Informacja na środkach transportu publicznego - ekspozycja grafik w ramach kampanii Kawka Bis 2025

Miasto Poznań - Urząd Miasta Poznania

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00671528
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00671528/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-12-23 15:03
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5643a1ed-68b1-4d87-8e21-6b95c4f3ece3
Identyfikator
2090001440
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi reklamowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00671528 z dnia 2024-12-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Informacja na środkach transportu publicznego - ekspozycja grafik w ramach kampanii Kawka Bis 2025

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Poznań - Urząd Miasta Poznania

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631257822

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Kolegiacki 17

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-841

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zpb@um.poznan.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.poznan.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/poznan

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Informacja na środkach transportu publicznego - ekspozycja grafik w ramach kampanii Kawka Bis 2025

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5643a1ed-68b1-4d87-8e21-6b95c4f3ece3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00671528

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00049162/25/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.89 Informacja na środkach transportu publicznego – ekspozycja grafik

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie faktyczne:
Wykonawca MPK Sp. z o.o. jest dysponentem autobusów, na których powierzchni zostaną umieszczone reklamy. Z doświadczenia pracowników przyjmujących dotacje w ramach kampanii „Kawka Bis” wynika, że mieszkańcy miasta najczęściej dowiadują się o możliwości skorzystania z dofinansowania m.in., za pośrednictwem reklam zamieszczanych na powierzchni komunikacji miejskiej. W związku z powyższym, MPK Sp. z o.o. jest jedynym możliwym Wykonawcą tego zamówienia.


Uzasadnienie prawne:
Art. 305 pkt 1) w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1) lit. a) ustawy Prawo zamówień publicznych

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPb-II.271.168.2024.MD

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 54500,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest dzierżawa powierzchni, polegająca na:
a) Ekspozycji grafik w formie fullback na autobusach komunikacji miejskiej w Poznaniu (20 sztuk),
b) Ekspozycji grafik na tylnej szybie autobusów komunikacji miejskiej w Poznaniu (10 sztuk),
c) Ekspozycji grafik w formie cityside na autobusach komunikacji miejskiej w Poznaniu (30 sztuk).
2) Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia określony został we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 79341000-6 - Usługi reklamowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W dniu 18.12.2024 r. Wykonawca Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o.o., ul. Głogowska 131/133, 60-244 Poznań poinformował, że nie jest w stanie spełnić wymagań Zamawiającego oraz, że nie ma możliwości wzięcia udziału w negocjacjach w związku z okresem świątecznym i urlopami.
2024-12-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi