„Przyjmowanie i przechowywanie w schronisku dla bezdomnych zwierząt psów i kotów dostarczonych z terenu Dąbrowy Górniczej”.
Gmina Dąbrowa Górnicza
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00671081
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00671081/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-23 13:45
- Lokalizacja
- Dąbrowa Górnicza, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9d872700-8830-4e18-9739-1e34c300ef22
- Identyfikator
- 6292462689
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00671081 z dnia 2024-12-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Przyjmowanie i przechowywanie w schronisku dla bezdomnych zwierząt psów i kotów dostarczonych z terenu Dąbrowy Górniczej”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dąbrowa Górnicza
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255312
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Graniczna 21
1.5.2.) Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-300
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kzalewska@dg.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.dabrowa-gornicza.pl/5823
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://dg.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przyjmowanie i przechowywanie w schronisku dla bezdomnych zwierząt psów i kotów dostarczonych z terenu Dąbrowy Górniczej”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9d872700-8830-4e18-9739-1e34c300ef22
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00671081
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00032019/25/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.5 „Przyjmowanie i przechowywanie w schronisku dla bezdomnych zwierząt psów i kotów dostarczonych z terenu Dąbrowy Górniczej”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00588187
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.WIN.271.4.49.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
I. W zakresie przedmiotu zamówienia Zamawiający zleca do wykonania:
1. Całodobowe przyjmowanie i przechowywanie w schronisku dla bezdomnych zwierząt psów i kotów dostarczonych z terenu Gminy Dąbrowa Górnicza w ilości maksymalnie 20 sztuk w ramach miesięcznego wynagrodzenia ryczałtowego, z zastrzeżeniem zapisów § 4 ust. 1 lit. a projektu umowy.
a) W przypadku, gdy w danym miesiącu nie zostaje wykorzystany w pełni limit 20 szt. zwierząt przyjętych do schroniska, niewykorzystana pula zwierząt przechodzi na następny miesiąc. W takim przypadku w kolejnym miesiącu w pierwszej kolejności będą wykorzystane sztuki w ramach puli na dany miesiąc, a następnie sztuki z niewykorzystanej puli z miesiąca poprzedniego. Zwierzęta z niewykorzystanej puli mogą zostać wykorzystane wyłącznie w kolejnym następującym miesiącu. Sztuki zwierząt doliczone z niewykorzystanej puli z miesiąca poprzedniego rozliczone będą w ramach wynagrodzenia ryczałtowego za dany miesiąc.
2. Całodobowe przyjmowanie i przechowywanie w schronisku dla bezdomnych zwierząt dodatkowych psów i kotów dostarczonych z terenu Gminy Dąbrowa Górnicza w przypadku przekroczenia ilości sztuk zwierząt wskazanych w ust. 1.
3. Zapewnienie całodobowej kompleksowej opieki weterynaryjnej nad psami i kotami w ścisłej współpracy z lekarzem weterynarii na zasadach określonych w ustawie o ochronie zwierząt.
4. Zapewnienie dożywotniego pobytu w schronisku dostarczonym psom i kotom w przypadku braku osoby chętnej do adopcji psa lub kota.
5. Przeprowadzanie eutanazji psów lub kotów w uzgodnieniu z lekarzem weterynarii zgodnie z ustawą z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt i prowadzenie ewidencji wykonania tego typu czynności oraz informowanie o wykonanej eutanazji, bądź o przypadku padnięcia psa lub kota, Zamawiającego poprzez sporządzanie wykazu z częstotliwością 1 raz w miesiącu i przesyłanie go do piątego dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do umowy.
6. Zapewnienie odpowiedniego wyżywienia oraz warunków bytowych przystosowanych do potrzeb biologicznych psów i kotów.
7. Prowadzenie ewidencji przyjmowania i wydawania dostarczonych psów i kotów oraz informowanie o tym Zamawiającego poprzez sporządzanie wykazu z dokumentacją fotograficzną przyjętych zwierząt psów i kotów
z częstotliwością 1 raz w miesiącu i przesyłanie go do piątego dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni w formie papierowej .
8. Dokonywanie czipowania przyjętych do schroniska psów i kotów oraz informowanie o tym Zamawiającego poprzez sporządzanie wykazu z częstotliwością 1 raz w miesiącu i przesyłanie go do piątego dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do umowy.
9. Informowanie Zamawiającego o każdym przypadku odebrania dostarczonego psa lub kota przez właściciela poprzez sporządzanie wykazu z częstotliwością 1 raz w miesiącu i przesyłanie go do piątego dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni zgodnie ze wzorem stanowiący załącznik nr 3 do umowy.
10. Szczepienie psów i kotów przebywających w schronisku przeciwko wściekliźnie i innym chorobom zakaźnym.
11. Wykonywanie zabiegów kastracji i sterylizacji bezdomnych psów i kotów oraz informowanie o tym Zamawiającego poprzez sporządzanie wykazu z częstotliwością 1 raz w miesiącu i przesyłanie go do piątego dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 4 do umowy.
12. Udzielanie całodobowej pomocy weterynaryjnej dostarczonym do schroniska psom i kotom, które zostały ranne w wypadkach drogowych lub w innych okolicznościach oraz informowanie o tym Zamawiającego poprzez sporządzanie wykazu z częstotliwością 1 raz w miesiącu i przesyłanie go do piątego dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 5 do umowy.
13. Zapewnienie miejsca i odpowiednich warunków, o czym mowa w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zwalczania wścieklizny z dnia 7 stycznia 2005 r., w schronisku dla bezdomnych psów lub kotów, które pogryzły człowieka i wymagają przeprowadzenia obserwacji weterynaryjnej w kierunku wykluczenia wścieklizny.
14. Poszukiwanie nowych właścicieli dla psów i kotów przebywających w schronisku a dostarczonych z terenu Dąbrowy Górniczej poprzez prowadzenie strony internetowej i udostępnianie informacji o zwierzętach.
15. Przekazywanie psów i kotów do adopcji osobom zainteresowanym ich posiadaniem i zdolnym zapewnić im należyte warunki oraz informowanie o tym Zamawiającego poprzez sporządzanie wykazu z częstotliwością 1 raz w miesiącu i przesyłanie go do piątego dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 6 do umowy.
16. Całodobowe przyjmowanie oraz w uzasadnionych przypadkach humanitarne usypianie ślepych miotów psów i kotów a także unieszkodliwianie ich zwłok oraz prowadzenie ewidencji wykonania tego typu czynności i informowanie o tym Zamawiającego poprzez sporządzanie wykazu z częstotliwością 1 raz w miesiącu i przesyłanie go do piątego dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 7 do umowy.
17. Zapewnienie miejsca i odpowiednich warunków w schronisku dla psów lub kotów, które zostały odebrane właścicielom w trybie art. 7 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt do momentu, w którym to Zamawiający pisemnie poinformuje Wykonawcę o możliwości oddania zwierzęcia właścicielowi bądź innej osobie chętnej do jego adopcji oraz sporządzanie wykazu przyjmowanych i przechowywanych psów i kotów z częstotliwością 1 raz w miesiącu i przesyłanie go do piątego dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 8 do umowy.
18. Wykonawca zobowiązany jest na każde zapytanie Zamawiającego do udzielenia informacji jaka część finansowa (szacowana kwota) będzie przeznaczona lub planowana w danym roku trwania umowy na czynności związane z realizacją poszczególnych części zamówienia. Dane niezbędne do przygotowania sprawozdań realizowanych przez Gminę oraz przygotowania projektu uchwały w sprawie „przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Dąbrowa Górnicza”.
II. Wymagania dotyczące standardów realizacji usługi:
1. Usługa winna być realizowana zgodnie z posiadanym przez Wykonawcę zezwoleniem w zakresie prowadzenia schronisk dla bezdomnych zwierząt wydanym na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
2. Wykonawca winien zapewnić przechowywanie zwierząt w warunkach zgodnych z wymogami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 stycznia 2022 r. w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia schronisk dla zwierząt.
III. Schronisko, z uwagi na minimalizację stresu zwierząt w trakcie transportu, winno być zlokalizowane w odległości nie większej niż 30 km od granic miasta Dąbrowa Górnicza.
IV. Tabelaryczne zestawienie ilości zwierząt przyjętych do schroniska poza ryczałtem (wynoszącym 20 sztuk) oraz ślepych miotów psów i kotów w okresie od 01.01.2023r. do 30.09.2024r. Przedstawione dane mają charakter historyczny i zostały podane jedynie celem umożliwienia Wykonawcom jak najpełniejszej orientacji w przedmiocie zamówienia i prawidłowej kalkulacji oferty. Analogiczne dane w trakcie realizacji przedmiotu niniejszego zamówienia mogą się różnić.
L.p./Wyszczególnienie/Ilość:
1. Ilość psów i kotów przyjętych do schroniska poza ryczałtem -11 sztuk ;
2. Ilość ślepych miotów psów i kotów zawierających od 1 do 4 sztuk zwierząt - 0 sztuk;
3. Ilość ślepych miotów psów i kotów zawierających powyżej 4 sztuk zwierząt - 0 sztuk .
V. W okresie od 01.01.2023r. do 30.09.2024r. wystąpił 1 przypadek wydania decyzji w trybie art. 7 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt o odebraniu łącznie 3 psów i 1 kota właścicielom.
VI. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Rozdziale II SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 85210000-3 - Ośrodki pielęgnowania zwierząt domowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1080000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1080000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1080000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Chorzowie
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6272325943
7.3.3) Ulica: ul. Opolska 36
7.3.4) Miejscowość: Chorzów
7.3.5) Kod pocztowy: 41-500
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1050660,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
I. Realizacja zamówienia:• Rozpoczęcie realizacji zamówienia :
od 01.01.2025 r.
• Zakończenie realizacji zamówienia :
30 miesięcy od daty rozpoczęcia realizacji umowy lub krócej do osiągnięcia maksymalnej nominalnej wartości umowy.
II. Wysokość wynagrodzenia przysługującego Wykonawcy za wykonanie przedmiotu umowy będzie wynosiło:
1. Wynagrodzenie zryczałtowane za przyjęcie do schroniska maksymalnie 20 szt. zwierząt tj. psów i kotów w okresie 1 miesiąca kalendarzowego:
Netto: 28.455,28 zł.
Brutto: 35.000,00 zł
2. Wynagrodzenie za przyjęcie do schroniska każdej dodatkowej 1 sztuki psa lub kota przekraczającej liczbę zwierząt określonych w zryczałtowanym wynagrodzeniu w okresie 1 miesiąca kalendarzowego:
Netto: 1.463.41 zł
Brutto: 1.800,00 zł
3. Wynagrodzenie za przyjęcie do schroniska każdego ślepego miotu psów lub kotów zawierającego
od 1 do 4 sztuk zwierząt:
Netto: 243,90 zł
Brutto: 300,00 zł
4. Wynagrodzenie za przyjęcie do schroniska każdego ślepego miotu psów lub kotów zawierającego powyżej 4 sztuk zwierząt:
Netto: 243,90 zł
Brutto: 300,00 zł
5. Łączna kwota za przyjęcie dodatkowych psów i kotów zostanie doliczona do miesięcznego zryczałtowanego wynagrodzenia.
III. Maksymalna nominalna wartość umowy wynosi brutto: 1.050.660,00 zł, w tym wynagrodzenie netto 854.195,12 zł, podatek 23 % 196.464,88 zł.
| 2024-12-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |