wejściowych do budynku szkoły,
-modernizacji instalacji grzewczej: wymiana grzejników, montaż zaworów i głowic termostatycznych, wymiana rurarzu, automatyczne odpowietrzanie układu, montaż automatyki regulacyjnej, w tym pogodowej,
-modernizacji instalacji ciepłej wody użytkowej poprzez wymianę elektrycznych podgrzewaczy c.w.u., rurarzu oraz montaż baterii energooszczędnych samozamykających z ograniczonym czasem wypływu wody (standardowo 8 sek.),
-modernizacji instalacji elektrycznej poprzez jej wymianę wraz z osprzętem (rozdzielnice, zabezpieczenia, okablowanie, gniazda, włączniki itd.) wraz z dostosowaniem do przyłączenia instalacji ogniw fotowoltaicznych (PV),
-modernizacji instalacji oświetlenia wewnętrznego w budynku szkoły i biblioteki polegającej na wymianie istniejącego oświetlenia na energooszczędne oparte na technologii LED,
-modernizacji budowlanej pomieszczenia kotłowni w zakresie odnowienia i naprawy ścian, podłóg i sufitów wszystkich pomieszczeń kotłowni, wykonania nowych posadzek oraz wszelkich elementów budowlanych niezbędnych z punktu widzenia przeznaczenia pomieszczenia na źródło ciepła, także wykonania izolacji przeciwwilgociowej dla wszystkich przegród,
-budowy źródła ciepła opartego o pompy ciepła oraz niezbędne urządzenia towarzyszące, w tym m.in. elektryczny piec szczytowy i zasobniki wody grzewczej,
-budowy instalacji ogniw fotowoltaicznych (PV) złożonej z paneli monokrystalicznych krzemowych o mocy 49 kWp, automatyka, instalacja elektryczna, układ pomiarowo-rozliczeniowym, system zdalnego monitorowania (z licencją dla co najmniej 2 operatorów), konstrukcja wsporcza, uchwyty mocujące, instalacja odgromowa oraz akumulatory energii elektrycznej, wpięcie do sieci, zabezpieczenie przed wypływem energii do sieci (jeżeli będzie wymagane),
-wszelkich prac towarzyszących, które będą konieczne do realizacji na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej oraz audytów energetycznych.
7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Program Funkcjonalno – Użytkowy dalej PFU stanowiący Załącznik nr 9 do SWZ. Dokumenty dotyczące przedmiotu zamówienia można pobrać ze strony https://platformazakupowa.pl/transakcja/946991.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
51000000-9 - Usługi instalowania (z wyjątkiem oprogramowania komputerowego)
51100000-3 - Usługi instalowania urządzeń elektrycznych i mechanicznych
51110000-6 - Usługi instalowania sprzętu elektrycznego
51120000-9 - Usługi instalowania urządzeń mechanicznych
51130000-2 - Usługi instalowania generatorów pary, turbin, sprężarek i palników
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5387000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5387000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5387000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PPUH REMDOM ŻAK PRZEMYSŁAW
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6292099898
7.3.3) Ulica: SIKORSKIEGO 49
7.3.4) Miejscowość: DĄBROWA GÓRNICZA
7.3.5) Kod pocztowy: 42-520
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5387000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-12-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |