„Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Branice”
GMINA BRANICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00672098
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00672098/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-24 08:35
- Lokalizacja
- Branice, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b3388016-5843-48da-8b72-6143a45d7058
- Identyfikator
- 7481518612
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00672098 z dnia 2024-12-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych
z terenu Gminy Branice”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRANICE
1.3.) Oddział zamawiającego: Branice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412852
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Słowackiego 3
1.5.2.) Miejscowość: Branice
1.5.3.) Kod pocztowy: 48-140
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: beata.sakwerda@branice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://branice.pl/22/strona-glowna-gminy-branice.html
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/10395311.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnychz terenu Gminy Branice”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b3388016-5843-48da-8b72-6143a45d7058
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00672098
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00042784/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.3.1 Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w latach 2025, 2026 i I poł. 2027 z terenu Gminy Branice
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
1.
Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) zwanej dalej „ustawą PZP” oraz niniejszych Informacji niezbędnych do przeprowadzenia postępowania publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki (zwanej dalej „Informacje”).
2.
Przesłanką udzielenia przedmiotowego zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki jest art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP.
3.
Ciąg dalszy w informacjach dodatkowych.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: Nr postępowania: BG.271.02.2022.BS.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BG.271.09.2024.BS
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 416666,67 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbieraniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Branice oraz ich zagospodarowanie w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, a także odbiorze i zagospodarowaniu masy odpadów komunalnych zebranych selektywnie od mieszkańców gminy Branice zgromadzonych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: „Naprzód” Sp. z o.o
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6470509158
7.3.3) Ulica: Raciborska 144B
7.3.4) Miejscowość: Rydułtowy
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 457603,77 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-03-31SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
W SWZ i ogłoszeniu poprzedzającym zawarcie umowy podstawowej zawarto następujące informacje: „Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy P.Z.P. polegających na powtórzeniu podobnych usług, tj. odbieraniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz ich zagospodarowaniu, na warunkach wynegocjowanych z wykonawcą oraz zgodnie z obowiązującym wówczas stanem prawnym oraz przepisami prawa miejscowego. W szczególności przewiduje się ceny jednostkowe za: 1 Mg odpadów niesegregowanych (zmieszanych); 1 Mg tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych i metali; 1 Mg bioodpadów (w tym odpadów zielonych); 1 Mg papieru i tektury; Mg szkła, 1 Mg popiołów i żużli; 1 Mg odpadów wielkogabarytowych, 1 Mg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Ewentualne skorzystanie z przedmiotowego instrumentu przewiduje się w okresie do 30 miesięcy od daty podpisania umowy, maksymalnie o 6 miesięcy, w sytuacji, gdy zakres przedmiotowy umowy zawartej po przeprowadzeniu postępowania okaże się niewystarczający dla zaspokojenia potrzeb, a Zamawiający będzie dysponował środkami na sfinansowanie takiego zamówienia. Wartość zamówień o jakich stanowi art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy P.Z.P. nie będzie wyższa niż 50 % wartości zamówienia podstawowego.| 2024-12-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |